English

mujchlupac.cz

Today News

09

Největšího českého hlodavce můžete potkat i na procházce

www.mujchlupac.cz

Architektura krajiny je dnes důležitým oborem ve všech moderních zemích. Na prostředí, ve kterém žijeme, klademe vysoké nároky, a nejen proto si přírodu člověk již staletí přetváří ke své spokojenosti. Ovšem jeden architekt ze zvířecí říše…

Sunday, Nov 27

19

4 nejčastější psí zlozvyky a jak je hafana odnaučit

www.mujchlupac.cz

Pejsci jsou radost, ale často také starost. Protože během svého života se často naučí spoustu nehezkých zlozvyků, jako je žebrání, pojídání odpadků a jiných „lahůdek“, neustálé štěkání či ničení nábytku.

14

Erdelteriér je velikán mezi teriéry, který vyniká vyrovnaností

www.mujchlupac.cz

Odolný, pracovitý a společenský pes. To je erdelteriér, král teriérů. Proč se mu takto říká a jaký je? Pojďme se na něj podívat zblízka!

09

I chlupáči mohou trpět demencí. Jak je chránit?

www.mujchlupac.cz

O demenci u lidí se píše velmi často. Ale napadlo by vás, že jí trpí také naši domácí mazlíčci? Také ti se dožívají stále vyššího věku a řada z nich může trpět některým druhem demence.

Saturday, Nov 26

19

Vědecky potvrzeno: Pejsci prospívají vašemu zdraví

www.mujchlupac.cz

Ještě pořád váháte, zda si pořídíte psa? Možná se po přečtení následujících řádků budete rozhodovat o něco snáz! Pes totiž není jen věrným společníkem, tenhle čtyřnohý miláček totiž pozitivně pomáhá vašemu zdraví. A je to vědecky potvrzeno!

14

Deerhound je mazel a kliďas, který neztrácí hlavu

www.mujchlupac.cz

Deerhounda neboli skotského jeleního psa lze snadno zaměnit s vlkodavem. Jedná se však o odlišné plemeno, které svého většího kolegu připomíná zejména kvůli své srsti a tělesným proporcím. Jaký tento vznešený dlouhán vlastně je?

09

Jak zabezpečit svůj domov, než do něj přivedete chlupáče

www.mujchlupac.cz

S mazlíčky je to jako s dětmi. Rádi ledacos ochutnají a zkoumají všemi smysly i různými způsoby. Před pořízením zvířátka je potřeba váš domov přizpůsobit tak, aby mu nehrozilo žádné nebezpečí.

Friday, Nov 25

19

Kocourek Mojito je český unikát: Už rok si užívá života díky protézkám

www.mujchlupac.cz

Každý má za to, že jeho mazlíček je jedinečný. Ale u kocourka Mojita to platí přeci jen o něco více. Jako jediný v České republice má totiž díky protézkám nové nožičky, a řadí se tak mezi několik málo známých případů z celého světa.

17

Drsnosrstý jezevčík není žádný povaleč, energie má na rozdávání

www.mujchlupac.cz

Tohoto chlupáče nemusíme dlouze představovat. Jedná se totiž o velice známé plemeno, které je oblíbené všude po světě nejen díky svému typickému „špagetkovému“ vzhledu, ale zejména kvůli povaze. Pojďme se společně podívat, co je pro tohoto…

09

Mami, já chci poníka. Která plemena jsou ideální?

www.mujchlupac.cz

Mít koně je sen snad každé malé princezny či malého kovboje. Kůň je však zvíře, které vyžaduje mnoho prostoru a prostředků k zajištění péče a výcviku. Existuje ale řešení!

Thursday, Nov 24

20

Veterinářka vysvětluje, proč je dobré nechat chlupáče vykastrovat

www.mujchlupac.cz

Kastrace nemění kvalitu života domácích mazlíčků. Jedná se o rutinní zákrok, který se nevyužívá jen a pouze jako prevence před mláďaty. Veterinářka MVDr. Pavlína Frajerová poradí, kdy a v jakých případech kastraci zvážit.

09

Máme doma slepého pejska. Jak mu ulehčit život?

www.mujchlupac.cz

Nevidět svět kolem sebe je těžké pro všechny tvory, i pro zvířata. Lidem pomáhají asistenční psi, ale co když je to naopak a pomoc potřebuje chlupáč? Záleží, jestli pejsek nevidí od narození, nebo oslepl v průběhu života.

Wednesday, Nov 23

19

Varianty lidských dobrot, které jsou pro psy bez rizika

www.mujchlupac.cz

Pejskům často dáváme naše jídlo od stolu. Ať už kvůli psím očím, nebo aby chlupáč ochutnal, co jíme. To však není vždy bezpečné. Existuje však řešení! Věděli jste, že se vyrábí speciální psí jídlo i pití, které se podobá tomu lidskému?

16

Kelpie je chytrý rošťák, co se nerad nudí

www.mujchlupac.cz

Pokud hledáte veselého aktivního ovčáckého psa, zpozorněte! Australská kelpie by pro vás mohla být tou správnou volbou. Jedná se totiž o rošťáka, co miluje pohyb a zábavu.

09

I psa trápí zuby. Jak mu pomoci?

www.mujchlupac.cz

Podle statistik má v Česku zdravý chrup asi jen každý pátý pes. Více než polovinu psů tak potrápí v průběhu života onemocnění zubů – nejčastěji zubní kámen, zánět dásní nebo parodontóza. Tato nemilosrdná statistika zabolí nejen vašeho psa,…

Tuesday, Nov 22

20

Tipy, které potěší mlsný kočičí jazýček

www.mujchlupac.cz

Mnoho majitelů koček potvrdí, že kočka je, co se týká jídla, velice vybíravé zvíře. Je to i proto, že má dokonale vyvinutý čich, disponuje až 200 milióny čichových buněk, díky kterým je v jídle vybíravější než ostatní zvířata.

15

Entlebušský salašnický pes je aktivní kamarád s lidmi i zvířaty

www.mujchlupac.cz

Zajímavé jméno a vzhled podobný berňákovi? Řeč je o entlebušském salašnickém psovi, hafanovi se společenskou povahou a krátkou trikolorní srstí. Je vhodný právě pro vás?

09

Bojovnice pestrá má své jméno zaslouženě, do plného akvária se nehodí

www.mujchlupac.cz

Bojovnice pestrá je rybka pocházející z Asie, jež je atraktivní a oblíbená díky svému neobvyklému vzhledu, který umocňují dlouhé ploutve a závoje. Pojmenování naznačuje, jakou má tato rybička povahu.

Monday, Nov 21

19

Jak to, že váš pes ví, kdy se vracíte z práce

www.mujchlupac.cz

Pes ví, kdy se vracíte z práce nebo kdy má dostat najíst. Mnohdy je dokonce přesný jako hodinky. Jak je to možné, když je jasné, že ani ti nejchytřejší psi neumí "přečíst" hodiny.

16

Barzoj je pes-filosof s citlivou duší a tělem atleta

www.mujchlupac.cz

Rychlý a odolný, přesto klidný a přátelský pes, to je barzoj neboli ruský chrt. Jak jeho pojmenování nasvědčuje, pochází z Ruska, kde byl vyšlechtěn k loveckému využití. Jaké jsou jeho silné povahové rysy?

09

Osminohý mazlíček: Jak chovat pavouky?

www.mujchlupac.cz

Pro někoho jsou pavouci děsivými tvory, pro jiné oblíbenými mazlíčky. Ať tak či onak, jedná se o zajímavá stvoření s neobvyklým vzhledem i chováním. I když jich plno nalezneme v našich domovech jako nezvané hosty, můžeme si pavouka pořídit…

Sunday, Nov 20

20

Nejčastější mýty o kočkách

www.mujchlupac.cz

Kočky jsou jedněmi z nejoblíbenějších domácích mazlíčků, přesto se často stává, že je jejich lidská rodina tak úplně nechápe. To může být způsobeno i mnoha mýty a zažitými stereotypy, které se o kočkách stále šíří. Je na čase oddělit…

16

Havanský psík je chytrý a přátelský chlupáč, který miluje společnost

www.mujchlupac.cz

Roztomilý kukuč, vznešený vzhled a veselá povaha. To vše vystihuje havanského psíka. Jedná se o velice inteligentní plemeno. Čím dalším vás může tento chlupáč oslovit či překvapit?

10

S čím počítat, když se rozhodnete pořídit si pejska

www.mujchlupac.cz

Mít psa je úžasná věc. Kdyby nebyla, určitě by tihle čtyřnozí společníci neobývali tolik domácností. Ale pořízení psa znamená i spoustu odpovědnosti – zvíře totiž není doplněk do bytu, ale živá bytost. Není samozřejmostí, že vám přináší…

Saturday, Nov 19

19

Kočičí plemena, která vás překvapí dlouhověkostí

www.mujchlupac.cz

Všichni bychom si přáli, aby naši kočičí mazlíčci nikdy neodešli. Jsou to členové našich rodin a loučení s nimi je velmi těžké. I proto bychom nejraději, kdyby žili navěky. Jenže to samozřejmě není možné, dokonce i když prý mají 9 životů.…

14

Akita inu je huňáč s vlastní hlavou a věrným srdcem

www.mujchlupac.cz

Mohutný pes budící respekt s nadýchanou srstí a neobvyklou povahou, to je akita inu. Čím je tento chlupáč jedinečný a jak si zasloužil svou slávu? Je vhodné toto plemeno pro vás?

09

Psí pachy: Které mohou signalizovat nemoc?

www.mujchlupac.cz

U psů je celkem běžné, že nevoní jako čerstvě vyprané prádlo, ale mají svůj specifický pach. Dejte si ale pozor, pokud cítíte například z tlamy nebo uší silnější zápach, než je obvyklé.

Friday, Nov 18

20

Důvody, proč veterinářka nedoporučuje spaní s chlupáčem

www.mujchlupac.cz

Dennodenně spíte po boku svého psa či své kočky a nijak byste neměnili? Asi byste měli vědět, že v peřinách možná nejste tak docela sami. Společnost vám mohou dělat desítky bakterií a parazitů, které v nestřeženém okamžiku přeskočí z…

16

Puli je dredatý hafan se smyslem pro rodinu

www.mujchlupac.cz

Vnímavý, citlivý a věrný pes, na kterém vás na první pohled zaujme jeho neobvyklá zplstnatělá srst. Řeč je o pulim, pasteveckém chlupáči, který vyměnil pobyt u stáda za přítomnost lidí.

09

Co je dobré vědět o alergii na psí granule

www.mujchlupac.cz

Alergie je častá nejen mezi lidmi, ale postihuje i četné procento psů (až 30 %). Nedá se úplně vyléčit, ale lze jí předcházet a zmírnit její příznaky. Nepříjemná psí alergie se může objevit po požití nevhodných průmyslových krmiv nebo…