English

pardubickenovinky.cz

Thursday, Dec 12

12

Tvořím Chrudim – první rok participativního rozpočtu začíná!

Zastupitelé Chrudimi na svém jednání schválili vyčlenění částky jeden milion korun v rozpočtu na rok 2021, a to na položku participativního rozpočtu.

Wednesday, Dec 11

Společnost z Rosic porušila zákon o odpadech

Společnost Machi s.r.o. z Rosic porušila zákon o odpadech a inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Hradce Králové jí za to uložili pokutu 240 tisíc korun.

Tuesday, Dec 10

ZDRAVOhrátky mají před sebou poslední letošní zastávku

Využití simulátoru vyšetření karcinomu prsu, simulace poruch zraku či úskalí smrtelné nemoci AIDS interaktivní formou.

Monday, Dec 9

Pardubický kraj bude mít přímé železniční spojení s Polskem

Zástupci Pardubického kraje a Dolnoslezského vojvodství z Polska podepsali vzájemné memorandum o spolupráci v rámci přeshraniční železniční dopravy v souvislosti s novou desetiletou smlouvou.

Sunday, Dec 8

ČD budou vracet peníze za nevyužité IN karty na Orlicku a Králicku

Hejtman Martin Netolický svolal další z řady kontrolních dnů v rámci příprav na zavedení nového železničního jízdního řádu od 15.prosince.

Saturday, Dec 7

Východočeské divadlo Pardubice slaví 110. výročí svého otevření

Východočeské divadlo si 11. prosince připomene 110. výročí otevření nádherné secesní budovy Městského divadla v srdci Pardubic.

Friday, Dec 6

Město Pardubice chce vyřešit krizi hokejového klubu

Hokejový klub HC Dynamo Pardubice je v krizi sportovní a nejspíše i ekonomické, užší vedení města Pardubice, které jsou majoritním vlastníkem, jednalo o nastalé situaci a dalším postupu.

Thursday, Dec 5

Chrudimské ZDRAVOhrátky s podtextem „krevní oběh“

Položit pacienta na záda a zvednout mu nohy – ano, to je správná protišoková poloha. Pamatujte, že když krvácení trvá déle než třicet minut, voláme záchranku.

Wednesday, Dec 4

Adventní pečení cukroví si žáci ze ZŠ Rybitví užili

Žáci ze ZŠ a MŠ Rybitví přijeli na návštěvu do SPŠ potravinářství a služeb v Pardubicích. Šesťáci měli možnost nahlédnout budoucím pekařům a cukrářům pod ruce a hlavně si vyzkoušet předvánoční výrobu pečiva a cukroví.

Tuesday, Dec 3

08

Kamiony v blízkosti lázeňského centra? Brzy již minulost

Lázně Bohdaneč jsou jediným lázeňským centrem v Pardubickém kraji. Bohužel je město využíváno nákladní tranzitní kamionovou dopravou, což poškozuje nejen samotné centrum města, ale je obtěžující také pro obyvatele a návštěvníky.

Monday, Dec 2

19

Střecha tělocvičny na poličském gymnáziu je před zimou zabezpečená

Na konci září poškodila střechu tělocvičny Gymnázia Polička vichřice Mortimer. Protože již v té době byl připraven investiční akce na opravu střech, tak bylo možné urychlit opravu vzniklého havarijního stavu.

12

Kliničtí farmaceuti v NPK poradí, jak správně užívat léky

Nemocnice Pardubického kraje má nově samostatné oddělení klinické farmacie. Reaguje tak na stoupající spotřebu léků v české populaci a rostoucí náklady na jejich pořízení ze strany pacientů.

Sunday, Dec 1

Zámek Pardubice má novu posilu – Evu Jiřičnou

Rekonstrukce zámeckých interiérů pro návrat Pernštejnů na Zámek Pardubice je v plném proudu a rostou i nové výstavní prostory pro Východočeské muzeum v hospodářských budovách.

08

Krajští odboráři projednávali nízké platy a nedostatek učitelů

Krajská rada Českomoravského odborového svazu pracovníků školství Pardubického kraje pořádala již tradičně třídenní vzdělávací odborový seminář.

Saturday, Nov 30

12

Chrudim: Loutkový Advent klepe na dveře

K navození té správné vánoční atmosféry připravilo Muzeum loutkářských kultur i letos pro své návštěvníky speciální adventní program.

Friday, Nov 29

V Pardubicích chtějí sblížit kulturu a soukromý sektor

Jak propojit kulturní subjekty a soukromý sektor, to byla otázka, na kterou město spolu s agenturou CzechInvest hledaly odpověď.

Thursday, Nov 28

Zakarpatští hasiči mají díky kraji nová čerpadla a hadice

S cílem prohloubit vzájemnou spolupráci jednotlivých složek integrovaného záchranného systému vyrazila delegace Pardubického kraje vedená hejtmanem Martinem Netolickým do Zakarpatské oblasti na Ukrajině.

Wednesday, Nov 27

Výherce cyklopecek odjel na kole Merida

Oblíbená cestovatelská soutěž Cyklopecky Východních Čech se uskutečnila v letošním roce poprvé ve dvou krajích zároveň, v Pardubickém a Královéhradeckém.

Tuesday, Nov 26

Seč dostane výjezdovou stanici záchranky už v lednu

Po otevření nové výjezdové stanice ve Starých Čívicích nedaleko Pardubic se pozornost obrací také na další plánované stanice v Pardubickém kraji. Již na začátku příštího roku se tak nové výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby…

Monday, Nov 25

Nová výjezdová stanice ZZS PK byla otevřena ve Starých Čívicích

Sanitky budou mít kratší dojezdovou vzdálenost díky stanici ve Starých Čívicích. Projekt za 26 miliónů korun postavil Pardubický kraj za významné pomoci peněz z Evropské unie.

Sunday, Nov 24

Chrudim chce získat více od Hradecko-pardubická aglomerace

Chrudim je jako druhé největší město Pardubického kraje nedílnou součástí Hradecko-pardubické aglomerace a tím i důležitým partnerem celého projektu ITI (integrované územní investice).

Saturday, Nov 23

Pardubický kraj pomohl Sokolu s obnovou majetku

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v pátek dopoledne Holice, kde jednal v místní sokolovně jak se starostou místního Sokola Lukášem Horským, tak starostou Sokolské župy Východočeské – Pippichovy Jindřichem Kalousem a…

Friday, Nov 22

Pardubické Divadelní studio LAIK nastudovalo novou pohádku

Mladé divadelní studio LAIK, které už šest let působí při Východočeském divadle Pardubice, čeká v neděli 24. listopadu premiéra pohádky Dany Bartůňkové Čertův švagr.

Thursday, Nov 21

17

ČEZ připravuje posílení energetické sítě na Králicku

Posílení kapacity energetické sítě v oblasti Králicka bylo předmětem setkání hejtmana Martina Netolického se starosty mikroregionu a společností ČEZ Distribuce, která v tuto chvíli připravuje projekt pro vedení 110 kV.

Budování centrálního urgentního příjmu pokračuje podle plánu

Jedna z největších krajských investic v oblasti zdravotnictví. To je stavba centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici.

12

Popperova hrobka v Chrudimi získala zpět svoji krásu

Koncem října byla ukončena stavební obnova hrobky rodiny Popperových, která se nachází na hřbitově U Kříže.

Wednesday, Nov 20

Pardubičtí zastupitelé opět zasednou nad letním stadionem

Zastupitelé města Pardubic budou opět jednat o revitalizaci letního stadionu. Mají rozhodnout o tom, zda město vypíše výběrové řízení na dodavatele stavby, díky níž by Pardubice na místo chátrajícího torza získalo fotbalový stadion…

Tuesday, Nov 19

Poříčí dostane od kraje půl milionu na stavbu požární zbrojnice

Pokračování dotačního titulu státu na nákup dopravních automobilů a rekonstrukci či výstavbu požárních zbrojnic a jeho nastavení do dalších let bylo tématem jednání pardubického hejtmana s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru…

Monday, Nov 18

Sokolové ve Vysokém Mýtě plánují stavbu nové tělocvičny

Nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě se nachází historická budova místního Sokola, který se dlouhodobě snaží o její rekonstrukci a přístavbu dalšího sportoviště v její těsné blízkosti.

Sunday, Nov 17

Vedení Ústí nad Orlicí besedovalo s občany

Ve středu 13. listopadu se v Malé scéně uskutečnilo tradiční podzimní setkání vedení města s veřejností.