English

News at prvnizpravy.cz

Today News

15

Hašek: Čest památce hrdiny, pana generála Aloise Eliáše

www.prvnizpravy.cz

Advokát a bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek připomněl 82. výročí popravy předsedy protektorátní vlády Aloise Eliáše.

09

Pardubický kraj je českým lídrem v projektech energetických úspor

www.prvnizpravy.cz

Pardubický kraj nyní spouští nový energeticky úsporný projekt. Modernizace energetického hospodářství v devíti školách a jednom zdravotnickém zařízení se kraji vrátí z budoucích úspor energie.

07

První protiútok Číny na Evropskou unii

www.prvnizpravy.cz

Antidumpingové vyšetřování dovozu vepřového masa. Jedná se o první čínský úder proti EU (a Španělsku zejména) po zvýšení cel na elektromobily.

P.C.Roberts: Západ aktivuje roznětku války

www.prvnizpravy.cz

Západní média jsou strojem na výrobu lží a západní vlády žijí v předstíraném světě vlastní beztrestnosti. V důsledku toho si západní národy neuvědomují nebezpečnou situaci, kterou Washington svým současným postojem k Rusku vytvořil.

Tuesday, Jun 18

13

Nový přírůstek v depu dobrovolných hasičů Prahy 8

www.prvnizpravy.cz

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Prahy 8 si tento měsíc převzala z rukou místostarosty MČ Praha 8 Jiří Vítka (Patrioti) moderní hasičský automobil MAN pro technické zásahy jako jsou dopravní nehody, ekologické havárie a mnoho další…

11

Putinův trojitý úder z pohledu Číny

www.prvnizpravy.cz

V posledních dnech ruská armáda dosahuje výrazné úspěchy na východoukrajinském bojišti, což umožňuje prezidentovi Vladimíru Putinovi soustředit se na další geopolitické kroky. Putin se nyní aktivně angažuje na třech frontách, čímž vyzývá…

08

Máme očekávat zapojení NATO do rusko-ukrajinského konfliktu?

www.prvnizpravy.cz

Tato otázka se až donedávna zdála nepravděpodobná vzhledem k vysokému riziku eskalace mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem v totální ozbrojený konflikt.

Monday, Jun 17

Krajská nemocnice T.Bati koupila sanitku pro převoz obézních pacientů

www.prvnizpravy.cz

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně koupila sanitku, která je přizpůsobená převozu velmi obézních pacientů. Nové vozidlo je větší a má specifické vybavení.

Ministerstvo vnitra poskytne Plzni dotaci téměř 1,8 milionu korun

www.prvnizpravy.cz

Jde o podporu integrace držitelů dočasné ochrany a dalších na území ČR legálně pobývajících cizinců ze třetích zemí a EU.

04

O víkendu ruské jednotky opět postupovaly Pokrovským směrem

www.prvnizpravy.cz

V sobotu vyšlo najevo, že zlepšili situaci v Jasnobrodovce a jižně od Novopokrovského. A v neděli byly obdrženy informace, že Ruská federace postoupila v oblasti Novoaleksandrovka a Sokol, uvedla vojenská veřejnost Deep State.

Sunday, Jun 16

13

Na podporu geoparků kraj rozdělí 600 tisíc korun

www.prvnizpravy.cz

Krajští rady schválili rozdělení dotací ve výši 599 tisíc korun třem středočeským geoparkům: geoparku UNESCO Český ráj, Geoparku Barrandien a geoparku Kraj blanických rytířů. Dotace mají za cíl podpořit jejich činnost a rozvojové aktivity…

Praha 8 by mohla získat novou hasičskou zbrojnici v Bohnicích

www.prvnizpravy.cz

Městská část Praha 8 by mohla díky dohodě s investorem získat novou hasičskou zbrojnici v plánovaném volnočasovém a rezidenčním areálu v Bohnicích v lokalitě Pomořanská.

Počet studentů elektro oborů se v Ostravě zdvojnásobil

www.prvnizpravy.cz

Během posledních osmi let, kdy ČEZ Distribuce pořádá Motivační program Prokopa Diviše, se počet studentů elektro oborů ostravské Střední škole elektrotechnické Na Jízdárně zdvojnásobil. Vyplývá to ze statistik školy, která je partnerským…

05

Putinova nabídka ignorována: Velitelské centrum NATO v Německu: Musíme udeřit první!

www.prvnizpravy.cz

Před zahájením ukrajinské „mírové konference“ ve Švýcarsku, která se již stala absurdní, protože Rusku je odmítána účast, stanovil ruský prezident Vladimir Putin podmínky pro příměří a mírová jednání .

03

Jiří Kobza: Televizní daň z hlavy

www.prvnizpravy.cz

Daň z hlavy je daň, kterou musí platit všichni občané státu stejně a její výše tedy nezávisí na příjmu. Tato daň byla v minulosti používána v mnoha zemích, píše JIří KObza v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Saturday, Jun 15

13

Ještě stále mohou zájemci žádat o vouchery pro podnikatele

www.prvnizpravy.cz

Karlovarský kraj přijímá do 28. 6. 2024 žádosti do programu Vouchery pro podnikatele v Karlovarském kraji.

08

Prezident Pavel by se měl nad sebou zamyslet, říká Turek

www.prvnizpravy.cz

Filip Turek slaví po eurovolbách velký úspěch. V rozhovoru na XTV popsal, kde podle něj selhala ODS a v čem selhal Alexandr Vondra. A také poslal vzkaz prezidentovi Pavlovi... prý by se měl sám nad sebou zamyslet.

Budoucí lékaře a sestry do regionu láká Krajská zdravotní i Ústecký kraj

www.prvnizpravy.cz

Nadační fond Krajské zdravotní (NF KZ), vyhlásil stipendijní program pro akademický rok 2024/2025.

Plzeňské městské lesy mají nového pomocníka

www.prvnizpravy.cz

Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP) pořídila novou techniku pro odklízení dřeva a klestu z lesů v ceně téměř 6 milionů korun.

Friday, Jun 14

13

Městská část Praha 8 uspořádala Den dopravní bezpečnosti

www.prvnizpravy.cz

Den dopravní bezpečnosti v Praze 8 nabídl virtuální realitu i „opilecké" brýle.

12

Brno a Jihomoravský kraj realizují elektronické odbavování cestujících

www.prvnizpravy.cz

Město Brno a Jihomoravský kraj dlouhodobě realizují společný projekt Elektronického odbavování cestujících v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje.

08

Padne vláda? Ministr školství Bek varuje koaliční partnery

www.prvnizpravy.cz

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) prohlásil včera ve Sněmovně při interpelacích, že by strana STAN nemusela podpořit rozpočet, což by se faktický rovnalo vyslovení nedůvěřy vládě a jejímu následnému pádu.

P.C.Roberts: „Vlak opustil stanici a nikdo jej už nedokáže zastavit“

www.prvnizpravy.cz

To jsou slova srbského prezidenta Vučiče. Měl by o tom něco vědět. Žije uprostřed dění. Má za to, že Evropa se ocitne ve válce s Ruskem za „ne více než za tři nebo čtyři měsíce“, ne-li dřív“. Prezident Vučič dále říká, že „nikdo se…

07

Ivan Hoffman: Temné signály z volebních map

www.prvnizpravy.cz

Pohled na volební mapu Německa, kde východ volil AFD a západ CDU-CSU, nápadně připomíná jinou starší volební mapu – mapu Ukrajiny, kde v prezidentských volbách 2010 volil východ Viktora Janukovyče a západ Julii Tymošenkovou.

Čunek má jasno: Jurečka měl skončit ve funkci už dávno

www.prvnizpravy.cz

Tvrdá rána od vlivné tváře lidovců. Senátor, bývalý hejtman a někdejší šéf KDU-ČSL Jiří Čunek je přesvědčen o tom, že současný šéf strany Marian Jurečka měl skončit ve funkci předsedy už před několika měsíci.

Thursday, Jun 13

13

Horská služba získá i letos dotaci od kraje na potřebné vybavení

www.prvnizpravy.cz

Individuální dotaci ve výši 200 tisíc korun dostane Horská služba, která působí na hřebenech Krušných hor. Rozhodli o tom krajští radní na posledním zasedání Rady Karlovarského kraje.

08

Zanikne ODS? Motoristé jsou na cestě se zmizíkem v ruce

www.prvnizpravy.cz

Dosluhující europoslanec a výrazná tvář tradiční ODS Jan Zahradil je velmi nespokojený se současným směřováním ODS v rámci koalice SPOLU a opakovaně vyzývá ke spolupráci s hnutím ANO a nově i s Filipem Turkem a Motoristy.

Wednesday, Jun 12

13

Pražské vodovody a kanalizace podpořily hasiče

www.prvnizpravy.cz

Pražští hasiči obdrželi od firmy PVK osm turbínových čerpadel a jedno ponorné kalové čerpadlo.

Na rozvoj cykloinfrastruktury by mělo jít dvaadvacet milionů korun

www.prvnizpravy.cz

Středočeský kraj chce opět podpořit budování cyklistické infrastruktury. Radní na svém zasedání projednali rozjezd Programu 2024 pro poskytování dotací z Fondu cyklistické infrastruktury. Obsahuje trojici tematických zadání.

12

Kolektivní vyjednávání přinese zaměstnancům DPMB navýšení mezd

www.prvnizpravy.cz

Kolektivní vyjednávání mezi vedením Dopravního podniku města Brna (DPMB) a odborovými organizacemi skončilo dohodou o navýšení mezd. Dopravce všem zaměstnancům od 1.června přidá další 2 procenta. Vyhlásil také motivační odměnu, která má…