English

News at prvnizpravy.cz

Today News

17

Moskva, Ankara, Paříž a Berlín se snaží vyhnout v Sýrii nejhoršímu!

www.prvnizpravy.cz

Rusko, Turecko, Francie a Německo se dohodly setkat se a diskutovat o situaci v Sýrii, aby ji nepřivedly do otevřeného konfliktu hlavních mocností.

14

WT se obává „světa bez zodpovědnosti jaderných mocností“!

www.prvnizpravy.cz

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa je pod tlakem jak příznivců, tak odpůrců rozšíření smlouvy START III, píše The Washington Times.

13

Pražští energetici našli společnou řeč a budou spolupracovat

www.prvnizpravy.cz

Společnosti s majetkovou účastí hlavního města Prahy, Pražská plynárenská a Pražská energetika, patřící mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií, uzavřely prostřednictvím svých dceřiných společností Prometheus, energetické služby a…

12

V Jižní Koreji bylo kvůli koronaviru izolováno téměř 8 tisíc vojáků!

www.prvnizpravy.cz

Jihokorejské ministerstvo obrany uvalilo karanténu na 7,9 tisíc vojáků, aby se zabránilo šíření infekce koronavirem, uvedla agentura Yonhap.

Spiegel: Austrálie zaplatí čínským studentům, aby se oklikou vrátili!

www.prvnizpravy.cz

Kvůli epidemii koronaviru lze z Číny vstoupit z Austrálie pouze přes třetí země, uvádí německý časopis Der Spiegel.

11

BZ: Švýcarsko nevěří v možnost války mezi Ruskem a NATO!

www.prvnizpravy.cz

Švýcarská vláda vyhodnotila hlavní hrozby pro rok 2020 a dospěla k závěru, že se země nemusí bát ozbrojeného útoku a horké války v bezprostřední blízkosti svých hranic.

Sina (Čína): V případě války porazí USA Rusko za 7 dní? Omyl!

www.prvnizpravy.cz

Čínský portál Sina poukázal, že někteří američtí vojenští odborníci veřejně tvrdí, že pokud vypukne válka mezi USA a Ruskem, tak k tomu, aby se zničila ruská armáda, bude stačit pouze sedm dní.

08

P.C.Roberts: Demokraté rozpoutali opět protiruskou kampaň k volbám

www.prvnizpravy.cz

Neexistuje žádný důkaz, že by Rusko zasahovalo do amerických prezidentských voleb v roce 2020, aby prosadilo opět Trumpa, píše ve svém komentáři americký publicista P.C.Roberts.

USA vyhrožují novému kosovskému premiérovi: Musí poslouchat!

www.prvnizpravy.cz

Americký velvyslanec v Prištině vyhrožuje Albin Kurtimu, že Washington stáhne svou armádu z Kosova, pokud Kosovo nezruší celní poplatky Srbsku.

07

Pro nás jsou důležité i malé pomníky, říká starosta David Procházka

www.prvnizpravy.cz

Na území Městského obvodu Plzeň 3 se nachází velké množství pomníků, které připomínají osvobození města americkou armádou, padlé či zavražděné hrdiny protinacistického a protikomunistického odboje a také významné události a osobnosti…

05

Nebezpečný Su-57 se stane ještě nebezpečnějším!

www.prvnizpravy.cz

Pro ruskou stíhačku páté generace Su-57 byla vyvinuta hypersonická raketa malé velikosti, umístěná v trupu letounu.

04

Štefec:Když stát bere zbraně slušným lidem, tak chystá něco hrozného

www.prvnizpravy.cz

Na stále velmi aktuální, byť uměle do pozadí zasouvané téma práva občana na držení zbraně, její použití k obraně sebe, své rodiny a majetku, a snah EK toto právo salámovou metodou osekat a zlikvidovat, několik převzatých citátů a úvaha na…

Sunday, Feb 23

13

Na půdě obytného domu v Praze 8 hořel odpad, jeden člověk se zranil

www.prvnizpravy.cz

V ulici Sokolovská pražští hasiči rychle zlikvidovali požár odpadu na půdě obytného domu. Případ se stal v pátek 21.února 2020 večer. Jedna zraněná osoba byla předána do péče ZZS.

12

Nehoda polských vozidel na dálnici u Velkých Albrechtic

www.prvnizpravy.cz

Celkem šest jednotek hasičů zasahovalo od pátečního brzkého rána až do pátečního dopoledne (21.2.2020) – bezmála šest hodin - na dálnici D1 u Velkých Albrechtic (okres Nový Jičín), kde polský kamion Scania, naložený smrkovými kládami,…

Hnutí Volba pro kraj představilo své kandidáty

www.prvnizpravy.cz

Voleb do Zastupitelstva Karlovarského kraje se na podzim 2020 zúčastní politické hnutí Volba pro kraj (VOK).

Onion: Podle rozvědky hypnotizuje Trumpa v Bílém domě ruský mystik!

www.prvnizpravy.cz

Satirická publikace The Onion se vysmála tomu, jak se americké úřady znovu snaží najít „ruské vměšování“ do americké politiky.

Le Figaro: Francouzská a polská města se rozbratřila kvůli LGBT!

www.prvnizpravy.cz

Úřady města Saint-Jean-de-Bray ve Francii ukončily bratrské vztahy s polským Tuchovem, který podpořil homofobní usnesení, píše Le Figaro.

11

FN Brno: Projekt Centrum komplexní psychiatrické péče Brno

www.prvnizpravy.cz

Na jaře 2019 byla zahájena realizace projektu Centrum komplexní psychiatrické péče Brno. Důvodem byl nevyhovující technický stav pavilonu G, který klinika využívá již od roku 1962.

Kdyby byl Assange Rus či Číňan, byl by za „statečného disidenta“!

www.prvnizpravy.cz

Julian Assange, který byl před několika lety považován za hrdinu naší doby, je dnes vnímán jako pochybná postava nebo zločinec, píše Jack Dion, zástupce šéfredaktora Marianne.

Axios: Bílý dům požádal o vytvoření seznamů Trumpových odpůrců!

www.prvnizpravy.cz

Nový vedoucí personálního oddělení Bílého domu, Johnny McEntee, zaměstnancům oznámil, že odpůrci prezidenta Donalda Trumpa nebudou nadále povýšeni na jiná oddělení.

09

Superporadce Hašek o svém superporadenství

www.prvnizpravy.cz

Jeden zpravodajský desinformanční web uveřejnil zprávu o poradenství Michala Haška různým činitelům a nazval jej Superporadce Hašek. Ten k tomu na svém facebookovém profilu napsal krátký komentář.

08

Kraj, ministerstvo i Přerov se dohodly na kompenzacích pro Dluhonice

www.prvnizpravy.cz

Náhradou za zvýšenou zátěž z budoucího provozu dálnice D1 u Přerova dostanou Dluhoniceaž 132 miliónů korun. Peníze použijí na projekty, které v nich zkvalitní život.

Muž se pokusil o krádež pokladny, sám se pak přiznal strážníkům

www.prvnizpravy.cz

Krádež pokladny z rychlého občerstvení na Lannově třídě se ve čtvrtek večer nezdařila devětatřicetiletému pachateli. V pátek ráno se sám přihlásil na služebně městské policie a k pokusu o krádež se přiznal.

Ruský tisk: Ukrajina se rozhodla pro své „hrdiny“ výběrem nacistů!

www.prvnizpravy.cz

Ještě nedávno prohlašoval prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij, že by si jeho země měla vybrat „hrdiny“, kteří nebudou vyvolávat spory doma ani zahraničí.

07

Plzeňští strážníci zadrželi hledané osoby

www.prvnizpravy.cz

Strážníci ze stanice Územně strážní služby byli ve čtvrtek úspěšní při nalézání osob na policejním seznamu.

Vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2019 se stal Vlastimil Sedláček

www.prvnizpravy.cz

Společnost Ernst and Young za podpory hejtmana Ústeckého kraje vyhlásila dne 20.února 2020 na krajském úřadě vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2019 Ústeckého kraje.

Liberecký kraj láká stále více turistů, mezi cizinci vedou Němci

www.prvnizpravy.cz

Hodnocení cestovního ruchu v jednotlivých krajích zveřejnil na svých webových stránkách Český statistický úřad. Libereckému kraji se v tomto srovnání dařilo: meziročně se zvýšil počet hostů, více turistů v regionu i přenocovalo.

Der Spiegel: Trumpova Amerika se stala banánovou republikou!

www.prvnizpravy.cz

„Nyní jsou Spojené státy banánovou republikou, ve které všechno závisí na rozmaru prezidenta a jeho asistentů,“ napsal Der Spiegel.

05

Čína: Spojené státy jsou „impérium hackerů“!

www.prvnizpravy.cz

Spojené státy, jako největší špionážní stát na světě v kyberprostoru, si zaslouží být nazýváno „impérium hackerů“, řekl na briefingu mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang.

04

Bašta: Konspirační teorie a přejmenování náměstí Pod Kaštany

www.prvnizpravy.cz

Příští týden, 27.února uplyne pět let od zavraždění ruského politika Borise Němcova. Přestože pachatelé atentátu byli rychle vypátráni (během týdne) a následně odsouzeni, mezi ruskou opozicí a jejími zahraničními sympatizanty přetrvává…