Sport at teraz.sk

Today News

13

Francúzsky hokejista S.Da Costa sa vracia do francúzskej reprezentácie

Skúsený center chýbal v národnom mužstve od augusta 2021, naposledy si za Francúzsko zahral na turnaji kvalifikácie ZOH 2022 v zápase proti Lotyšsku (1:2).

Lučenc a Podpor Pohyb Košice víťazne vstúpili do semifinále play off

Finálová séria, ktorá sa už hrá na tri víťazné zápasy, odštartuje 3. mája.

12

Nacho v lete opustí Real, podľa médií možno zamieri do Interu Miláno

Nacho je rodák z Madridu, v Reale futbalovo vyrastal a prešiel si jeho mládežníckou akadémiou.

09

Juventus vydoloval v Cagliari bod po remíze

Juventusu patrí v tabuľke naďalej tretia priečka. Cagliari, na lavičke ktorého sedel slovenský stopér Adam Obert, je štrnáste.

Verstappen zvíťazil v šprinte na VC Číny pred Hamiltonom a Perezom

Tretí na okruhu v Šanghaji finišoval Verstappenov tímový kolega Mexičan Sergio Perez (+15,258).

Friday, Apr 19

22

Hlavný tréner reprezentácie USA bude Hynes z Minnesoty

Sme šťastní, že John Hynes bude na MS v Česku v pozícii hlavného trénera USA, uviedol pre AP generálny manažér americkej reprezentácie Brett Peterson.

Slovenská šestnástka podľahla na turnaji v Česku domácim rovesníkom

Zverenci trénera Michala Blanára sa ešte v sobotu stretnú s Fínskom a v nedeľu so Švédskom.

M. Pospíšil chce reprezentovať Slovensko na tohtoročných MS v Česku

Zo slovenských hráčov v NHL už predtým potvrdili štart na šampionáte aj útočník Juraj Slafkovský z Montrealu Canadiens a obranca Šimon Nemec z New Jersey Devils.

21

Nitra zdolala Spišskú Novú Ves, ujala sa vedenia vo finálovej sérii

Spišiaci si vytvorili prvú šancu v 8. minúte, Kerbashian však zblízka neprekonal Aittokallia. V polovici prvej tretiny zahrozili aj hostia, Bubela dvakrát za sebou trafil konštrukciu bránky.

Žilina postúpila do extraligy, Prešov zdolala 4:0 na zápasy

Žilinčania sa rozbehli od druhej tretiny.

20

Niké liga: Futbalisti AS Trenčín prehrali s FC Košice 1:2

Domáci sa mohli ujať vedenia už v 3. minúte, no Akila ani Kupusovič vyložené príležitosti nepremenili.

18

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov odletí v sobotu do Fínska

Realizačný tím bude mať vo Fínsku zatiaľ k dispozícii trojicu brankárov, ôsmich obrancov a štrnástich útočníkov. Krátko pred štartom turnaja sa k mužstvu pripojí bek Luka Radivojevič.

17

Košice budú spolupracovať na príprave majstrovstiev Európy v plávaní

Pôvodne sme mali organizovať len majstrovstvá Európy do 23 rokov, pravdepodobne to však budú aj majstrovstvá Európy juniorov, uviedol prezident SPF Ivan Šulek.

V Mníchove predstavili dresy Slovákov na šampionát v Nemecku

Zverenci trénera Francesca Calzonu nastúpia na turnaji v tradičných modrých a bielych farbách.

16

Etcheverry postúpil do semifinále turnaja ATP v Barcelone

Trinásty nasadený hráč vyradil vo štvrťfinále Brita Camerona Norrieho 7:6 (4), 7:6 (1).

Rybakinová postúpila do semifinále turnaja WTA v Stuttgarte

Ako štvrtá nasadená zdolala vo štvrťfinále Jasmine Paoliniovú z Talianska 6:3, 5:7 a 6:3.

14

Fritz zdolal Drapera vo štvrťfinále turnaja ATP v Mníchove

V štvrťfinále si ako tretí nasadený poradil so šestkou "pavúka" Britom Jackom Draperom 4:6, 6:3, 7:6 (1).

Český brankár Francouz oficiálne ukončil kariéru

Tridsaťtriročný Francouz naposledy nastúpil na zápas pred rokom v drese tímu NHL Colorado Avalanche, s ktorým sezónu predtým vybojoval Stanleyho pohár.

13

Štatistiky Slovákov v NHL - najproduktívnejší bol Slafkovský

Útočník Montrealu ovládol bodovanie Slovákov s 50 bodmi, s 20 gólmi bol aj najlepší strelec a s 30 asistenciami najlepší nahrávač.

Kučerov vyhral produktivitu NHL, Pospíšil deviaty najtrestanejší

Ruský hokejista Nikita Kučerov druhýkrát v kariére vyhral kanadské bodovanie základnej časti NHL.

Serie A má najvyšší koeficient, môže mať až šesť tímov v Lige majstrov

Bude mať šesť, ak Atalanta Bergamo alebo AS Rím vybojujú celkové prvenstvo v Európskej lige.

12

Víťazom kvalifikácie šprintu F1 na VC Číny sa stal Norris

Druhý skončil Brit Lewis Hamilton z Mercedesu s mankom +1,261 s, tretia priečka patrila Španielovi Fernandovi Alonsovi zo stajne Aston Martin (+1,975).

Vatrano s tretím hetrikom v sezóne, prvé góly Čibrikova a Klapku

Vatrano skóroval najprv v presilovke, potom v rovnovážnom počte hráčov na ľade a v závere spečatil výsledok v oslabení gólom do prázdnej bránky, keď domáci odvolali brankára a skúšali to 6 proti 4.

Nagelsmann predĺžil zmluvu s DFB, trénerom Nemecka bude do roku 2026

Nemecko by mal viesť v prípade postupu z kvalifikácie na aj finálovom turnaji MS 2026 v USA, Kanade a Mexiku.

11

UŽ IDE DO TUHÉHO: Play off NHL odštartuje v noci na nedeľu

Vyraďovacie boje odštartuje prvý zápas série medzi Carolinou a New Yorkom Islanders, ktorý je na programe v sobotu o 23.00 SELČ.

10

Slovenské študentky získali na matematickej olympiáde štyri medaily

Spomedzi 37 zúčastnených európskych krajín obsadili dievčatá spolu celkovo 5. miesto

Lantoši po prehre s Nemeckom verí, že facka tímu pomôže

Domáci výber si triumf 7:3 zaslúžil, zverenci Harolda Kreisa boli lepší v pohybe i v osobných súbojoch.

09

Mešár a Dvorský vypadli z play off OHL, sú voľní pre reprezentáciu

Oba tímy slovenských útočníkov prehrali aj štvrtý zápas v druhom kole vyraďovačky a ich tímy tak vypadli z hry o majstrovský titul.

08

Pospíšil prispel k triumfu, MacKinnon prekonal rekord Šťastného

Pospíšil prihral v 26. minúte na gól Kevinovi Rooneymu, ktorý strelou z medzikružia zvýšil na 4:0 pre Calgary.

Leverkusen postúpil do semifinále, Liverpool vypadol s Atalantou

West Ham poslal do vedenia Michail Antonio, keď predĺžil v 13. minúte do siete center od Jarroda Bowena.