English

www.chatar-chalupar.cz

Today News

09

Praktické ošatky

www.chatar-chalupar.cz

Mělké košíčky spletené z různých přírodních materiálů patřily k nejzákladnějšímu vybavení každé chalupy. Jsou lehké, odolné, prodyšné a díky široké škále variant najdou uplatnění v domácnosti i dnes.

05

Patinujeme komodu

www.chatar-chalupar.cz

Komoda z neošetřeného přírodního dřeva byla patinována kombinací několika metod: vrstvením barev, voskováním, probrušováním a nátěrem suchým štětcem.

Friday, Jun 14

09

Péřové přikrývky

www.chatar-chalupar.cz

O kvalitách přikrývek s péřovou výplní věděli své už naši předkové. Jsou lehké, mimořádně měkké, dobře izolují a přitom jsou prodyšné.

06

Šance pro džíny

www.chatar-chalupar.cz

Obnošené džíny nevyhazujte! Můžete je zrecyklovat a ušít z nich spoustu nápaditých bytových i oděvních doplňků.

Thursday, Jun 13

09

Výzdoba z mechu v interiéru

www.chatar-chalupar.cz

Přirozená textura mechu a jeho uklidňující zelená barva vnesou do každého prostoru klid a energii lesa.

06

Vymalujte si sami!

www.chatar-chalupar.cz

Chceme vás inspirovat k tomu, abyste se do malování interiérů pustili sami. Dá se to zvládnout, ale vyžaduje to trochu strategie a předem promyšlené nákupy.

Wednesday, Jun 12

18

Už jste to slyšeli? Zateplení domu skoro zadarmo!

www.chatar-chalupar.cz

Letní měsíce pro všechny představují čas prázdnin a dovolených. Je to čas odpočinku, ale zároveň nám to přináší starosti, kam se schovat před teplem.

09

Návštěva Martinského mlýna

www.chatar-chalupar.cz

Na úpatí Novohradských hor, mezi Novými Hrady a Trhovými Sviny, vybudovala Martina Doudová unikátní místo pro relax. Před dvaceti lety koupila zdejší bortící se mlýn, kterému vdechla nový život.

06

Vrtací a sekací kladiva

www.chatar-chalupar.cz

Potřebujete vybourat starý beton, nebo vysekat drážky ve zdi? Práci vám usnadní ruční elektropneumatické kladivo. Není to však zcela univerzální nástroj a je třeba vědět, co od něj můžete chtít.

Tuesday, Jun 11

09

Krmení březí a kojící fenky

www.chatar-chalupar.cz

V tomto náročném období je pro fenu velice důležitá správná výživa. Složení a objem krmiva totiž ovlivňují jak březost, porod a laktaci, tak vývoj plodů.

06

Nádobí jako dekorace

www.chatar-chalupar.cz

Nepoužívané, ale hezké nebo památeční nádobí se dá ještě v interiéru i exteriéru využít jako dekorace. Nemusí to být jen talíře a bábovkové formy zavěšené na zdi či džbánky vyrovnané na poličce.

Monday, Jun 10

13

Mějte celý rok pod dohledem lesy, pastviny i chaty. Jak efektivně využít fotopasti?

www.chatar-chalupar.cz

Nechcete přijít o vzácnou příležitost, jak srnky vyvádí své mladé, o záběry z krmelců nebo chcete mít pod dohledem své pozemky plné naštípaného dřeva? S tím vám může hravě pomoci fotopast, která je ve střehu ve dne i v noci. Pro myslivce…

11

Jak zajistit spolehlivý zdroj energie pro chatu či chalupu

www.chatar-chalupar.cz

Chalupáři oblíbená letní sezóna je zde, s ní však přichází i intenzivní bouřky nebo plánované opravy na elektrických rozvodných sítích, což se často projevuje výpadky a odstávkami elektřiny. Zároveň je tu řada krásných a klidných lokalit,…

09

06

Proti vlhkosti i plísním

www.chatar-chalupar.cz

Vodoodpudivé či hydroizolační nátěry problémy s vlhkostí nevyřeší, ale mohou před ní alespoň částečně chránit. Zabraňují zejména pronikání vody a vlhkosti zvenčí do zdiva a omítek.

Sunday, Jun 9

09

Čajový dýchánek

Aby měl čaj tu správnou chuť a vůni a neztratil nic ze svých cenných látek, nesmíme jeho přípravu podcenit. A abychom si ho opravdu vychutnali, nezapomeneme ani na správné servírování.

05

Jak na patinování

Patinování dodává nábytku a doplňkům punc předmětu poznamenaného časem – a to v dobrém slova smyslu. Předmětu, kterého se dotýkaly lidské ruce možná několika generací a který má nějakou historii.

Saturday, Jun 8

Vyrobte si květináče z betonu

Z betonu lze vyrábět nejen květináče, ale i různé drobné zahradní plastiky. Beton je skvělý materiál, který hodně vydrží a který poskytuje rozmanité možnosti úprav povrchu.

Friday, Jun 7

09

Čím se řídit při výběru ovocné dřeviny

Ať máme k dispozici velkou zahradu, nebo jen předzahrádku, či pouhý balkón, všude můžou ovocné stromky prosperovat a přinášet sladkou úrodu. Stačí, když při nákupu zohledníme jejich nároky.

Kruhový koberec

Výrazná oranžová barva koberce LUNARA ORANGE z jutového vlákna je perfektně spárovaná s přírodní jutou. Barevná kombinace rozveselí každou domácnost, přičemž koberec najde využití v interiéru i exteriéru.

06

Špejchary

Budovy, v nichž se uskladňovalo vymlácené obilí, se spisovně nazývají sýpky. Ale název špejchar z německého Speicher u nás zdomácněl víc.

Wednesday, Jun 5

14

Jedinečný charakter starých chat

Staré chaty mají své kouzlo. Jsou svědky minulých dob, kdy lidé utíkali z měst do přírody, aby si užili klid a ticho venkova.

09

Pevný strop

Stropní nosníky POT lze použít jako základ stropní konstrukce v kombinaci s cihelnými vložkami MIAKO 25 BNK. Obsahují svařovanou prostorovou výztuž, díky níž mohou být i více než šest metrů dlouhé.

05

Kouzlo kovářského řemesla

Kovářské výrobky jsou chalupáři velmi žádané. Sortiment toho, co si můžete u kováře objednat, je opravdu široký.

Tuesday, Jun 4

09

Pěstování rostlin v závěsných koších

Při tomto způsobu je nutné se vypořádat s omezeným objemem živin a rychlejším vysycháním substrátu. Bohatý růst a kvetení rostlin proto zajistí vhodné hnojivo a pravidelná zálivka.

07

Lze zateplit roubenku?

Dodatečné zateplení roubeného domu je obecně velkým problémem. Zateplení jen sezónně využívané roubenky odborníci nedoporučují.

06

Pěkně vybarvený nábytek

Jeden dva kousky barevného nábytku dovedou interiér pěkně osvěžit. Nábytek ve veselých či tlumených tónech lze koupit, starší zařízení můžeme pestřejším nátěrem opatřit i sami.

Monday, Jun 3

14

Kouzlo Petrolejek: Nostalgické osvětlení, které promění vaši chalupu v oázu klidu

Je něco magického na tom, když zapadne slunce a chalupa se ponoří do tichého večera. Ten okamžik, kdy se začnou rozsvěcovat první světýlka a vy víte, že noc bude plná klidu a pohody.

06

Podoby dřevěného plotu

Ploty bývají z různých materiálů. Zahrady, zahrádky a dvorky venkovských chalup a chat ale nejčastěji ohraničují ploty dřevěné – ze smrku, z modřínu, dubu, borovice.

02

Omega-3 pro tři výherce!

Tentokrát můžete v naší soutěži vyhrát Omega-3 - esenciální mastné kyseliny pro vaše tělo!