English

www.chatar-chalupar.cz

Today News

05

Kam odložit kabát

Věšáky jsou v domácnostech mnohdy v roli opomíjené popelky a jejich důležitost si často uvědomíme až v okamžiku, kdy na nějakém místě schází.

Wednesday, Feb 8

08

Alternativní bydlení

Poznali byste, že chatka na obrázcích pochází z lodního kontejneru? Kontejnery se dají sestavovat, domek tak můžete mít například i ze čtyř dvanáctimetrových kontejnerů. Prohlédneme si však tu nejmenší stavbu, která na víkendové bydlení…

05

Kočičí výběh na okno

Kočky mají toulavé packy a otevřené okno je pro ně cestou ke svobodě, na níž ale nejsou ty domácí vzhledem pohodlnému životu v bytových podmínkách připravené. Bezpečným kompromisem je okenní výběh, který si můžeme vyrobit sami přesně na…

Tuesday, Feb 7

11

Solární panely pro vysoušení domu

Využití solárních panelů k vysoušení chalupy a udržování optimálního mikroklimatu i v dříve vlhkých prostorách je velmi zajímavou možností využívání sluneční energie.

05

Krásné i užitečné utěrky

Utěrky jsou v kuchyni nepostradatelným pomocníkem, proto bychom při výběru měli hledět především na jejich praktičnost. Některé jsou ale navíc tak krásné, že jsou i plnohodnotným interiérovým doplňkem.

Monday, Feb 6

Opravy vody, odpadu a WC svépomocí

Kapající kohoutek, protékající záchod nebo ucpané odpady zvládnete opravit sami. Pro začátek to nemusí být úplně jednoduché, ale postačí jen trocha zkušeností a základní nářadí.

Sunday, Feb 5

10

Lehké asfaltové střechy

Asfaltové střešní krytiny včetně pásů, vlnovek, šindelů či tašek představují lehkou, levnou a většinou i snadno svépomocí montovatelnou pokrývku střech. Na zahradní domek, verandu, garážový přístřešek i jiné lehké dřevostavby jde o dobrou…

05

Doplňky k dřevěným podlahám

Podlahu vnímáme jako celek složený z jednotlivých prken nebo lamel. Aby byla nejen krásná, ale i funkční, potřebuje řadu doplňujících prvků.

Saturday, Feb 4

10

Přístřešky na auto

Pro dočasnou ochranu auta před deštěm a sněhem, nebo kvůli možnosti vyložit víkendový náklad v suchu, postačí na chatě či na chalupě garážový přístřešek. Ze dřeva ho lze celkem snadno postavit, ale prodává se i mnoho různých stavebnic.

Friday, Feb 3

06

Zahrada ve sklenici

Zahrada v teráriu nebo ve sklenici má tu výhodu, že se o ni nemusíme téměř vůbec starat. Ideální je proto i pro chalupy a víkendové domy, kde nepobýváme trvale.

05

Uzlík k uzlíku

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Thursday, Feb 2

11

Vliv bezpečnostních prvků na pojištění

Jednoduše řečeno, čím více a ve vyšší bezpečnostní třídě jich budete mít odborně nainstalováno, tím vyšší můžete od pojišťovny získat náhradu škody.

Prostorný skleník i pro náročné pěstitele

Dvoudvéřový skleník Canopia Balance 8x12 silver si vás získá velkým prostorem, krásou a odolností. Rostlinám poskytne UV ochranu i optimální teplotu díky polykarbonátové střeše i stěnám, které jsou téměř nerozbitné.

10

Novinka od firmy Tondach

Zahalili jsme naše tašky do nového odstínu. „Engoba grafen“ přináší ještě temnější černou, nadčasový design a je v naší nabídce barev bez příplatku.

05

Stavba základové desky

Přestože existují i jiné možnosti, je v současné době betonová základová deska standardem pro založení staveb a platí to i pro novostavby rekreačních domů. Lze ji udělat i svépomocí.

Wednesday, Feb 1

08

Ruční kotoučové pily

V dílně a na chalupě poslouží jako všestranně použitelné a účinné ruční elektrické nářadí zejména na zkracování prken, latí, trámků či konstrukčních desek.

05

V čem pečeme

Ze všech kuchyňských úprav pokrmů je asi nejoblíbenější pečení. Masové a zeleninové pokrmy i moučníky jsou krásně křupavé, se zlatou kůrčičkou a mají výbornou chuť.

Tuesday, Jan 31

11

Lamino je praktické a levné

www.chatar-chalupar.cz

Laminem nazýváme dřevotřískové desky polepené fóliemi, jejichž odolnost zvyšuje melaminová pryskyřice. Nízká cena, odolnost vůči otěru i výběr dekorů předurčují lamino pro výrobu nábytku.

08

Výměna prasklého skla krbových kamen

www.chatar-chalupar.cz

Důvodem prasknutí skla může být neopatrnost anebo nesprávné používání kamen. Když se už malér přihodí, nezbývá než pořídit nové a při výměně postupovat přesně podle rad kamnářů.

05

Vyznejte se v kočičích chutích

www.chatar-chalupar.cz

Říká se, že není více vybíravějšího zvířete, než je kočka, a něco pravdy na tom opravdu je. Kočka má dokonale vyvinutý čich - disponuje až 200 milióny čichových buněk.

Monday, Jan 30

22

17

Vyhrajte pořádnou střechu zdarma!

www.chatar-chalupar.cz

Zapojte se do soutěže o pořádnou střechu Tondach zcela zdarma! Jak ji vyhrát? Postup je jednoduchý. Zažádejte si zdarma o nezávaznou kalkulaci.

08

Elegantní vitríny

www.chatar-chalupar.cz

Porcelánový servis po babičce, broušené sklenky nebo suvenýry z cest by bylo škoda schovávat za plnými dvířky skříně. Prosklené skříňky dávají svůj obsah na odiv a přitom jej chrání před prachem a rozbitím.

Košíky na ovoce a zeleninu

www.chatar-chalupar.cz

Větší koše využijeme při sklizni, menší poslouží k příručnímu uložení ovoce a zeleniny určených k rychlé spotřebě. V malých košících můžeme ovoce dekorativně vystavit na jídelním stole, aby si mohl každý vybrat to, na něž má chuť.

05

Jak vybírat barvy do interiéru

www.chatar-chalupar.cz

Nadcházející jaro přímo nabádá ke zkrášlování! Nejen že se probouzí okolní příroda, ale i my sami tíhneme k tomu, vylepšit a zútulnit svůj domov. Účinky barev na lidskou náladu a psychiku jsou již všeobecně známé, proto není třeba váhat -…

Sunday, Jan 29

13

O šindele se postarejte

www.chatar-chalupar.cz

Dřevěný šindel je klasická, staletími prověřená střešní krytina, která sluší také malým zahradním stavbám a přístřeškům. Na nich je obvykle snadnější se šindele starat, ale ani tak péči o tuto krásnou přírodní krytinu nezanedbávejte.

05

Postel s funkcí skříně

www.chatar-chalupar.cz

Máme-li málo místa k ukládání věcí, využijeme i prostor pod postelí. Lepší než zásuvky na kolečkách nebo boxy, které pod ně zasuneme, jsou postele s pevným vyklápěcím nebo výsuvným systémem.

Saturday, Jan 28

13

Proti vlhkosti, hnilobě a stárnutí dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Zničujícímu vlivu vlhkosti, plísní, dřevokaznému hmyzu a hub je nutné zamezit všemi prostředky při budování jakékoli dřevěné konstrukce. Použijte dostatečně vyschlé dřevo, ošetřené už u dodavatele hloubkovou impregnací.

05

Dřevěné okapové žlaby

www.chatar-chalupar.cz

Dřevěné okapy neodmyslitelně patří například k šindelovým střechám historických domů. Mohou však být i zajímavým stylovým doplňkem moderních roubených či srubových staveb.

Friday, Jan 27

11

Stará dobrá keramika

www.chatar-chalupar.cz

Hliněné hrnce, mísy, pečicí formy i pekáče v charakteristických odstínech hnědé patřily k běžnému vybavení chudých chaloupek i bohatých usedlostí.