English

www.chatar-chalupar.cz

Today News

09

Povrchová úprava prodlouží životnost podlahy

www.chatar-chalupar.cz

Přírodní krásu dřeva dovede před každodenním namáháním ochránit vhodně zvolená vrstva laku nebo oleje. Má vliv nejen na celkovou odolnost krytiny, ale také na její vzhled.

06

Pro teplo i na vaření

www.chatar-chalupar.cz

Chalupy a chaty budeme v letošním roce nejspíš mnohem více využívat i na podzim a v zimě. Nastal čas podívat se, jak jsme na tom s vytápěním stavení.

02

Alpa masážní gel a krém pro dva výherce!

www.chatar-chalupar.cz

Tentokrát můžete v naší soutěži vyhrát ALPA – masážní gel a krém.

Sunday, Apr 21

09

Kuchyňské pracovní a servírovací stolky

www.chatar-chalupar.cz

Dobrým pomocníkem v kuchyni může být samostatný pracovní stolek, nejlépe mobilní, či stolek servírovací.

Saturday, Apr 20

Sprchové závěsy

www.chatar-chalupar.cz

O praktických přínosech použití sprchového závěsu není třeba se dlouze rozepisovat. Díky široké nabídce dekorů jej však lze považovat i za estetický prvek, který pomůže koupelně dodat požadovaný styl.

06

Přívětivé světlo

www.chatar-chalupar.cz

Stolní lampy se stisknutím vypínače postarají o příjemnou atmosféru, která je v tmavých podvečerech tolik potřeba. Některé kousky jsou ale ozdobou interiéru, i když právě nesvítí.

Friday, Apr 19

09

Jak pečovat o dřevěnou podlahu

www.chatar-chalupar.cz

Chcete-li, aby vaše dřevěná podlaha zůstala dlouho krásná, musíte jí věnovat také náležitou péči. Ta se týká nejen pravidelného úklidu, ale hlavně předcházení vzniku nevratných škod.

Thursday, Apr 18

Hrnec pro každý sporák

www.chatar-chalupar.cz

Je jasné, že bez hrnců a pánví se neobejde žádná kuchyně, kde se opravdu vaří. Zorientovat se v široké nabídce a zvolit ten správný typ, jenž bude dobře fungovat s vaší varnou deskou, však může být trošku složité.

07

Co se starými hračkami?

www.chatar-chalupar.cz

Zůstaly vám doma staré nepotřebné hračky, které vaše ratolesti vyměnily za novější? Věřte, že na půdě budou jen zbytečně zabírat místo, a je tedy lepší se jich zbavit. Zavděk jimi mohou vzít vaši příbuzní či známí s dětmi, ale pokud žádné…

06

Retro v kuchyni

www.chatar-chalupar.cz

Nostalgie po minulých časech se projevuje nejen u nábytku, ale dotkla se i kuchyňských spotřebičů. Samozřejmě ne jejich funkcí, ale promítá se do jejich vzhledu.

Wednesday, Apr 17

09

Nábytek v industriálním stylu do chalupy

www.chatar-chalupar.cz

Industriální styl interiéru vychází z estetiky starých továren, průmyslových a technických provozů. Kousky inspirované tímto prostředím pak v místnosti působí jako nepřehlédnutelný solitér.

05

Stavební lepidla

www.chatar-chalupar.cz

Pod pojmem lepidlo si můžeme představit tradiční hmoty v tubách či plechovkách sloužící k lepení různých materiálů. Stavební lepidla jsou však i jemné spojovací malty s přísadami.

Tuesday, Apr 16

09

Původní druhy zeleniny

www.chatar-chalupar.cz

Dříve se pěstovaly rostliny z vlastních semínek, díky tomu vznikaly místní odrůdy přizpůsobené jedinečným podmínkám. Právě pro skvělé vlastnosti bychom je ani v dnešní době neměli opomíjet.

Monday, Apr 15

Využijte screeningové programy v ČR

www.chatar-chalupar.cz

Mamografický screening prsu; Určen ženám od 45 let; Kolorektální screening; tlustého střeva a konečníku NEBOLÍ a může skutečně zachránit ŽIVOT!

Rizoto 5x jinak

www.chatar-chalupar.cz

Základem přípravy dokonalého rizota je kvalitní kulatozrnná rýže arborio a pár pečlivě vybraných surovin. Chuť mu dodají třeba houby, bylinky nebo sezónní zelenina.

06

Odstranění starých nátěrů

www.chatar-chalupar.cz

Odstranění starého nátěru ze dřeva je poměrně pracné, ale vždy přispěje ke kvalitě a trvanlivosti nátěru nového. Původní vrstvy barev lze odstranit mechanicky i pomocí chemických prostředků.

Keramika k chalupě patří

www.chatar-chalupar.cz

Keramika vedle porcelánu a kameniny patří k nádobí, které objevíte v každé chalupě. Ať vyráběné průmyslově, nebo ručně, poctivě vyrobené nádobí vypálené na vysokou teplotu je odolné a vhodné do myčky nádobí nebo do ledničky.

Sunday, Apr 14

Nástěnky na vzkazy

www.chatar-chalupar.cz

Spoustu malých lepicích papírků s napsanými poznámkami, vzkazy, seznamy na nákupy a podobně lze nahradit hezkou nástěnkou. Ta vyřeší jednou pro vždy nepořádek s mnoha papírky a ještě bude zajímavým prvkem v interiéru.

Saturday, Apr 13

15

Postarejte se o zahradní stavby

www.chatar-chalupar.cz

Pergoly, přístřešky, altány, terasy či zahradní domky, to vše jsou stavby, které si v zahradě u domu můžete užít. Vyžadují však péči, správným časem na jejich údržbu a opravy je hlavně jaro.

06

Operace očí

www.chatar-chalupar.cz

Před pár desítkami let se špatný zrak dal vylepšit pouze brýlemi a šedý zákal složitou operací. Dnes lékaři umějí nabídnout lidem s problémy se zrakem téměř zázraky.

Friday, Apr 12

My chceme psa!

www.chatar-chalupar.cz

Rozhodnete-li se vyslyšet tuto často opakovanou prosbu vašich dětí či hlas vlastního srdce, připravte se na běh na dlouhou trať. Ale také na okamžiky, které vám možná změní život.

Thursday, Apr 11

09

Co si žádají rajčata

www.chatar-chalupar.cz

Oblíbená zelenina patří ke stálicím užitkové zahrady, přesto se ne vždy daří ji pěstovat k naší plné spokojenosti. Úspěch začíná správnou výsadbou a pokračuje prevencí proti chorobám.

06

Krása pálené cihly

www.chatar-chalupar.cz

Cihly jsou velmi starým stavebním prvkem, a i dnes je tento víceúčelový stavební materiál oblíbený. Ve staveních využíváme strukturu přiznaného zdiva k navození útulné venkovské atmosféry.

Wednesday, Apr 10

15

Jaro je tady a s ním i období odzimování chat a chalup

www.chatar-chalupar.cz

Dny se pomalu prodlužují, ptáci začínají zpívat a nás zanedlouho čeká návrat na milované chaty. Než si ale začnete užívat slunného léta, je potřeba chatu odzimovat.

12

Všichni znají její knihy, ale kdo zná její životní příběh?

www.chatar-chalupar.cz

Je rok 1929 a dvaadvacetiletá Astrid si k sobě do Stockholmu konečně bere svého tříletého synka Larse. Jako svobodná matka to nemá jednoduché a když potká svého budoucího manžela a narodí se jim dcerka Karin, cítí se opravdu šťastná.

11

Jak snížit náklady na vytápění bytového domu?

www.chatar-chalupar.cz

Zima nám přináší nejenom radost z bílé krajiny, ale také zvyšuje náklady na vytápění. Pokud žijete v bytovém domě, můžete však podniknout kroky ke snížení svých nákladů a užívat si útulný a teplý domov.

09

Tiny house postavený svépomocí

www.chatar-chalupar.cz

V poslední době je stále větší zájem o „chaty na kolech“, které umožňují po čase si přestěhovat rekreační objekt na jiné místo. Vedle maringotky a mobilheimu čili mobilního domu existuje i tak zvaný „tiny house“, což v překladu znamená…

06

Obezřetnost při online platbách

www.chatar-chalupar.cz

S oblibou e-shopů a nákupů přes internet jsme si navykli i na online platbu zadávanou přes počítač nebo mobilní telefon. Tyto platby jsou rychlé a pohodlné, ale mají také řadu úskalí.

Tuesday, Apr 9

09

Pes a kočka z útulku

Adopce je nejchvályhodnější způsob, jak si najít chlupatého společníka. Dát domov opuštěnému zvířeti však znamená i velkou zodpovědnost a trpělivost.

06

Jak může vypadat studna

Studny jsou technickými stavbami určenými k jímání vody. Často je však majitelé staví tak, aby kromě svého účelu byly i pohledné.