English

www.dtest.cz

Tuesday, Oct 20

01

Test dětských autosedaček 2020 II

www.dtest.cz

Bezpečí v automobilovém průmyslu hraje prim. Vývoj je pozorovatelný nejen po stránce stále odolnějších konstrukcí automobilů a čím dál chytřejších systémů aktivní bezpečnosti. Důraz na bezpečnou přepravu po silnicích je znát i v oblasti…

Monday, Oct 19

11

respirátor SHIELD

www.dtest.cz

Výrobek je nabízen s ochranným potenciálem proti pronikání (virových) částic, jeho filtrační kapacita však nebyla certifikována příslušným (evropským) úřadem. Výrobek tak nemusí splňovat požadavky na zdraví a bezpečnost a nemusí tedy…

KN95 ochranná maska

www.dtest.cz

Výrobek má označení CE, není však certifikován jako ochranná pomůcka příslušným úřadem. Výrobek tak nemusí splňovat požadavky na zdraví a bezpečnost a nemusí tedy poskytovat řádnou ochranu, pokud nebude kombinován s dalšími opatřeními.

WiFi chytrá zásuvka 13A

www.dtest.cz

Kvůli špatné konstrukci výrobku musí uživatel vytáhnout zástrčku ze zásuvky s použitím velké síly. Horní část zástrčky by se mohla zlomit a umožnit přístup k živým částem. Uživatel by se mohl dotknout přístupných živých částí a utrpět úraz…

10

pánev na výrobu popcornu

www.dtest.cz

Plastové "nožičky" popkornovače obsahují nadměrné množství olova (naměřená hodnota až 0,17-0,2 % hmotnostních). Izolace kabelu obsahuje nadměrné množství chlorovaných parafinů s krátkým řetězcem (SCCP) (naměřená hodnota do 0,562-0,580 %…

nabíječka baterií NiCd / NiMh

www.dtest.cz

Elektrická izolace je nevhodná a povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti mezi primárním a přístupnými sekundárními obvody jsou nedostatečné. Uživatel by se mohl dotknout přístupných (živých) částí a utrpět úraz elektrickým proudem.

profesionální zastřihovač srsti pro psy

www.dtest.cz

Elektrická izolace a vzdálenosti mezi obvody nejsou dostatečné, takže by mohlo dojít k požáru.

Náhradní AC adaptér 60W

www.dtest.cz

Elektrická izolace a povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti jsou nedostatečné. Uživatel by se mohl dotknout živých částí a utrpět úraz elektrickým proudem.

APPBOT LINK - cestovní adaptér do zásuvky

www.dtest.cz

Je možné jednopólové nebo částečné zasunutí zástrčky do adaptéru. Pokud by byl jeden z kolíků zasunutý do zásuvky, uživatel by se mohl dotknout dalších kolíků a utrpět úraz elektrickým proudem. Adaptér dále nemá uzemnění, což zvyšuje…

panenka Máša a medvěd

www.dtest.cz

Z copu panenky se může snadno uvolnit malá část (gumička). Dítě by uvolněnou část mohlo vložit do úst a udusit se.

profesionální zastřihovač vlasů

www.dtest.cz

Části pod napětím mohou být snadno přístupné. Uživatel by se jich mohl dotknout a utrpět úraz elektrickým proudem.

smart plug - chytrý adaptér do zásuvky

www.dtest.cz

Adaptér byl dimenzován na 10 A, zatímco zásuvka umožňuje odběr až 13 A. Ve výsledku se adaptér může přehřát a poté vznítit a způsobit požár a nebo způsobit uživateli popáleniny a/nebo případně i udušení.

09

Yunhigh ohřev bazénu 2500W

www.dtest.cz

Elektrická izolace výrobku a jeho zástrčka nejsou vhodné. Uživatel by se mohl dotknout částí pod napětím a utrpět úraz elektrickým proudem.

dívčí souprava - top a sukně

www.dtest.cz

Výrobek má na zádech dlouhé funkční šňůrky. Během různých činností dítěte by mohly někde uvíznout a způsobit zranění. Výrobek byl prodáván online.

bělicí pásky na zuby

www.dtest.cz

Výrobek obsahuje peroxid vodíku (naměřená koncentrace: 7,80 % hmotnostních). Peroxid vodíku při vysokých koncentracích způsobuje podráždění kůže a je škodlivý při požití.

01

Hero Eco lžičky na krmení

www.dtest.cz

Lžičky se mohou rozbít a vytvořit malé části. Dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

plyšový pejsek

www.dtest.cz

Čumák se může snadno oddělit a vytvořit malou část. Dítě by ji mohlo vložit do úst a udusit se.

sada chrastítek "BABY TEETHERS Gift set"

www.dtest.cz

Z hračky (motýla) se mohou snadno oddělit malé části. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

panenka "LITTLE ELECTRIC PRINCESS"

www.dtest.cz

Výrobek má malé části (kolečka), která se mohou uvolnit nebo oddělit. Dítě by mohlo malé části vložit do úst a udusit se.

sliz na hraní "Masa"

www.dtest.cz

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: 1208 mg/kg). Při požití nebo kontaktu s nadměrným množstvím boru může být ohroženo zdraví dětí, protože bor může poškodit jejich reprodukční systém.

sada luku a šípů na hraní ARROW AND DART

www.dtest.cz

Ze šípů se mohou snadno oddělit přísavky. Pokud by dítě vložilo šíp do úst, přísavky by se mohly oddělit a zablokovat dýchací cesty.

plyšová hračka

www.dtest.cz

Z hračky se může snadno oddělit malá část (přísavka). Malé dítě by oddělenou část mohlo vložit do úst a udusit se.

plyšový ninja

www.dtest.cz

Z hračky se může snadno oddělit malá část (přísavka). Malé dítě by oddělenou část mohlo vložit do úst a udusit se.

vzdělávací látková hračka

www.dtest.cz

Z hračky se mohou snadno oddělit malé části (suchý zip, stahovák zipu a kovové druky). Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

Černý 65Mn řezný kotouč do křovinořezů

www.dtest.cz

Nýty připevňující řezací nože k čepeli by se mohly zlomit. Následně by se nože mohly během používání uvolnit a zasáhnout uživatele.

sada hraček do vany

www.dtest.cz

Hračka obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEHP) (naměřená hodnota: 32 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

Transit, Transit Custom

www.dtest.cz

Průnik svaru na levém spodním příčném rameni neodpovídá specifikaci. Ve výsledku mohou na řídicím rameni vzniknout praskliny, které zvyšují riziko nehody.

řezný kotouč

www.dtest.cz

Nýty připevňující řezací nože k čepeli by se mohly zlomit. Následně by se nože mohly během používání uvolnit a zasáhnout uživatele.

panenka "My Baby"

www.dtest.cz

Plastový materiál výrobku obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP), dibutylftalátu (DBP) a diisononylftalátu (DINP) (naměřené hodnoty do: 0,65 %, 0,27 % a 33,5 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí,…

DB11 V12 Coupe, DB11 V8 Coupe, DB 11 V8 Volante, DBS Superleggera, Vantage

www.dtest.cz

Je možné, že dvě zajišťovací matice na airbagu předního sedadla nebyly utaženy správným momentem. Pokud jsou upevnění příliš volná, nemusí se airbag správně aktivovat, což zvyšuje riziko zranění v případě nehody.