English

www.dtest.cz

Tuesday, Jul 16

23

prodlužovací šňůra

www.dtest.cz

Elektrická izolace mezi primárním a sekundárním obvodem nebo převodníkem snižujícím napětí není dostatečná. Zásuvka kabelu připojeného k portům USB může být pod napětím. Uživatel by se mohl dotknout přístupných částí pod proudem a utrpět…

22

cestovní adaptér

www.dtest.cz

Všechny zástrčky jsou elektricky propojeny. Pokud je některý z kolíků vložen do zásuvky, uživatel se může dotknout kolíků druhé zástrčky a utrpět úraz elektrickým proudem.

cestovní nabíječka

www.dtest.cz

Elektrická izolace není dostatečná. Uživatel by se mohl dotknout přístupných částí pod proudem a utrpět úraz elektrickým proudem.

oční roztok "Bimatoprost ophthalmic solution"

www.dtest.cz

Podle informačního štítku přípravek obsahuje účinnou látku bimatoprost, která by měla být používána pod dohledem oftalmologa. Bimatoprost může u uživatele způsobit oční a oftalmologické vady a nesmí ji užívat těhotné a kojící ženy, protože…

nosítko na děti

www.dtest.cz

Nosítko má dlouhé šňůry / popruhy. Dítě se do nich může zamotat a uškrtit se, nebo si může přetáhnout obal přes hlavu, stáhnout šňůru a udusit se.

dobíjecí ruční svítilna X800 Flashlight

www.dtest.cz

Povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti mezi primárním a přístupným sekundárním obvodem výrobku nejsou dostatečné. Uživatel by se mohl dotknout přístupných částí pod proudem a utrpět úraz elektrickým proudem.

14

dTest: Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

www.dtest.cz

Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu…

Monday, Jul 15

00

dívčí šaty

www.dtest.cz

Malé korálky se mohou snadno uvolnit a vytvořit malé části, Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se,

23

pískací hračka Squish-Dee-Lish

www.dtest.cz

Produkt obsahuje látky cyklohexanon, bis (2- (dimethylamino) ethyl)ether a triethylendiamin.

pískací dort

www.dtest.cz

Produkt obsahuje látky N, N-dimethylformamid, dimethylaminoethanol, cyklohexanon, bis (2- (dimethylamino) ethyl) ether a triethylendiamin. Existuje riziko podráždění očí a sliznic.

dětské lehátko Tripp Trapp Newborn Set

www.dtest.cz

Po praní mohou být bezpečnostní popruhy sestaveny nesprávně, což vede k uvolnění jednoho nebo více bodů uchycení pásů. Pokud je dítě ponecháno bez dozoru, mohl by se pás odpojit a dítě by mohlo z lehátka vyklouznout a spadnout.

magnetická stavebnice Magnastix

www.dtest.cz

Výrobek obsahuje magnety s vysokým magnetickým tokem. Pokud dítě spolkne malý magnet a jiné kovové předměty, mohly by se vzájemně přitáhnout a způsobit blokádu nebo perforaci střev.

pískací hračka Baby Cheeki

www.dtest.cz

Výrobek obsahuje látku cyklohexanon. Existuje riziko podráždění očí a sliznic.

plastová flétna na hraní

www.dtest.cz

Náústek flétny se snadno oddělí a vytvoří malou část, Malé dítě by malou část mohlo vložit do úst a udusit se.

plastový dinosaurus "Dinosaur Century Tyrannosaurus Rex"

www.dtest.cz

Plastový materiál hračky obsahuje nadměrné množství olova (naměřená hodnota: 80 mg/kg).

panenka Beautiful Baby, Happy

www.dtest.cz

Plastový materiál hračky obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 17,2 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

pískací hračky "I Love Squishy"

www.dtest.cz

Produkt obsahuje látky N, N-dimethylformamid, dimethylaminoethanol, cyklohexanon, bis (2- (dimethylamino) ethyl) ether a triethylendiamin. Existuje riziko podráždění očí a sliznic.

plastový traktor

www.dtest.cz

Řidič, volant a plastová šňůra se mohou uvolnit a vytvořit malé části. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

plyšová ovce

www.dtest.cz

Z hračky se mohou snadno oddělit malé části (plastové oči). Malé dítě by mohlo malé části vložit do úst a udusit se.

plastová panenka Barbara Sposa

www.dtest.cz

Výrobek obsahuje bis(2-ethylhexyl)-ftalát (DEPH) (naměřená hodnota: 0,1 % hmotnostních) a dibutylftalát (DBP) (naměřená hodnota: 0,1 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí, protože mohou poškodit jejich reprodukční systém.

22

dětské lehátko Steps Bouncer, Steps Newborn Set

www.dtest.cz

Indikátor uzamčení výrobku se rozsvítí zeleně, i když lehátko není správně připevněno k židli. V důsledku toho může být lehátko na židli usazeno volně. Pokud by se jej uživatelé dotkli nebo na něj zatlačili, mohlo by se uvolnit a spadnout…

Sunday, Jul 14

23

nosítko na děti isa

www.dtest.cz

Nosítko má příliš velké otvory pro nohy dítěte a mohou se s z něj snadno oddělit malé části (plastové nálepky). Pokud je dítě neseno v téměř horizontální pozici, mohlo by z nosítka vypadnout. Malé dítě by mohlo malé části vložit do úst,…

dárková sada - hrnek a ponožky

www.dtest.cz

Po nalití horké vody může dno hrnku prasknout a upadnout. Uživatel by mohl utrpět popáleniny.

15

Tivoli, XLV

www.dtest.cz

Vzájemné rušení mezi kabeláží a přívodem paliva může vést k poškození přívodní hadice paliva a následnému úniku paliva. Únik paliva v blízkosti zdroje vznícení může zvýšit riziko požáru vozidla.

14

Superlight 125

www.dtest.cz

Když jsou přední brzdové destičky nad jistou úrovní, mohou vypadnout z brzdového třmenu. To může mít za následek snížení účinnosti brzdění a zvýšení rizika nehody.

01

světelné řetězy

www.dtest.cz

Je možné jednopólové zasunutí zástrčky. Jeden kolík lze zasunout do zástrčky světelného řetězu a druhá kolík zůstane přístupný. Uživatel by se mohl dotknout částí pod proudem a utrpět úraz elektrickým proudem.

náhradní síťový adaptér

www.dtest.cz

Povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti mezi primárním a přístupným sekundárním obvodem transformátoru nejsou dostatečné. Přístupné části výrobku by mohly být pod napětím, což by mohlo vést k úrazu elektrickým proudem.

lávová lampa RL

www.dtest.cz

Povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti mezi primárním a přístupným sekundárním obvodem ovladače nejsou dostatečné. Uživatel by od přístupných částí pod proudem mohl utrpět úraz elektrickým proudem.

stolní lampa

www.dtest.cz

Upevnění žárovky není dostatečně kryté. Žárovka by mohla být vyšroubována, odkryty kabely a zpřístupněny části pod proudem. Uživatel by se jich mohl dotknout a utrpět úraz elektrickým proudem.

Thursday, Jul 11

15

Pronajímatel nesmí nájemci bránit v nahlášení trvalého pobytu

www.dtest.cz

Některé nájemní smlouvy obsahují ustanovení, které nájemcům nedovoluje zřídit si v nájemním bytě trvalý pobyt. Takový zákaz však nemusí nájemce respektovat. Co je třeba učinit k přihlášení k trvalému pobytu v nájemním bytě? Jsou obavy…