English

www.e-chomutovsko.cz

Today News

10

Přípravy na zimu? Muž (73) si postupně nakradl třicet kubíků dřeva, aby měl doma čím topit

www.e-chomutovsko.cz

Chomutovsko - Kadaňští policisté objasnili krádež palivového dřeva, ke které došlo během tohoto léta. Více než 40 kubíků dříví bylo vyskládáno na volném prostranství u malé obce na Kadaňsku.

Uvažujete o posilovací dávce proti covidu-19? V Kadani i Klášterci už se můžete objednat

www.e-chomutovsko.cz

Klášterec nad Ohří, Kadaň - Uvažujete o objednání na 3. posilovací dávku proti covid-19? Od pondělí 18. října se lze telefonicky objednat dle následujících pokynů.

09

Strmý růst cen! Ministerstvo financí chce nulovou sazbu na DPH na elektřinu a plyn

www.e-chomutovsko.cz

ČR - Ministerstvo financí přistoupí k sérii kroků, jejichž cílem je prosadit v České republice nulovou sazbu DPH na dodání elektřiny a plynu. Ceny elektrické energie a plynu na světových trzích prudce rostou, což má negativní dopad na…

Oteplí se, a to tak moc, že budou padat teplotní rekordy

www.e-chomutovsko.cz

Chomutovsko - Teplejšího dne už se letos s pravděpodobností rovnající se jistotě nedočkáme. Uprostřed tohoto pracovního týdne nás čekají dvacítky a dozajista i nejeden překonaný teplotní rekord. Možná padne i ten klementinský z roku 1949,…

Monday, Oct 18

15

Celníci si došlápli na stavby, hotely i továrny. Zjistili desítky problémů se zaměstnáváním cizinců

www.e-chomutovsko.cz

ČR - V uplynulém týdnu zaměřila Celní správa ČR zvýšenou kontrolní činnost na dodržování zákona o zaměstnanosti. Při akci celníci provedli 75 kontrol ve všech oblastech napříč ekonomickými odvětvími. Zajímala je především oblast ubytování,…

12

VIDEO: Skoro tři stovky šipkařů a 600 tisíc korun. Konal se velký finálový turnaj

www.e-chomutovsko.cz

Proboštov - Desítky terčů, stovky hráčů. Spousta soustředění, ale i setkání přátel u oblíbené hry. V Proboštově na Teplicku se o víkendu odehrálo finále šipkařského poháru.

Z deníku strážníků: Socha Maxipsa Fíka opět terčem vandalů, bagr se vyhýbal psovi a poškodil lampu

www.e-chomutovsko.cz

Kadaň - Kolem dvacáté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu nábřeží u Splitu.

Kamencové jezero znovu otevře brány otužilcům. A hned třikrát týdně

www.e-chomutovsko.cz

Chomutov - Po roce a půl se na Kamencové jezero vrací atraktivní otužovací soboty. A co víc - letos bude areál pro milovníky zimního koupání otevřen i další dva dny v týdnu. Tak do plavek!

11

Češi jsou v rámci všech zemí EU nejméně ohroženi chudobou nebo sociálním vyloučením

www.e-chomutovsko.cz

ČR - Češi jsou v rámci všech zemí EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Eurostat. V roce 2020 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 11,5 procenta obyvatel České…

Stovky nehod, desítky raněných! Kde se v kraji nejčastěji bouralo?

www.e-chomutovsko.cz

Ústecký kraj - Během víkendu, od pátku do neděle, vyjížděli dopravní policisté v Ústeckém kraji k řešení 87 dopravních nehod a havárií. V pátek došlo k 39 nehodám, v sobotu k 31 a v neděli k 17 nehodám. Nikdo nebyl usmrcen ani těžce zraněn…

10

Hasiči se strážníky zachraňovali kočku, která uvízla v otevřené ventilačce. Zvíře doma nejspíš trpělo

www.e-chomutovsko.cz

Kadaň - V půl třetí odpoledne přijala městská policie oznámení o kočce, která uvízla v otevřené ventilačce okna v domě v Chomutovské ulici.

09

Jak fungují bonusy u povinného ručení?

www.e-chomutovsko.cz

Povinné ručení musí uzavřít povinně každý majitel auta. Jde o pojištění, které hradí škody, které při nehodě způsobíte druhé straně. Povinné ručení mohou výrazně zlevnit tzv. bonusy. O co jde a jak vlastně fungují?

Městská policie v Jirkově slaví třicet let! Její členové převzali na Červeném Hrádku ocenění

www.e-chomutovsko.cz

Jirkov - Městské policii Jirkov je letos třicet let. Své narozeniny v pátek oslavila nanejvýš důstojně - v reprezentačních prostorách Rytířského sálu na Červeném Hrádku. Kromě všech uniformovaných i neuniformovaných zaměstnanců městské…

OBRAZEM: Čtyři měsíce poté! Jak vypadají následky extrémní bouře ve Stebně dnes?

www.e-chomutovsko.cz

Stebno – Vesničku Stebno na Podbořansku zná od června velká část Česka. Jev zvaný downburst tam 24. června napáchal škody za desítky milionů korun. Jak to vypadá v malebné části Ústeckého kraje po řádění živlu po čtyřech měsících?

Sunday, Oct 17

15

Nemáte ho náhodou doma? Inspekce stáhla z trhu nebezpečný bateriový zvonek!

www.e-chomutovsko.cz

ČR - Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce bateriový zvonek, který může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o elektrické zvukové čidlo.

12

Covid s příchodem podzimu pomalu nabírá na síle. Počty nakažených oproti minulému týdnu opět vzrostly

www.e-chomutovsko.cz

Ústecký kraj - S příchodem studeného podzimního počasí nabírá onemocnění covid-19 znovu na síle. Oproti minulému týdnu, kdy činil počet nově nakažených v Ústeckém kraji 266 osob se v tomto týdnu (od pondělí 11.10. do soboty 16.10.)…

Na krajském úřadě byly slavnostně předány Záslužné medaile Ústeckého kraje a Medaile hejtmana Ústeckého kraje

www.e-chomutovsko.cz

Ústí nad Labem - Ve čtvrtek 14. října v podvečer byly na krajském úřadě slavnostně předány Záslužné medaile Ústeckého kraje a Medaile hejtmana Ústeckého kraje.

10

OPRAVDU SE STALO: Muž vlezl na rozestavěný most, uklouzl a zlomil si nohu. Chtěl si tam dojít na velkou

www.e-chomutovsko.cz

Litvínov - Na muže, který je zraněný a nachází se poblíž rozestavěného mostu v ulici Podkrušnohorská, upozornil strážníky litvínovské městské policie svědek. Viděl jej totiž, jak jde za zábrany na stavbu.

Díky odvalovacím turbínám se i Elektrárna Prunéřov zařadila i mezi pomyslné obnovitelné zdroje energie

www.e-chomutovsko.cz

Prunéřov/Ledvice - Nejen z uhlí, ale i z vody vyrábí Elektrárna Prunéřov Skupiny ČEZ elektrickou energii. Zatímco v prvním případě jde vyrobená elektřina hlavně do přenosové soustavy, ve druhém slouží pouze k nasvícení areálu na výtoku z…

Saturday, Oct 16

15

Mostecký autodrom hostí poslední Carboniacup, síly poměří celkem 112 závodníků!

www.e-chomutovsko.cz

Most - Další ročník Carboniacupu přiblížil se svému cíli a v Mostě na nás čeká na Grandfinále s garantem firmou Zeknova a hned 112 přihlášených jezdců, tedy se bude určitě na co koukat. Pozveme Vás tedy tímto na Zeknova Racing Day.

Nárůst dopravy i špatná viditelnost: Nastává rizikové období pro chodce

www.e-chomutovsko.cz

ČR - Nastávající podzimní období je na silnicích velmi rizikovým obdobím pro chodce. Podepisuje se na tom snížená viditelnost během ranní a odpolední dopravní špičky, vysoká intenzita dopravy a nepozornost řidičů i samotných chodů.

14

AKTUÁLNĚ OBRAZEM: Náměstí v Mostě zaplnila vůně dobrého jídla i skvělý hudební program

www.e-chomutovsko.cz

Most - Přivítejte podzim stylově! Načerpejte energii výborným jídlem, pitím a bohatým kulturním programem. Jez, pij a tanči – tak zní motto festivalu, který se právě koná na 1. náměstí v Mostě.

10

ROZHOVOR: Dominik Chabr z Mostu obsadil 3. místo v soutěži Muž roku 2021. Co o sobě prozradil?

www.e-chomutovsko.cz

Most - Dominik Chabr je sympatický, 27letý muž z Mostu, který vybojoval 3. místo v soutěži Muž roku 2021 a Českou republiku bude příští rok reprezentovat na Man Of The World 2022.

TIP NA VÝLET: Zakončete turistickou sezónu výšlapem na Červeňák. Při západu slunce si můžete opéct špekáčky

www.e-chomutovsko.cz

Lounsko - Pohodovým výletem podzimním Lounskem zakončí Destinační agentura Dolní Poohří turistickou sezónu. Procházkou, během, na kole nebo koloběžce mohou zájemci v sobotu 23. října absolvovat trasu z lounského výstaviště na rozhlednu na…

09

VIDEO: Jak vidí slavný běh na lyžích šest osobností české fotografie? Navštivte výstavu v infocentru na elektrárně

www.e-chomutovsko.cz

Ledvice – Nejen vyznavači bílé stopy a zimních sportů vůbec, ale i všichni návštěvníci Informačního centra klasické energetiky Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice si nyní mohou v jeho prostorách prohlédnout impozantní fotovýstavu věnovanou…

Friday, Oct 15

15

Z deníku strážníků: Noční hádka dvou kamarádů v bytě skončila řezným poraněním

www.e-chomutovsko.cz

Kadaň - V půl jedné v noci se na městskou policii v Kadani obrátili obyvatelé domu, ve kterém rušila noční klid hádka z jednoho bytu, údajně zde mělo dojít k pranici.

14

Policisté na Chomutovsku kontrolovali nákladní dopravu. Téměř polovina řidičů měla problém!

www.e-chomutovsko.cz

Chomutovsko - V průběhu středy a čtvrtka se chomutovští dopravní policisté zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která byla tentokrát zaměřena na nákladní a autobusovou dopravu.

Jak se zbavit dluhů nebo zastavit exekuci? Lidé mohou využít akci „Milostivé léto“

www.e-chomutovsko.cz

Jirkov - Existuje možnost zastavení exekuce. Dostala název Milostivé léto a bude probíhat od 28. října 2021 do 28. ledna 2022. Během ní mohou někteří dlužníci své exekuce ukončit.

13

Zdražování potravin pokračuje! Hlouběji do peněženky sáhneme i při nákupu pečiva

www.e-chomutovsko.cz

ČR - Zemědělci letos mají lehce nadprůměrný rok. Podle odhadu výsledku letošní úrody, který Český statistický úřad dnes zveřejnil, sklidí v roce 2021 o 2,6% více obilovin a kukuřice, než jaký je průměr uplynulých deseti let.

12

TIP NA VÍKEND: Vyrazte na výlet parní lokomotivou! Svézt se můžete Čtyřkolákem a Šlechtičnou

www.e-chomutovsko.cz

Česká Lípa - Parní lokomotivy 434.2186 Čtyřkolák a 475.179 Šlechtična budou hlavní lákadla sobotní akce, která se uskuteční v České Lípě. Návštěvníci se mohou projet z českolipského hlavního nádraží do Blíževedel, Mimoně, Doks a Nového…