English

www.hybrid.cz

Friday, Nov 25

15

České PPL si pořídí 50 nabíječek pro rozvoz elektromobily

www.hybrid.cz

Společnost ChargeUp ze skupiny Unicorn dodá balíkovému přepravci PPL CZ celkem 50 dobíjecích stanic do jednotlivých regionálních dep.

10

Význam LPG roste, potenciál mají obnovitelné plyny bioLPG i rDME

www.hybrid.cz

LPG je spolu s bioLPG ekologická a a hlavně ekonomická alternativy dnešních fosilních paliv. A to nejen v oblasti osobní dopravy, ale také vytápění.

09

Polsko nově součástí sítě nabíječek DKV Mobility

www.hybrid.cz

Do sítě DKV Mobility bylo připojeno více než 700 veřejných nabíječek společnosti Elocity v Polsku. Celkem jich už je v síti DKV přes 344 000.

Thursday, Nov 24

20

Elektromobil Volkswagen ID. Buzz umí sám přejíždět mezi pruhy

www.hybrid.cz

Elektrická dodávka Volkswagen ID. Buzz disponuje širokou škálou chytrých asistenčních systémů. Na dálnici třeba umí přejíždět mezi pruhy.

17

Koncept Peugeot Inception zahájí novou éru elektromobility

www.hybrid.cz

Rok 2023 bude pro značku Peugeot elektrický a začne hned ve čtvrtek 5. ledna 2023 světovou premiérou koncepčního vozu „Peugeot Inception Concept“.

14

V přístavu Hamburk vyroste obří terminál pro dovoz zelené energie

www.hybrid.cz

V německém přístavu Hamburk vybudují společnosti Air Products a Mabanaft první rozsáhlý terminál pro dovoz energie v obřím měřítku.

11

Polsko postaví největší evropské úložiště energie

www.hybrid.cz

Polsko chystá stavbu největšího úložiště energie v Evropě s kapacitou 200 MW, aby zvýšilo energetickou bezpečnost země a lépe využilo obnovitelné zdroje.

10

V Česku rekordně roste zájem o auta na LPG

www.hybrid.cz

Za první tři čtvrtletí roku 2022 byly v Česku registrovány bezmála 3 000 nových vozidel poháněných zkapalněným ropným plynem (LPG).

Wednesday, Nov 23

15

Bridgestone vyvinul speciální pneumatiky pro elektromobily

www.hybrid.cz

Bridgestone vyvinul speciální pneumatiky pro BMW iX, první elektromobil společnosti BMW od jejího průkopnického modelu BMW i3.

14

Fotovoltaika v Česku rekordně roste

www.hybrid.cz

České domácnosti, firmy i veřejná správa mají rekordní zájem o řešení jako je fotovoltaika a další druhy moderní energetiky.

10

Vídeň: teplo z hlubin zahřeje desetitisíce domácností

www.hybrid.cz

Vídeň dlouhodobě hledá cesty, jak se stát nezávislou na fosilních palivech a dosáhnout do roku 2040 uhlíkové neutrality.

Městská policie v Jihlavě bude jezdit hybridy Toyota

www.hybrid.cz

Městští strážníci v Jihlavě budou nově jezdit hybridními vozy Toyota. Převzali dva upravené modely Corolla Touring Sports 1.8 Hybrid.

TIP: EYU E9SM – superlevná skládací elektrokoloběžka

www.hybrid.cz

Levná elektrokoloběžka se slušnou výdrží? Na e-shopu TomTop.com je nyní ve výrazné slevě stroj EYU E9SM.

Tuesday, Nov 22

11

TEST: Kia EV6 – nejlepší elektromobil na světě?

www.hybrid.cz

Elektromobil Kia EV6 mnozí prohlašují za jeden z nejlepších kupů na současném trhu. Podívali jsme se mu na zoubek při týdenním testu.

10

Budoucnost elektrifikace nákladní dopravy

www.hybrid.cz

Elektromobilita je globální megatrend. Dokazuje to zejména rychle rostoucí segment elektrických osobních, ale nově také nákladních vozů.

Monday, Nov 21

19

Stellantis kupuje aiMotive, chce robotická auta

www.hybrid.cz

Stellantis urychluje výzkum v oblasti autonomního řízení. Kupuje aiMotive, start-up zaměřený na umělou inteligenci a autonomní řízení.

15

EPC projekty: dlouhodobé řešení energetické hospodárnosti

www.hybrid.cz

Energetické služby se zárukou (tzv. EPC - Energy Performance Contracting) představují efektivní nástroj realizace úsporných opatření.

13

Nevhodné obaly: další místo, kde lze razantně šetřit

www.hybrid.cz

Průzkum společnosti DS Smith odhalil, že nakupováním v e-shopech se do českých domácností kvůli nevhodným obalům dostane až 9,2 mil. m3 vzduchu.

11

Na český trh jde facelit Mercedes-Benz třídy A a B

www.hybrid.cz

Modernizované verze Mercedes-Benz třídy A a B byly uvedeny do prodeje na českém trhu. Naleznete je i v online konfigurátoru na webu.

10

Příští generace elektromobilů Jaguar a Land Rover dostane vylepšené polovodiče od Wolfspeed

www.hybrid.cz

Partnerství se společností Wolfspeed zajistí dodávky polovodičů z karbidu křemíku. Ty využije nová generace elektromobilů Range Rover, Discovery, Defender a Jaguar.

09

Toyota odhalila koncept dalšího elektromobilu řady bZ

www.hybrid.cz

Nový koncepční model Toyota bZ Compact SUV Concept se ve světové premiéře představuje na mezinárodním autosalonu Los Angeles Auto Show 2022.

Friday, Nov 18

16

11

Siemens vyvine pro Deutsche Bahn nové rychlovlaky

www.hybrid.cz

Siemens Mobility vyvíjí ve spolupráci s Deutsche Bahn koncepci nové generace pro rychlovlaky ICE. Ty budou mít v Německu stále důležitější pozici.

Thursday, Nov 17

12

Toyota Prius plug-in hybrid odhalen v páté generaci

www.hybrid.cz

Toyota představila 5. generaci modelu Toyota Prius plug-in hybrid s vyšším výkonem a vyšší kapacitou baterie. Do Evropy přijde na jaře 2023.

Wednesday, Nov 16

60 % Čechů je pro skoncování se závislostí na ruských energiích

www.hybrid.cz

Podle aktuálního průzkumu vidí 60 % obyvatel Česka aktuální krizi jako příležitost pro proměnu české energetiky a skoncování se závislostí na ruských energiích.

10

Bosch a IBM loví nové materiály pomocí kvantových počítačů

www.hybrid.cz

Bosch a IBM budou provádět společný výzkum a projekty v oblasti materiálové vědy pro palivové články, elektrické motory nebo pokročilé senzorové materiály.

Tuesday, Nov 15

18

Volkswagen prodal už půl milionu elektromobilů ID, o rok dřív než byl plán

www.hybrid.cz

Od října 2020, kdy byly předány první elektromobily Volkswagen ID.3, dodal Volkswagen po celém světě 500 000 vozů z rodiny ID.

15

Tesla otevřela svůj nabíjecí konektor, zvládne až 900 kW

www.hybrid.cz

Tesla otevřela svůj nabíjecí konektor třetím stranám. Chce z něj udělat severoamerický standard. Zajímavé také je, že zvládne až výkon 900 kW!

12

BMW nahradí v továrně v Lipsku zemní plyn vodíkem

www.hybrid.cz

Továrna BMW Group v Lipsku je prvním automobilovým výrobním závodem na světě, který zkušebně používá nově vyvinutou technologii vodíkových hořáků umožňující provoz sušiček lakovaných karoserií.