English

www.hybrid.cz

Wednesday, Feb 8

18

Česká mládež podporuje obnovitelné zdroje a jadernou energetiku

www.hybrid.cz

Chlapci a dívky v ČR ve věku 14 až 18 let považují za největší riziko pro budoucnost lidstva globální oteplování a proto podporují využívání energetických zdrojů, které nejméně zatěžují životní prostředí.

17

Bateriové vlaky pro Westerwald dodá Siemens Mobility

www.hybrid.cz

Bezemisní vozidla Mireo Plus B (BEMU) nahradí díky akumulátorovým bateriím stávající naftová vozidla i na sklonově náročných traťových úsecích bez liniové elektrizace.

13

Cenu ojetých aut určí pro Carvago umělá inteligence

www.hybrid.cz

Společný projekt online tržiště Carvago a ČVUT hledá způsoby, jak může umělá inteligence zjednodušit prodej a nákup aut.

11

Elektromobil Rolls-Royce Spectre se testuje v Africe

www.hybrid.cz

Elektromobil Rolls-Royce Spectre má najeto již téměř dva miliony kilometrů. Dokončuje tak třetí fázi náročného testovacího programu.

09

Ve Zlíně se budou zkoumat levné baterie nové generace

www.hybrid.cz

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) je koordinátorem EU projektu TwinVECTOR. Je v něm o nové technologie výroby cenově dostupných baterií.

Tuesday, Feb 7

16

Elon Musk ničí Teslu, lidé ruší rezervace

www.hybrid.cz

Elon Musk umí vyvolávat vášně. Rozporuplné převzetí sociální sítě Twitter a nejrůznější Muskovy poslední eskapády už ale začínají mít neblahý vliv na automobilku Tesla, kterou spoluzaložil.

12

Siemens a Skyway budou vyvíjet infrastrukturu pro vertiporty

www.hybrid.cz

Společnosti Siemens a Skyway se dohodly na spolupráci zaměřené na budování elektrické a digitální infrastruktury pro provoz vertiportů.

10

Elektromobil Volkswagen ID.4 se objeví v novém filmu od Marvelu

www.hybrid.cz

Volkswagen zahajuje spolupráci s filmem Ant-Man a Wasp: Quantumania z produkce televizního a filmového studia Marvel Studios.

Monday, Feb 6

16

Škoda Auto uspořádala hackathon Race2Code

www.hybrid.cz

V pátek 3. února vyvrcholil dvoudenní hackathon předních českých specialistů a vývojářů z oblasti IT nazvaný Race2Code, který uspořádala Škoda Auto.

13

Cupra posiluje v terénních elektrických závodech Extreme E

www.hybrid.cz

Cupra sbírá ve Formuli E cenné zkušenosti pro budoucí závody elektrických monopostů. Oznámila sestavu jezdců i ambiciózní cíle pro sezonu 2023 v Extreme E.

10

Domácnosti šetří, počet samoodečtů v lednu byl rekordní

www.hybrid.cz

Domácnosti i nadále pokračují ve snaze šetřit za energie. V lednu počet samoodečtů provedených zákazníky ČEZ Prodej přesáhl 275 000.

Friday, Feb 3

17

DHL a Formule E prodlužují partnerství

www.hybrid.cz

Formule E a DHL oznámili víceleté prodloužení partnerství. Největší důraz je i nadále kladen na udržitelnost, proto jsou pro novou sezónu připravena vozidla Gen3, splňující přísné požadavky na výkon a udržitelnost.

15

Range Rover Velar: plug-in hybrid s větší baterií a dojezdem

www.hybrid.cz

Nový Range Rover Velar nabízí větší lithium-iontovou baterii s kapacitou 19,2 kWh. Dojezd v čistě elektrickém režimu je až 64 km WLTP.

12

Rekordní rok HoppyGo, majitelé aut vydělali přes 30 milionů

www.hybrid.cz

Pro platformu sdílení aut mezi lidmi HoppyGo byl rok 2022 opět úspěšný. Majitelé vozidel, která se na platformě půjčují, si vydělali více než 30 milionů Kč.

10

Tesla Cybertruck: elektromobil znovu odložen na rok 2024

www.hybrid.cz

Tesla Cybertruck, odhalený v roce 2019, patří mezi nejočekávanější auta na světě. Elon Musk ale aktuálně potvrdil další odklad na rok 2024.

Thursday, Feb 2

19

Počet uživatelů carsharingu roste, únorové cesty budou pro sdílníky levnější

www.hybrid.cz

Počet uživatelů carsharingu Autonapůl meziročně stoupl o 13 % a celá flotila prvního českého carsharingu najela v roce 2022 přes 1,2 milionu kilometrů.

15

Škoda Auto nadále drží třetinu českého trhu

www.hybrid.cz

Škoda Auto hodnotí rok 2022: téměř 63 000 nově registrovaných vozidel. Škoda Octavia se vrací na pozici nejprodávanějšího vozu českého trhu.

12

Prodeje elektromobilů v Evropě: 1,575 mil. za rok 2022

www.hybrid.cz

Meziroční růst prodeje elektromobilů v Evropě dosáhl 29 % na 1,575 mil. Každé páté nově prodané auto mělo zásuvku a téměř každé druhé bylo elektrifikované.

11

10 tipů jak zvýšit výrobu z fotovoltaiky v zimě

www.hybrid.cz

Chladnější počasí zvyšuje efektivitu fotovoltaiky. Zatažená obloha ale dovolí fotovoltaikám vyrábět jen na 20 % letního výkonu.

BMW i4

www.hybrid.cz

10

BMW i3

www.hybrid.cz

BMW i4

www.hybrid.cz