English

www.i60.cz

Today News

10

Ona nebo ona? Prostě nový svět

www.i60.cz

Sleduji to s němým úžasem, který občas přechází v pobavení a občas ve znechucení. Naposledy to bylo, když nejmenovaná firma odstranila z dámských vložek logo ženy. Protože vložky nepoužívají jen ženy. Fakt?

08

Čtvrtina řidičů přiznává, že při řízení čtou esemesky nebo sledují sociální sítě

www.i60.cz

Nevěnování se řízení je v Česku nejčastější příčinou nehod zaviněných řidičem motorového vozidla. Od ledna 2024 lze za držení telefonu nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení udělit ve správním řízení sankci až 10 000 Kč a 4 body.

Český porcelán tří století, část I.

www.i60.cz

Zvu vás do Uměleckoprůmyslového muzea v Praze na krásnou výstavu porcelánu. Přibližuje tři století historie českého a československého porcelánu z hlediska jeho výtvarného vývoje.

Friday, Jun 14

Brněnské Vodojemy na Žlutém kopci

www.i60.cz

Hledáte tajemná místa nebo tip na výlet s trochu odrostlejšími vnoučaty? Přesně to splňují mysteriózní podzemní katedrály - Vodojemy na Žlutém kopci v Brně. Pro nás je to zážitek jako z jiného světa, pro mladší ročníky jako scéna z…

07

Zpráva o stavu důchodového systému potvrzuje nutnost důchodové reformy

www.i60.cz

Na konci roku 2023 bylo podle dat České správy sociálního zabezpečení v důchodu celkem 2 371 241 osob. Za třicet let bude v Česku žít 3,3 milionu starobních důchodců, tedy o milion víc než nyní.

Thursday, Jun 13

16

Můj seniorský den: do smrti dobrý

www.i60.cz

Jsou dny pěkné, méně vydařené i dny zvané blbec. S přibývajícím věkem jsem si blbé dny zakázal. V pětasedmdesáti je člověk rád, že ráno opravdu nastane a že ten den může, byť třeba s bolestí v kyčli, vůbec prožít.

14

09

Nechci sedět doma v bačkorách

www.i60.cz

Dokud se budu hýbat a dokud budu dýchat, půjdu ven. Mezi lidi. Někteří jste prevíti, ale přesto vás mám rád. Jako ten svět strakatý.

07

Kde se filmovalo? Zapomeňte na tu otázku a užijte si Skopelos jinak

www.i60.cz

Na řeckém ostrově Skopelos se před lety natáčel muzikál Mamma Mia! Poté úpěl pod náporem turistů, kteří nutně potřebovali mít fotografii z pláže, na kterou šlápla noha Meryl Streepové, Pierce Brosnana a dalších hvězd.

Wednesday, Jun 12

10

09

Alice (69 let): Příprava na stáří? Rodina tvrdí, že zbytečně panikařím

www.i60.cz

Neustále čtu o tom, že bychom se měli připravovat na život ve vysokém věku. Jenže moji příbuzní z toho mají legraci. Nepodporují mě v mým plánech, zlehčují mé nápady. Manžel mi také nepomáhá.

07

Lidice, Ležáky, Javoříčko. Není smutnějšího psaní a focení

www.i60.cz

V těchto dnech si připomínáme smutné výročí vypálení Lidic, ale neni od věci připomenout i další místa se stejným osudem, i když ve výčtu nejsou zdaleka všechna. Nevím, jak se z lidí stanou bestie ani proč nebyli všichni viníci potrestáni,…

Tuesday, Jun 11

20

Fotbalová tipovačka na i60: Kdo se stane evropským šampionem? Tipněte si!

www.i60.cz

Fotbalová horečka stoupá. Již tento pátek startuje evropský šampionát, na kterém změří síly celkem čtyřiadvacet evropských týmů. Který z nich získá titul? Můžete si tipnout v naší "Fotbalové tipovačce".

15

Světová premiéra konceptuálního díla Jiřího Kyliána Moving Still

www.i60.cz

Jiří Kylián, legenda současného tance, výjimečný choreograf, požádal několik tanečníků, pro které vytvořil své největší balety, jestli by se nenechali nazí 3D naskenovat, vytisknout v životní velikosti a nechat se vystavit v rámci…

11

Povídka: Stalker

www.i60.cz

Zase jednou přijela na sraz omylem o hodinu dřív. Přemýšlela, co bude dělat, když je venku po ránu na courání ještě docela chladno. Rozhodla se zapadnout do menšího knihkupectví přímo na zastávce tramvaje a prozkoumat tamní nabídku.

09

České spisovatelky: kam pojedou v létě a jaké knihy doporučují na prázdniny?

www.i60.cz

Patří mezi nejprodávanější, nejoblíbenější. České autorky, které píší beletrii. Detektivky, romány z historie i ze současnosti, knihy o vztazích. Co dělají v létě? Jaká místa mají rády a jaké knihy by doporučily ke čtení?

08

07

Většina zákazníků preferuje vyzvedávání léků v našich lékárnách, říká Matyáš Palan ze sítě lékáren BENU

www.i60.cz

Situace na trhu s léky se v posledních měsících stabilizovala, přesto musí zákazníci podle Matyáše Palana ze sítě BENU počítat s tím, že k výpadkům dodávek některých léků bude docházet i v budoucnosti.

Monday, Jun 10

13

09

Přihrávka - blafák - góóól!

www.i60.cz

Češi jsou fotbalový a hokejový národ. Tedy, jako kdo. Prožila jsem několik desítek let na Mostecku, do školy chodila v Litvínově. Rodiče mě podporovali ve sportu, nechtěli ze mě mít mistryni, měli zájem o můj všeobecný tělesný rozvoj.…

Jak na odhlučnění bytu či domu?

www.i60.cz

Máte lehké spaní a z hlubokého spánku vás vytrhne kdejaký šramot? Zatímco na samotě u lesa byste se nejspíše vyspali pěkně do růžova, v bytě, řadové zástavbě, ale také rodinném domě se sousedy vás od rána do noci ruší kdejaký hluk.

08

07

Ideály, vzory a srovnávání se s druhými při stárnutí škodí

www.i60.cz

Sousedka má méně vrásek. Oblíbená herečka vypadá na svůj věk výrazně mladší. Kolega si našel mladou partnerku. Kamarádka je hubenější. Kdo si v životě zvykl porovnávat sám sebe s druhými, bude to mít ve vyšším věku těžké. Pohodářům a…

Sunday, Jun 9

11

GLOSA: Škodná

www.i60.cz

Také brouzdáte po internetu? A čtete novinky a komentáře k jednotlivým zprávám? Já občas ano. Kdysi jsem narazila na zprávu, že na Slovensku omezili pravomoce myslivců. Už nesmí střílet všechno takzvaně toulavé na potkání, musí se trošku…

10

08

07

Demence, nebo humanismus?

www.i60.cz

Zjistili jsme, že kamarád Štěpán má vskutku prazvláštní hobby. Píše a odesílá nejrůznější poťapané vzkazy, průpovídky a sdělení neznámým lidem. Například vezme kus papíru, napíše na něj třeba „Nikdy si nerozškrabuj pupínky, budeš mít…

Saturday, Jun 8

11

Jen si lehnu na záda, hned na mě vleze

www.i60.cz

Hluboká noc… temné stíny, vítr láme větve, v dálce vyjí kojoti... to trochu přeháním, ale pes by v naší kotlině výt mohl.

10

07

Tip na výlet: Ze Slavičína do Luhačovic

www.i60.cz

S manželem, s vnoučaty a s našimi turisty jsme procestovali téměř celou republiku křížem krážem. V malém městě Slavičíně, které od nás leží jen 36 km, jsme dopusud ale nebyli. Proto jsme se ve čtvrtek 30. května nechali zlákat na…