English

www.i60.cz

Today News

07

Propagátor běhu Škorpil: Věk je jen číslo, začít sportovat může každý

www.i60.cz

Neběhat moc rychle a neběhat moc dlouhé vzdálenosti. To radí začátečníkům Miloš Škorpil, propagátor běhu, který napsal o běhání několik knih.

Sunday, Dec 8

13

12

Přála jsem si, aby už byl konec, říká Zdenka (66), která se starala o svou nemocnou matku

www.i60.cz

Dlouhých osm let se paní Zdenka starala o svou těžce nemocnou matku. Poslední dva roky byly pro Zdenku doslova utrpením. Přála si, aby to trápení skončilo. Pro maminku, i pro ni.

11

09

07

06

Dva účinné cviky proti předvánočnímu stresu

www.i60.cz

Příprava vánoční oslavy s sebou nese kromě fyzické námahy i psychické napětí. V takovém případě se jistě budou hodit cviky proti stresu. Tělo si malou rozcvičku rozhodně zaslouží.

Saturday, Dec 7

13

12

Co dělat, když trávíte vánoce sami?

www.i60.cz

Většina lidí se již týdny nebo dokonce měsíce připravuje na Štědrý den. Veškerý mumraj spojený s nakupováním a přípravami se vás ale netýká. Možná, že vám někdo trochu závidí váš klid.

11

09

Vánoční výstava v Betlémské kapli slaví 40 let

www.i60.cz

Tradiční pražská výstava v Betlémské kapli je letos jubilejní. K vidění proto budou ty nejzajímavější exponáty z minulých 40 let. Vedle originálních betlémů a vánočních ozdob i zvykoslovné předměty, které už dnešní děti, ale často ani…

Hlídání zoo

www.i60.cz

Zavolali mi mladí, mamko, nepohlídala bys nám o víkendu zvířátka? Domluveno. Přijela jsem, oni odjeli s dětmi a já hlídám zoo. Teda hlavně psa. Je to pražský krysařík a je to pes blbý jak tágo.

Friday, Dec 6

13

V dobré hospodě se k vám chovají jako k vzácným hostům, říká kuchař Sapík

www.i60.cz

Jaroslav Sapík působil v těch nejlepších pražských restauracích, vařil také na Pražském hradě prezidentům a významným osobnostem z celého světa.

11

09

Adventní rozjímání

www.i60.cz

Vlastně nejde tak úplně o advent, jen se to moje období s adventem částečně překrývá. A svým obsahem a smyslem s adventem souvisí jen velmi volně. A vlastně to není ani moc rozjímání…

07

Zájem o first minute zájezdy roste. Stále častěji se kupují jako vánoční dárky

www.i60.cz

Letní dovolená se nyní kupuje už v říjnu, na Vánoce jsou mnohé zájezdy vyprodány. Jedná se o výsledek toho, že Češi rádi cestují a naučili se zejména cesty k moři zařizovat s výrazným předstihem. Právě v těchto dnech se potvrzuje, že tento…

Thursday, Dec 5

18

Jak se starat o vánoční stromek

www.i60.cz

Jaký by měl být vánoční stromek? Co největší, pravidelně rostlý, s hustými větvemi. Měl by krásně vonět. A také by měl vydržet bez opadání alespoň do Tří králů. Jak takový strom najít?

13

12

Soutěž: Můj nejsilnější letošní zážitek s portálem i60

www.i60.cz

Konec roku se blíží, ale my ještě nekončíme. Vyhlašujeme poslední letošní "literární" soutěž, jejímž tématem je: "Můj nejsilnější letošní zážitek s portálem i60".

11

09

08

Jsem nemocný. Když to člověk neumí přiznat často ani před lékařem

www.i60.cz

Nic mi není. Já to zvládnu. Ale ano, zajdu k lékaři, jen jsem zatím neměla čas. Zastírání zdravotních obtíží je pro mnohé lidi běžnou součástí života. To, že je něco trápí, odmítají přiznat okolí, ale i sami sobě.

Wednesday, Dec 4

20

Westfield Chodov zve osamělé lidi ke štědrovečerní tabuli

www.i60.cz

Podle staré české tradice na štědrovečerní tabuli prostíráme vždy o jeden talíř navíc. Je pro nečekaného hosta, který by se z nějakého důvodu mohl objevit u našich dveří. Třeba i proto, že nechce trávit Vánoce sám.

13

11

09

Poleno aneb Vánoce na francouzský způsob

www.i60.cz

Bûche de Noël. Nebo chcete-li poleno. Jinými slovy, kakaová roláda. Tak to je pochoutka, která je typická pro Vánoce ve Francii. Její příprava je poměrně náročná, ale výsledek za tu námahu stojí.

08

Když ještě chodila sv. Barbora

www.i60.cz

Bylo to dávno a od těch dob uplynula hezká řádka let. Sníh tu zimu už ležel na ulicích, neboť jej přivezl v měsíci listopadu sv. Martin, který jako v letech minulých i tento rok přijel na "bílém koni." Začínal advent a hned z kraje adventu…