English

www.i60.cz

Today News

09

08

Ženy mohou ovlivnit, jakým způsobem jejich muži zestárnou

www.i60.cz

Ubručený dědek. Trapný chlípník, který se otáčí za každou sukní. Lenoch, který čeká, že o něj partnerka bude pečovat. Sportovec, který si nechce přiznat, že už nezvládá tolik, co dříve.

Wednesday, Jul 1

12

10

07

Vážíme si toho, že nás dal osud dohromady, slavíme každý den, říkají Zlata Adamovská a Petr Štěpánek

www.i60.cz

Nedávno oslavili sedmé výročí svatby. Když si tehdy za krásného červnového dne na terase s výhledem na celou Prahu řekli své ANO, ženich už překročil Rubikon šedesátky dávno předtím, a pro nevěstu zralé krásy byl zatím v nedohlednu.

Tuesday, Jun 30

19

V Humpolci se staví nový domov pro seniory, který bude financován společně ze státních a soukromých zdrojů

www.i60.cz

Symbolickým poklepáním na základní kámen odstartovala v Humpolci výstavba nového domova pro seniory. Jedná se o jeden z prvních PPP projektů v sociální oblasti v České republice.

11

09

08

Stáří s nápisem na tričku. Úlet, nevkus? Ale ne, odvaha se cení

www.i60.cz

Tričko s nápisem. To je kus oblečení, které bývá spojováno výhradě s mladým věkem. Když přijde řeč na oblečení pro lidi starší, bývá označováno za symbol nevkusu a neschopnosti vyrovnat se s věkem.

07

Červen 2020

www.i60.cz

Monday, Jun 29

14

10

08

Bolesti při změně počasí. Pociťují ji snad všichni starší lidé

www.i60.cz

Hlava bolí, stará zranění o sobě dávají vědět, špatně se spí. Stačí, že náhle klesne či stoupne teplota nebo je před bouřkou. Někteří lidé jsou na změny počasí extrémně citliví. Ti, kteří nic takového nepociťují, jim zpravidla nevěří.

Sunday, Jun 28

20

Tipy na dovolenou 2020. Které redakce vybrala jako nejlepší? A jaké budou další soutěže? O tom rozhodnete vy

www.i60.cz

Poslední předprázdninové soutěže skončily. Redkace vybrala tři vítěze soutěže s názvem "Tipy na dovolenou 2020" a také tři vítěze fotosoutěže "Místa, která za to stojí vidět". Kdo získá audioknihy od společnosti Radiotéka?

12

09

Denně kousek čokolády. Pomáhá proti mnoha neduhům

www.i60.cz

Denně mám chuť na čokoládu. Hořkou. Jiné čokolády mi moc nechutnají. Jsem na ní v podstatě závislá. Lepší je ta vysokoprocentní, ale beru zavděk i čokoládami s menším obsahem kakaa.

01

Kouzlo časů minulých: televize a vize

www.i60.cz

Sedíme všichni pohromadě v obýváku, který slouží zároveň jako ložnice, a oči máme přilepené na obrazovce televizoru Oravan. Hned, jak jsem se vrátil z vojny, koupili jsme za poslední úspory tento zázrak techniky a hltali každý pohyb na…

Saturday, Jun 27

14

Čas hojnosti, čas sběru hub

www.i60.cz

Konečně! Konečně je to tady. Po vydatných deštích se z našich lesů zvedá mlhovina, nejdříve jen tak lehounce mezi stromy na obzoru, lesy se paří. Porostou houby a pro velkou většinu české a moravské populace nastane čas sběru.

Setkání uprostřed rybníka aneb moje poslední návštěva přírodního koupaliště

www.i60.cz

Vždy, když nastane období veder, přečkáváme je s manželem u vody. Kdysi jsme byli velkými zastánci koupání v přírodních koupalištích. Mívali jsme v okolí našeho města několik tipů, kde bylo sice koupání povoleno jen na vlastní nebezpečí,…

11

10

Špagety carbonara se smetanou? Tak to rozhodně není italská kuchyně, říká restauratér se sicilskou krví Santo Pagana

www.i60.cz

Jak se pozná pravá italská kuchyně? A kolik dní uběhne, než se mořská ryba dostane českým hostům na talíř? Upřímně a s láskou nám o italské kuchyni povídal Santo Pagana.

08

Park Boheminium

www.i60.cz

Tento týden trávíme s manželem třikrát odloženou dovolenou v Mariánských Lázních. A nelitujeme. Je zde nádherně. Naposledy jsme tu byli před mnoha a mnoha lety.

07

Před sedmdesáti lety byla popravena doktorka Milada Horáková

www.i60.cz

Díky své neústupnosti se stala symbolem odporu proti nacistické i komunistické totalitě. Statečná žena Milada Horáková svůj názor nikdy nezměnila a zaplatila za to cenu nejvyšší.

Friday, Jun 26

11

Koncert pro prázdný zámek

www.i60.cz

Letos na jaře měl začít osmý ročník Hudebních setkání, které každoročně pořádá napříč Ústeckým krajem můj syn, Michal Mašek.

10

Začíná doba hlídací. Babičky "na plný úvazek" budou zvlášť o letošních prázdninách hodně žádané

www.i60.cz

Kdo žije s dětmi daleko od svých starších příbuzných nebo žádné nemá, ocitá se o prázdninách v prekérní situaci. Dovolená má pár týdnů, ale děti mají prázdniny dva měsíce.

Malý český výrobek u mě vítězí už přes 40 let

www.i60.cz

Řekne-li se placenta, většina si představí plodové lůžko, které opouští tělo matky spolu s novorozencem. Já se chci ale zmínit o jednom českém výrobku, který se takto jmenuje. Je to tyčinka na rty Placenta, jakýsi vylepšený "jelení lůj",…

08

Tip na výlet či dovolenou: Jižní Brdy - neobjevený ráj cyklostezek i odpočinku

www.i60.cz

V jihozápadním cípu Středočeského kraje leží Brdská vrchovina - krajina zalesněných kopců provoněných houbami i borůvčím, prosetá cyklostezkami a plná zajímavostí.

Thursday, Jun 25

11

10

Letos poprvé

www.i60.cz