English

www.ireceptar.cz

Tuesday, Apr 16

19

Natrhejte si pampelišky na sirup, abyste si v létě mohli dopřát skvělé pampeliškové latté

www.ireceptar.cz

Jaro vládne přírodě a pampelišky kvetou všude kolem. Nenechme je odkvést bez užitku, můžeme si z nich připravit vynikající pampeliškový med nebo sirup a dokonce i latté. Nevíte jak na to? Pusťte se do toho podle následujícího návodu a…

18

Pěstování bylinek v nákupní tašce: Tymiánu či rozmarýnu se v tomto prostředí vysloveně daří

www.ireceptar.cz

Netradiční pěstování bylinek nebo chytrý nápad jak ušetřit místo a udělat si osázení balkónu pestřejší a zajímavé? V taškách, pytlích a látkových sacích se pěstuje všelicos. Bylinky rozhodně také a některým to vyloženě svědčí.

17

Podivné způsoby psího spaní: Když váš chlupáč leží na zádech, chladí se

www.ireceptar.cz

Vaši čtyřnozí miláčci jsou kouzelná, ale někdy i lehce podivná stvoření. Věděli jste, že o sobě mohou prozradit mnoho věcí, když spí? Podívejte se, co znamená, když váš čtyřnohý kamarád spí na zádech.

16

Přebývají vám doma nějaké ponožky? Pro domácnost je to požehnání, takto je využijete

www.ireceptar.cz

Jsou vaše ponožky single? Partner se jim někde zatoulal, ale přitom jsou pořád k světu a hezké? Vzdejte se idey o perfektním páru a noste dvě různé nebo je prostě využijte k jiným věcem. I takové ponožky mají ještě spoustu před sebou!

15

Nebezpečné pokojovky pro domácí mazlíčky: Tyto by jim mohly přivodit smrt

www.ireceptar.cz

Pokojové rostliny mohou být krásným a osvěžujícím doplňkem každé domácnosti, ale mnohé z nich mohou představovat nebezpečí pro děti i domácí mazlíčky. Některé pokojové rostliny totiž obsahují toxické látky, které mohou způsobit vážné…

14

Tímto přelijte česnek a palice vyrostou do velikosti jablka

www.ireceptar.cz

Česnek z obchodu nemusí být špatný, ale málokdy víme, na jaký právě narazíme. Proto stále více lidí volí sice pracnější, ale o to lepší variantu, tedy pěstování česneku na vlastním pozemku. Jak to udělat, aby se urodil opravdu kvalitní a…

13

Recepty s kopřivami: Pochutnejte si na polévce, špenátu či nádivce

www.ireceptar.cz

Vypravte se na sběr kopřivy! Tato zelená žáhavka vás překvapí zajímavou chutí a plejádou vitaminů a minerálů.

12

Podcast: Chcete letos nebývale štědrou úrodu jahod? Pořiďte si právě tyto sazenice

www.ireceptar.cz

Bude to jen pár měsíců a vykouknou na vás zpod temně zelených listů. Větší i malé, krásně červené, už od pohledu sladké. Vlastní jahody. Jenže co v případě, že jste jahodiště založili právě teď? „Šanci na pořádnou úrodu máte, ale musíte se…

11

Chodský pes provázel Čechy celá staletí. Vyhynul, ale komunisté rasu znovu vzkřísili

www.ireceptar.cz

Velmi inteligentní a společenské chodské plemeno psa bylo dlouhou dobu považováno za vyhynulé. Během komunistického režimu se však toto plemeno vrátilo zpět mezi živé a chodský pes se tak stal od té doby novým českým plemenem. Věděli byste…

10

Rada opraváře: Díky tomuto triku prodloužíte pračce životnost až o deset let

www.ireceptar.cz

Chcete mít možnost prát v pračce bez problémů co nejdelší dobu? Poradíme vám, jak ji jednoduchým a efektivním způsobem dokonale prodloužit životnost.

09

Právě teď je ideální doba na řez hortenzie. Vyhněte se obvyklým chybám, kterými je lidé ničí

www.ireceptar.cz

Máme tu duben, jaro v plném proudu, teploty stoupají a je nejvyšší čas na patřičnou péči o zahrádku. Také je ideální doba na řez hortenzií. Jenže musíte být velice opatrní, abyste se vyhnuli těmto obvyklým chybám.

08

Jak rozpoznat hypoglykémii nebo nízkou hladinu cukru v krvi a jak ji kontrolovat?

www.ireceptar.cz

Máte někdy strach o vaši hladinu cukru v krvi? Podívejte, jak můžete poznat hypoglykémii nebo hladinu cukru v krvi, a jak ji také můžete kontrolovat. Není to tak složité, jak si myslíte.

Monday, Apr 15

19

Listokaz zahradní: Tento roztomilý brouček dokáže udělat s rostlinami pěknou neplechu

www.ireceptar.cz

Zelenomodrý brouk s hnědočervenými krovkami, známý jako listokaz zahradní, je hojně rozšířeným škůdcem v našich zahradách. Dokáže způsobit škody na listech, květech i kořenech různých rostlin. Jeho výskyt v posledních letech vzrůstá, což…

18

Trik k nezaplacení: Jak uvařit vejce, aniž by při vaření praskla

www.ireceptar.cz

V každé kuchyni se najdou nějaké ty fígle, co se předávají z generace na generaci nebo se objeví úplně náhodou a díky nim je vaření snadnější a jídlo chutnější. Třeba vaření vajec. Zní to jako hračka, že? Ale co když i taková maličkost má…

17

Tyto barvy dělají ženy starší, varují stylisté. Snažte se je nemít ve svém šatníku

www.ireceptar.cz

Ještě před několika desetiletími panovala v oblékání docela jiná pravidla, než dnes. Pro ženy nad padesát let se nehodily výraznější barvy nebo vypasované šaty, nebylo to “odpovídající jejich věku”. Dnes je všechno jinak, ale jistá…

16

Tyto věci přitahují do vašeho domova negativní energii, raději se jich rychle zbavte

www.ireceptar.cz

Někdy se může zdát, že se nic nedaří, všechno trvá příliš dlouho a vy jste stále jen vyčerpanější, bez nálady a nápadů, jimiž jste dříve jen sršeli. Možná máte doma příliš negativní energie, která vám bere chuť do života. Které věci za…

15

Kvíz: Jak dobře znáte nejoblíbenější českou zeleninu – rajče?

www.ireceptar.cz

Rajčata patří mezi poměrně oblíbenou zeleninu, která se pěstuje téměř na každé české zahrádce. Zkuste si náš kvíz a zjistěte, co všechno o rajčatech opravdu víte.

14

Jarní nezbytná očista lidí nad padesát: Tato zelenina vám pročistí střeva i játra

www.ireceptar.cz

Chcete být po dlouhé zimě opět vitální, plní síly a doslova nabití energií? Jasným řešením je jarní očista červenou řepou!

13

Koupili jste tuhé maso a bojíte se ho vařit? Díky těmto trikům z něj bude křehká pochoutka

www.ireceptar.cz

Tuhé maso je často pro kuchaře zapeklitým problémem. Naštěstí však existuje několik osvědčených triků, které vám ho pomohou změkčit. Díky nim bude jakékoliv maso křehké a chutné.

12

Ujistěte se, že tohle uděláte s tulipány po odkvětu. Většina na to zapomíná, a pak lituje

www.ireceptar.cz

Tulipán nepřehlédnete! Jeho barevné květy zdobí celou zahradu. Co ale s ním udělat, když jeho krása uvadne?

11

Vycpávání domácích mazlíčků: Pro někoho vrchol nevkusu, pro jiného srdcová záležitost

www.ireceptar.cz

Když vás opustí váš milovaný mazlíček, je to velice těžká situace. Někdo se s ní vyrovná tak, že si svého domácího mazlíčka nechá vycpat. Někteří lidé toto vidí jako vrchol nevkusu, někdo naopak jako srdcovou záležitost.

10

Proč psi nesnáší jaro? Útočí na ně několik nepříjemných parazitů a oni trpí

www.ireceptar.cz

S teplým jarním počasím se probouzí celá příroda a bohužel je i ve znamení nepříjemného výskytu drobných živočichů, kteří našim domácím mazlíčkům komplikují život. O jaké jarní psí parazity se jedná nejčastěji?

09

Neuvěřitelný způsob využití skořápek od vajec: Předpěstujte si v nich sazenice zeleniny

www.ireceptar.cz

Nevyhazujte zbytečně skořápky od vajec! Raději je využijte jako užitečný květináč! Můžete si v nich levným a ekologickým způsobem předpěstovat nové sazenice.

08

Nejkvalitnější spánek je v husím peří: Při těchto podmínkách v něm mohou odpočívat i alergici

www.ireceptar.cz

Chcete mít plnohodnotný spánek? Hýčkejte se a užijte si zasloužený odpočinek v husím peří!

Sunday, Apr 14

19

Jídla z jednoho hrnce: Poctivé recepty, které vám ušetří čas i nádobí

www.ireceptar.cz

Hledáte způsob, jak netrávit doma spousty času u plotny, a přesto na stůl servírovat dokonalý a chutný pokrm? Vsaďte na recepty z jednoho hrnce!

18

Lák z okurek umí s tělem zázraky: Pomůže s trávením a zahnáním kocoviny

www.ireceptar.cz

Nezní zrovna lákavě vypít zbytky okurkového láku, který zůstal ve sklenici, ale měli byste se překonat a zkusit to. Okurky jsou bohaté na prospěšné látky, které vypouští do láku a ty prospívají zdraví vašeho těla.

17

Kdy a kde zasít petržel pro bohatou úrodu?

www.ireceptar.cz

Polévky, svíčková, králík na zelenině… Je opravdu mnoho jídel, které zkrátka nepřipravíme bez petržele. A protože je vždy lepší ta, kterou si sami vypěstujeme, pojďme se podívat na zásady, které pomohou k takové úrodě, jakou si každý…

16

Zázračný zelený čaj si můžete vypěstovat i v paneláku: Stačí umístit květináč na teplé místo

www.ireceptar.cz

Zelený čaj je oblíbený nejen pro svou lahodnou chuť, ale i pro značné blahodárné účinky na naše zdraví. Jak si můžete tuto užitečnou rostlinu vypěstovat doma v květináči?

15

Máte pocit, že vás bolí vlasy? Pak okamžitě přestaňte používat tento přípravek

www.ireceptar.cz

Máte někdy pocit, že vás bolí hlava, a že bolest pramení od vlasů? Je skutečně možné, aby vás bolely vlasy, a může za to tento přípravek. Je nesmírně důležité, abyste jej okamžitě přestali používat.

14

Co dělat, když pes nemá rád vašeho nového partnera: Psí trenér prozradil nejlepší fígle

www.ireceptar.cz

Někdy je to láska na první pohled, jindy hozená rukavice. Psi a partneři či rodinní přátelé si vždycky nesednou, a to může být docela ošemetný problém. Jak se k němu postavit? Co dělat, když pes nemá rád mého přítele?