English

www.kudyznudy.cz

Friday, Aug 19

17

Panstvo dorazí na Zámecké slavnosti na Hrádku u Nechanic

www.kudyznudy.cz

Pátý ročník Zámeckých slavností na Hrádku u Nechanic je tady! Po celý víkend 20. a 21. srpna 2022 se nádvoří naplní dobovými stánky s pestrým zbožím, v sobotu se můžete těšit taktéž na bohatý program, při kterém vystoupí mistr sokolník se…

16

Oslava vítězství krajského kola soutěže Vesnice roku 2022

www.kudyznudy.cz

Obec Velká Hleďsebe si dovoluje pozvat na oslavu vítězství krajského kola soutěže VESNICE ROKU 2022 dne 21. srpna 2022 v KD Marion.

Příběh Mattioliho herbáře

www.kudyznudy.cz

Výstava v Ostravském muzeu zahrnuje staré tisky celoživotního díla z pera Pietra Andrey Mattioliho vydávaného za jeho života od poloviny 16. století až do současnosti, samozřejmě včetně unikátního českého herbáře z Prahy z roku 1562.

15

Klapot dřeváků rozezní šumavské Volary

www.kudyznudy.cz

Ve dnech 20. a 21. srpna 2022 se koná již 28. ročník slavností ve Volarech. Nebude na nich chybět bohatý program, tancovačka pod širým nebem, pokus o překonání dřeváckého rekordu, báječná atmosféra, dobré občerstvení a nespočet řemeslníků…

13

Masaryk Racing Days & BOSS GP 2022

www.kudyznudy.cz

Silné GT automobily, mrštné cestovní vozy a ohlušující formulové monoposty. Na Masarykově okruhu v Brně se o víkendu 10. a 11. září představí okruhová elita střední Evropy, kterou doplní šampionát formulových vozů BOSS GP.

Rozhledna Štěpánka v Příchovicích slaví 130. narozeniny!

www.kudyznudy.cz

Rozhledna Štěpánka letos slaví 130 let, a i když na svá léta vůbec nevypadá, zaslouží si pořádnou oslavu! Každoroční Štěpánův jarmark, který se koná při příležitosti narozenin rozhledny, proběhne v sobotu 20. srpna 2022 od 10 hodin.…

11

Konec léta nabídne v Archeoparku Pavlov origiální zážitky s pravěkými technologiemi

www.kudyznudy.cz

Archeopark Pavlov se pro návštěvníky přichystal již 5. ročník Workshopů pravěkých technologií! Všem návštěvníkům tak opět bude umožněno pocítit pravěk na „vlastní“ kůži. Ve třech termínech se promění louka u archeoparku v pravěké dílny,…

10

Tradice: péče o úrodu a její sklizeň aneb pranostiky, pověry a rituály našich předků

www.kudyznudy.cz

Považujete pověry a pranostiky týkající se sklizní jen za úsměvné veršovánky? Pro naše předky to byly zásadní informace, které se vyplatilo dodržovat – ostatně řada obyčejů a rituálů souvisela se zemědělstvím a ochranou úrody, a na úspěšné…

Ubytování Ve Věži na zámku Žďár

www.kudyznudy.cz

Třípatrová barokní věž je dominantou zámku a ubytování v ní je nezapomenutelným zážitkem. V bývalé zvonici cisterciáckého kláštera se po čerstvé rekonstrukci nachází tři stylově zrekonstruované dvoulůžkové apartmány s vlastním sociálním…

Naučná stezka Choryně

www.kudyznudy.cz

I do malé obce na Valašsku můžete vyrazit na rodinný výlet. Naučná stezka Choryně se nachází ve stejnojmenné obci, pouhých 6 km od Valašského Meziříčí.

09

Dýňobraní v Osoblaze

www.kudyznudy.cz

Akce, na kterou vás zveme již po sedmé. Přijďte si užít odpoledne s dobrým jídlem a pitím a skvělou muzikou. Zábava pro děti, pohoda pro dospělé. Můžete vyzkoušet nové dobroty z dýní a nakoupit čerstvou zeleninu, dýně i rostliny.

Borůvková sobota na Zubačce vypukne už tento víkend

www.kudyznudy.cz

Nenechte si ujít 20. srpna 2022 nevšední zážitek a přijďte se svézt ozubnicovou lokomotivou mezi městy Kořenov a Harrachov. O borůvkové parní sobotě vyjedou na trať zvláštní vlaky na Zubačce. Letos na trať vyjede parní lokomotiva Singrovka…

08

Vydejte se s dětmi po stopách historie na vrch Helfštým

www.kudyznudy.cz

Výlety jsou skvělou příležitostí nejen k zábavě, ale také k objevování a učení. Výlet k památníku Helštýn může být skvělým prostředkem, jak seznámit děti s historií. Jedná se o turistický cíl k zastavení, odpočinku a poznání historie.

Hážovické Díly

www.kudyznudy.cz

Okolí Rožnova pod Radhoštěm skrývá mnoho zajímavých míst ideálních pro výlety s dětmi. Vrchol Hážovické Díly (704 m n.m.) se nachází v pohoří Hostýnsko-vsetínská hornatina.

Pohodová procházka okolím Bystřičky

www.kudyznudy.cz

Chcete vyrazit na výlet k vodě? Na Valašsku je několik skvělých míst ideálních k výletu, jedním z nich je Vodní nádrž Bystřička. Zaparkujete v bezprostřední blízkosti vodní nádrže, parkoviště najdete poblíž letního kina.

Zpátky do školy s Transformers

www.kudyznudy.cz

Zpříjemněte dětem návrat do školních lavic a přijďte s nimi do OC Letňany.

07

Skanzen v Kouřimi rozveselí dožínky

www.kudyznudy.cz

Vypravte se na výlet časem do 19. století na dožínky, slavnost po ukončení žní, které se také říkalo a říká obžínky, dožatá, obvazná, ožinek nebo požnivky… Čeká vás dožínkový průvod, bednáři, švec, kovář, uvidíte zpracování lnu, dozvíte se…

06

Běh míru pro Ukrajinu

www.kudyznudy.cz

Zveme na nedělní sportovní a kulturní akce na Výstaviště Praha pro jednotlivce i pro celou rodinu.

05

Rodinné odpoledne v Popovicích

www.kudyznudy.cz

Spot Slunéčko srdečně zve na II. ročník Rodinného odpoledne, které se uskuteční 28. 8. 2022 od 14:00 hodin na Amfíku Bukovina v Popovicích.

Thursday, Aug 18

00

Letní koncert – Klarinetový soubor Prachatice

www.kudyznudy.cz

Tradiční hudební setkávání s Klarinetovým souborem Prachatice. Koncert plný skladeb různých stylů a žánrů se koná v Kostele sv. Anny na Libínském Sedle u Prachatic. 28.8. 2022 od 17 hod.

Pevnost Vyšehrad

www.kudyznudy.cz

Den plný zážitků pro celou rodinu, při kterém vyšehradské parky, hradby, podzemí, brány i další prostory ožijí různými historickými epochami.

23

Mami, tati, dějou se věci

www.kudyznudy.cz

Zveme vás na třetí ročník festivalu, který nabídne divadelní představení, čtení poutavých příběhů, tvořivé dílny pro nejmenší i malý bazar. Přijďte si užít letní den, hrát si, vyrábět nebo si vyměnit školní potřeby a hračky.

22

Sen safari

www.kudyznudy.cz

Filmový dokument o životě a díle Ing. Josefa Vágnera, zakladatele a legendárního ředitele ZOO Safari ve Dvoře Králové nad Labem.

21

Hakuna Matata – Rytmická dílna

www.kudyznudy.cz

Rytmická dílna Jacka Urbana na nádvoří Muzea fotografie

Nejstarší šperky a ozdoby těla – zahájení výstavy

www.kudyznudy.cz

Napadlo vás někdy, jak vypadali a jak se zdobili lidé doby kamenné? Výstava Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos MZM představuje paleolitické šperky, ozdoby a zdobení lidského těla z moravských a českých lokalit.

Hudba v synagogách plzeňského kraje

www.kudyznudy.cz

Spolek pro hudbu v synagogách.

Softballový evropský pohár mužů 2022

www.kudyznudy.cz

Nejlepší evropský softball dorazí do Prahy! 17 týmů posilněných i o hráče z USA, Mexika, Venezuely, Argentiny, Nového Zélandu či Japonska se představí na jubilejním 10. ročníku Men’s European Super Cup.

20

Malešický jarmark 2022

www.kudyznudy.cz

Malešický jarmark – jarmark s geniem loci. Místo, kde potkáte nejenom své sousedy a přátele, ale i živou kulturu. Malešický jarmark je multižánrová událost, která letos ještě více vyzdvihuje svůj kulturní charakter.

Tarzan závod – závody pro děti, při kterých se tají dech

www.kudyznudy.cz

Běhání po lese, překonání příkopu s bahnem, případné hledání bot, ručkování na kovové konstrukci, nošení pytlů s pískem, překonávání bariéry, hod na Tarzana míčkem nebo šplhání po síti.

19

Les zvířátek v Českých Budějovicích

www.kudyznudy.cz

Království zvířátek otevře své brány dětem 3. 9. 2022 od 8.30 do 11.15 hodin. (od 8.30 do 11.15 je možno vyrazit na trasu). Zvířátka budou především v kostýmech. Těšit se můžete na Medvídka Míšu, Chase z Tlapkové patroly, Asterixe a…