English

www.novinkyvysocina.cz

Today News

12

Vysočina: Přibývá násilí za zavřenými dveřmi

www.novinkyvysocina.cz

Když došlo během letošního jara k vyhlášení nouzového stavu kvůli vývoji koronavirové situace, došlo při meziročním srovnání alespoň na Jihlavsku k poměrně zásadnímu poklesu nápadu trestné činnosti.

Friday, Nov 27

Cestáři letos opravili stovky kilometrů silnic a desítky mostů

www.novinkyvysocina.cz

Krajští cestáři letos opravili přes 220 kilometrů silnic na Vysočině. Mají dokončeno také 14 celkových rekonstrukcí a 17 oprav mostů na silnicích II. a III. třídy.

Thursday, Nov 26

Města Vysočiny čekají kvůli covidu nižší příjmy i příští rok

www.novinkyvysocina.cz

Radnice na Vysočině očekávají, že budou mít kvůli koronavirové epidemii podstatně nižší příjmy z vybraných daní i v příštím roce. V řadě měst budou zastupitelé schvalovat návrhy nového ročního rozpočtu na prosincových zasedáních.

Wednesday, Nov 25

Všech pět nemocnic má připravené plány pro návrat operativy

www.novinkyvysocina.cz

Vláda ČR svým rozhodnutím opět umožní nemocnicím plánovat a poskytovat plánovanou operativu. Všech pět nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina má už nyní podle náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného připravené plány,…

Tuesday, Nov 24

Řízek ze šupináče na sváteční tabuli letos dražší nebude

www.novinkyvysocina.cz

Podle nejrůznějších anket na internetu to vypadá, že na letošní štědrovečerní tabuli bude ve více jak dvou třetinách jako hlavní chod kapr s bramborovým salátem. Kuřecí, vepřový řízek nebo třeba filé bude volit na Vysočině jen malá část…

Monday, Nov 23

Když se stromečky nebudou prodávat, začnou je lidé krást

www.novinkyvysocina.cz

Pandemie koronaviru nedopadá jen na podnikatele v kamenných prodejnách, ale taky na prodejce vánočních stromků. Obchodníci jsou stále v nejistotě, jestli budou moci jedle, smrky nebo borovice prodávat tak, jak byli v předešlých letech…

Sunday, Nov 22

Kraj Vysočina: Příjem žádostí o kotlíkové dotace skončil

www.novinkyvysocina.cz

Poslední žádosti o příspěvek na ekologický zdroj vytápění resp. o kotlíkové dotace přijímal Kraj Vysočina 13.listopadu 2020. Třetí kolo kotlíkových dotací odstartovalo na Vysočině 23.října minulého roku.

Saturday, Nov 21

Telč uspěla v republikové soutěži o Křišťálovou popelnici

www.novinkyvysocina.cz

Do celostátního užšího výběru soutěže o Křišťálovou popelnici postoupili automaticky vítězové z krajských soutěží, celkem bylo za každý kraj nominováno sedm nejlepších obcí.

Friday, Nov 20

Novým hejtmanem Kraje Vysočina je Vítězslav Schrek

www.novinkyvysocina.cz

Novým hejtmanem Kraje Vysočina zastupitelé na svém minulém ustavujícím zasedání zvolili Vítězslava Schreka (ODS + STO). V čele vysočinského hejtmanství vystřídá Jiřího Běhounka (nez. za ČSSD).

Thursday, Nov 19

Na Vysočině přibylo do září 1030 bytů, nejvíc v rodinných domech

www.novinkyvysocina.cz

Na Vysočině přibylo od letošního ledna do konce září 1030 nových bytů, o 7,2 procenta víc než ve stejné době před rokem. Kromě Vysočiny se v Česku meziročně zvýšil počet dokončených bytů už jen v Moravskoslezském kraji.

Wednesday, Nov 18

Děti do škol budou opět vozit autobusy Veřejné dopravy Vysočiny

www.novinkyvysocina.cz

Od středy 18. listopadu 2020 končí prázdninový režim organizace autobusové linkové Veřejné dopravy Vysočiny.

Tuesday, Nov 17

Zapadnete na neudržované silnici? Musíte si pomoci sami

www.novinkyvysocina.cz

Od začátku listopadu nastalo pro silničáře a cestáře zimní období. Také krajští silničáři na Vysočině hlásí, že jsou na letošní zimu připraveni.

Monday, Nov 16

Práce nad hlavu. Krematorium jede už na dvě směny

www.novinkyvysocina.cz

Krematoria v celé republice jsou přeplněna nebožtíky. Může za to v posledních měsících zvýšená úmrtnost lidí v souvislosti s onemocněním covid-19.

Sunday, Nov 15

Rok 2019 byl rekordní v odstřelu divočáka, letošek čísla sníží

www.novinkyvysocina.cz

Že jsou prasata divoká, mysliveckou mluvou „zvěř černá“, velmi inteligentní, nemůže být pochyb. Myslivci by o tom mohli vyprávět celou řadu příběhů, které s touto zajímavou zvěří zažili.

Saturday, Nov 14

Hlasy v anketě rozhodly. Praskoleská lípa skončila pátá

www.novinkyvysocina.cz

Vítězství v anketě Strom roku si poprvé odnáší ovocný a zároveň nejmladší strom. Největší podporu veřejnosti totiž získala jabloň U Lidmanů, která si vybojovala 2 191 hlasů.

Friday, Nov 13

Výstava představí projekty Vysočiny o životním prostředí

www.novinkyvysocina.cz

Odbor životního prostředí a zemědělství Kraje Vysočina připravil pro veřejnost výstavu v oblasti životního prostředí, která je od pondělí 9. listopadu do konce roku 2020 k vidění v kongresové budově sídla Kraje Vysočina v Jihlavě.

Thursday, Nov 12

Stav nouze přináší extrémní množství komunálního odpadu

www.novinkyvysocina.cz

Popeláři na Jihlavsku mají v nouzovém stavu, který už několik týdnů opět platí napříč Českem, plné ruce práce. Během druhé vlny pandemie koronaviru jim vylétly statistiky vyvezeného komunálního odpadu o 20 procent.

Wednesday, Nov 11

Na Vysočině se v létě ubytovalo turistů víc než vloni

www.novinkyvysocina.cz

Turistů nocujících na Vysočině bylo letos v létě o 7,8 procenta víc než před rokem. Pokles návštěvnosti ubytovacích zařízení z první poloviny roku způsobený epidemií tento nárůst ale nevyrovnal.

Tuesday, Nov 10

Zpráva z první linie: Poděkování drží zdravotníky nad vodou

www.novinkyvysocina.cz

Už delší dobu jsou nemocnice i zdravotníci pod velkým tlakem. Často se potýkají s nedostatkem personálu a celkově je nyní jejich práce mnohem víc náročnější než kdy jindy.

Monday, Nov 9

Výlov rybníka v Telči byl letos o dost komornější

Hráz Štěpnického rybníka v Telči poslední říjnovou sobotu pravidelně praskala ve švech, letos výlov největšího rybníka ve městě sledovaly přibližně dvě desítky lidí.

Sunday, Nov 8

Vlhký a mírný podzim na Vysočině napomáhá zalesňování

Letošní rok, kromě měsíce dubna, přinesl na Vysočinu dostatek dešťových srážek, a to výrazně napomohlo zalesňování po těžbě kůrovcového dřeva.

Saturday, Nov 7

Turistická sezóna na hradech Roštejn a Kámen skončila

Standardně se s posledními říjnovými dny na hradech ukončuje turistická sezona. Letos je vše jinak, a tak hradní objekty uzavřely své brány už 12. října v souladu s vládním nařízením přijatým v důsledku nepříznivého vývoje epidemické…

Friday, Nov 6

Řidič Volkswagenu popíjel za jízdy na Vysočině alkohol

Policisté odhalili v úterý řidiče, který měl přes tři promile alkoholu v dechu. Ze silnice vyjel a zapadl s automobilem v prostoru pole. Při nebezpečné jízdě naštěstí nezranil sebe ani nikoho jiného.

Thursday, Nov 5

Roky rozkopanou ulici Jiřího z Poděbrad spraví až příští rok

Již téměř dva roky je rozkopaná ulice Jiřího z Poděbrad v Jihlavě. Nyní město avizuje, že k dokončení její opravy by mělo dojít v příštím roce.

Wednesday, Nov 4

Na Vysočině zemřeli další čtyři lidé s covidem-19

Na Vysočině zemřeli další čtyři lidé s covidem-19. Od začátku pandemie zemřelo s nákazou 155 lidí. Z nemoci covid-19 se nyní v kraji léčí 7860 lidí.

Tuesday, Nov 3

Z hodnocení testů státních maturit zmizí na jaře známky

Jednotná (státní) část maturit se napříště bude hodnotit jen slovy „uspěl“ či „neuspěl“. Vyhlášku v tom směru podepsal ministr školství Robert Plaga (ANO) v polovině října.

Monday, Nov 2

Konec rebelie. Za nenošení roušky začaly padat pokuty

Policisté napříč celým krajem dál pokračují v kontrolách dodržování vládních restrikcí nařízených kvůli pandemii koronaviru.

Sunday, Nov 1

Mohou myslivci i přes přijímaná opatření nadále lovit zvěř?

Letošní rok je v mnoha ohledech jiný než ty přechozí. Do našich životů zasáhl COVID 19, a to doslova do všech jeho oblastí. Jsou přijímána opatření, která ovlivňují snad všechny naše činnosti, výkon práva myslivosti nevyjímaje.

Saturday, Oct 31

Lidé se na Vysočině cítí bezpečně, ukázal průzkum

www.novinkyvysocina.cz

Pravidelný čtyřletý průzkum veřejného mínění zaměřený na pocit bezpečí, zdroje trestné činnosti, míru informovanosti a zkušenosti s kriminalitou proběhl na Vysočině v průběhu letních prázdnin.

Friday, Oct 30

Obchvat Velký Beranov je dokončen, můžete startovat!

www.novinkyvysocina.cz

Není to ani půl roku, co obchvat Velkého Beranova nabral zhruba dvoutýdenní zpoždění. Nepříznivý jarní vývoj první vlny pandemie koronaviru negativně zasáhl i do harmonogramu největší dopravní silniční stavby na Vysočině.