English

www.novinkyvysocina.cz

Thursday, Jan 21

12

Očkování na Vysočině bude řídit speciální tým

www.novinkyvysocina.cz

S ohledem na efektivní koordinaci a řízení příprav očkování proti onemocnění covid-19 dnes Rada Kraje Vysočina zřídila speciální koordinační a řídící tým, který povede hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a náměstek hejtmana pro oblast…

Wednesday, Jan 20

Kolo a procházky – oblíbené aktivity loňského roku

www.novinkyvysocina.cz

Kraj má už nyní k dispozici data o využívání cyklostezek na Vysočině za rok 2020 a jak ukazují nejnovější souhrnná čísla ze 12 sčítačů, narostl počet pěších i cyklistů na vybraných měřených cyklostezkách oproti roku 2019 přibližně o 15 %

Tuesday, Jan 19

09

V Kraji Vysočina přibyly čtyři kulturní památky

www.novinkyvysocina.cz

Za poslední čtvrtletí roku 2020 byly prohlášeny čtyři kulturní památky – kovárna se zvonicí ve Věžnici (okres Havlíčkův Brod), bývalá poštovní stanice ve Stonařově (okres Jihlava), kulturní dům v obci Mnich (okres Pelhřimov) a drážní…

Monday, Jan 18

12

Prohlédněte si virtuální výstavu o jezuitech v Telči

www.novinkyvysocina.cz

Loni v létě se na půdě Univerzitního centra Telč, bývalé jezuitské koleje, konala výstava „Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši“, která byla vyvrcholením stejnojmenného projektu.

Sunday, Jan 17

09

Čistá Vysočina 2021

www.novinkyvysocina.cz

Tradiční osvětová akce s názvem Čistá Vysočina bude v letošním roce probíhat trochu jinak, a to vzhledem ke zrušení loňského ročníku a také vzhledem ke stále složitému odhadu budoucího vývoje situace kolem pandemie COVID-19.

Saturday, Jan 16

12

K očkování na Vysočině se mohou lidé zatím registrovat

www.novinkyvysocina.cz

Během prvních dvou hodin od zahájení registrace k očkování proti covid vyřídili operátoři krajské informační COVID linky 564 602 602 mimo jiné více než 150 hovorů týkajících se tématu registrace na očkování.

Friday, Jan 15

11

Všechno na jednom místě. I tak se dá popsat aktivita Koruny Vysočin

www.novinkyvysocina.cz

Informovanost o stavu běžeckých okruhů je jednou z nejvíce žádaných informací v současné době. Každý region turistické oblasti Koruny Vysočiny má svůj systém údržby tratí. Nejen pro turistu je častokrát tato informace těžce dohledatelná,…

Thursday, Jan 14

12

Na Vysočině začalo očkování klientů pobytových sociálních zařízení

www.novinkyvysocina.cz

Na Vysočině ve středu začalo očkování v domovech pro seniory. Lékař Nemocnice Třebíč ve spolupráci s proškolenými sestrami domova dnes proočkovali klienty Domova pro seniory Manželů Curieových v Třebíči.

Wednesday, Jan 13

Kraj Vysočina by měl být součástí komunikace o umístění hlubinného

www.novinkyvysocina.cz

K aktualizaci Politiky územního rozvoje České republiky předloží Kraj Vysočina zásadní stanovisko týkající se procesu výběru případné lokality pro budoucí úložiště radioaktivního odpadu, říká Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje…

Tuesday, Jan 12

09

Led Na Hvězdě je záchranou pro hokejisty a krasobruslařky

www.novinkyvysocina.cz

Nedávno otevřenou ledovou plochu v Třebíči Na Hvězdě si mohli zájemci o veřejné bruslení pořádně užívat jen pár dní, než přišlo zpřísnění anticovidových opatření.

Monday, Jan 11

Od pátku v Brodské nemocnici vypomáhají červené barety

www.novinkyvysocina.cz

Deset vojáků z 43.výsadkového pluku Chrudim dnes přijelo pomáhat zdravotníkům do nemocnice v Havlíčkově Brodě na covidová oddělení.

Sunday, Jan 10

08

Zlínský kraj zavede pravidelné konkurzy na ředitele škol

www.novinkyvysocina.cz

Zřizovatel školy či školského zařízení může vyhlásit konkurzní řízení na obsazení pracovního místa ředitele před ukončením jeho funkčního období.

Saturday, Jan 9

12

Zájem o pomoc při očkování je velký z měst i od lékařů

Kraj Vysočina pokračuje s přípravou na jarní očkování veřejnosti proti nemoci COVID-19.

Friday, Jan 8

09

Kraj Vysočina: Přípravy na očkování

Zatím je předpoklad očkování cca do března v pěti krajských nemocnicích, které by to měly s ohledem na objem přislíbeného množství vakcín zvládnout, říká hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Thursday, Jan 7

12

Kraj Vysočina představil dotační programy pro rok 2021

Ve středu 6.ledna se uskutečnil další ročník tradiční konference věnované problematice krajské dotační politiky.

Wednesday, Jan 6

Hejtman Schrek: Vakcína a očkování jsou nadějí na normální léto

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek informoval o krocích, které přijímá Kraj Vysočina v souvislosti s očkováním proti COVID-19.

Tuesday, Jan 5

Přibývá nakažených zdravotníků. Nemocnice Jihlava žádá o pomoc Armádu

K 4. lednu 2021 eviduje pět krajských nemocnic na Vysočině už dvě stovky covid nakažených zdravotníků a dalšího personálu.

Monday, Jan 4

08

V Kraji Vysočina budou od 4. do 10.ledna opět aktivovány školy

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek dnes podepsal rozhodnutí o určení škol k zajištění péče o děti zaměstnanců krizových profesí v období od 4. do 10. ledna 2021.

Sunday, Jan 3

12

Nález munice v lese u rybníka Osovák

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 29. prosince před čtvrtou hodinou odpoledne na linku tísňového volání oznámení o nálezu předmětu připomínající munici.

Saturday, Jan 2

První se narodil Toník V Brodě opět vyhráli kluci nad holkama

Malý Antonín z Kameničky u Chrudimi je prvním letošním miminek narozeným v Brodské porodnici. Narodil se v 1:51 hod. a vážil 3750 g. Už ve 3:33 pak přišel na svět Jakub z Libice nad Doubravou.

Friday, Jan 1

Proč se nezasmát? Covid-19: Koronáč, štětináč či rozsocháč?

Jihlavští zastupitelé mají smysl pro humor. Naposledy to prokázali na svém prosincovém jednání, kdy vymýšleli české lidové pojmenování pro koronavirus.

Thursday, Dec 31

Nejkrásnější výzdobu Jihlavy hledejte na ulici Leoše Janáčka

www.novinkyvysocina.cz

Soutěž Vánoční putování, ve které se mohou Jihlavané pochlubit fotografiemi vánoční výzdoby v ulicích města, má svého vítěze. Stala se jím fotografie výzdoby v ulici Leoše Janáčka.

Wednesday, Dec 30

Vysočina chystá navzdory covidu velké investice i kulturní akce

www.novinkyvysocina.cz

Kraj Vysočina počítá pro příští rok s velkými investicemi do dopravy i nemocnic. Navzdory koronavirové krizi se v kraji na rok 2021 připravují velké kulturní a sportovní podniky.

Tuesday, Dec 29

Měli byste vědět. Vykácené smrky odkryly šance z roku 1843

www.novinkyvysocina.cz

Nedaleko obce Rounek se z lesního sevření vymanily zbytky vojenského opevnění zvaného šance. Vybudovali ho vojáci 8. Moravského pěšího pluku arcivévody Ludwiga Josepha z Jihlavy v roce 1843, kdy kolem Vyskytné probíhaly velké manévry.

Monday, Dec 28

Obdržela Medaili Vojty Náprstka - nejvyšší turistické ocenění

www.novinkyvysocina.cz

Přesně 100 let uplynulo v sobotu 12.prosince od založení odboru Klubu českých turistů (KČT) Čeřínek Jihlava. Výročí oslavili turisté přímo na Čeřínku.

Sunday, Dec 27

Děti dál tvoří pro seniory, přáníček jsou stovky

www.novinkyvysocina.cz

Dárky a přání pro seniory v jihlavském Domově pro seniory Lesnov vyrobily před Vánocemi děti ze ZŠ speciální a Praktické školy v Jihlavě.

Saturday, Dec 26

Jihlavské muzeum chystá nové programy na internet

www.novinkyvysocina.cz

V rámci vládních protiepidemických opatření došlo letos už potřetí k uzavření jihlavského muzea a jeho poboček. Hrad Roštejn ukončil turistickou sezonu jako tradičně na konci října.

Friday, Dec 25

Jihlava dostala dotaci na obnovu historického domu na náměstí

www.novinkyvysocina.cz

Jihlava uspěla v takzvaných norských fondech s žádostí o dotaci na opravy historického domu v městské památkové rezervaci, které budou podle předběžného propočtu stát skoro 80 milionů korun.

Thursday, Dec 24

Respirátory z Tchaj-wanu už pomáhají na Vysočině

www.novinkyvysocina.cz

Šest tisíc respirátorů a roušek postupně rozděluje Kraj Vysočina mezi 13 dětských domovů, které působí na území pěti okresů. Jde o humanitární dar České republice, který darovala prostřednictvím Senátu soukromá tchaj-wanská společnost.

Wednesday, Dec 23

Na Vysočině od ledna zdraží voda, cena tepla někde klesne

www.novinkyvysocina.cz

Obyvatelům čtyř z pěti největších měst Vysočiny od ledna stoupnou platby za pitnou vodu se stočným o 2,5 procenta až pět procent. Jihlavanům, které dosud zásobovala Vodárenská akciová společnost, se cena nezmění.