Sobota 20.4. 2024 - odcházíme do kanceláře chystat všechno potřebné k 11. ročníku Ořechovských bojů 2024. Nervozita je tady , zvládneme to?

Mistrovství (ČR) Amatérů 2024 - aktualizace 15.4.2024

Máme už 275 přihlášených hráčů a to je skvělé! Stáleje možné se přihlásit za každou přihlášku máme radost. Nezdá se to, ale ten tok utekl jako nic a opět po roce se potkáme v Hluku! Těšíme se a zveme vás na pěknou šachovou akci!

06

MČR mužů za dveřmi

Již tuto sobotu 27.4. startuje mistrovství české republiky mužů. Turnaj se bude hrát v rámci ostravské koníka od 27.4. do 5.5.

Tuesday, Apr 23

Vítězný Gukesh vyzyvatelem mistra světa

Včera skončil turnaj kandidátů a vítězem se stal teprve sedmnáctiletý indický velmistr Gukesh. Je to samozřejmě neuvěřitelná bomba a obrovský výzva pro celou Indii. Je na čase dostat titul do kolébky šachové hry.

Monday, Apr 22

07

Turnaj Kandidátů rozhodnuto!

Poslední 14. kolo bylo nesmírně napínavé. Před posledním kole vedl o půl bodu Gukesh, měl ale černými Naku, který ho musel porazit. Druhá dvojička Fabi x Nepo nesměla skončit remízou, pokud si oba borci chtěli ponechat šanci na postup.

Sunday, Apr 21

Turnaj kandidátů 2024 - 13.kolo

Předposlední kolo máme za sebou a opět to bylo velmi dramatické. Přímo v heroickém souboji udolal Fabi Pragga, ale vyhrál také mladičký Gukesh, který se tímto dostal do vedení turnaje!

Saturday, Apr 20

16

Pozvánka na O POHÁR PRIMÁTORA MĚSTA PROSTĚJOVA

Dobrý den, rád bych vás pozval na další ročník šachového turnaje O POHÁR PRIMÁTORA MĚSTA PROSTĚJOVA ,

07

Povídání s Robertem Cvekem

Šachový velmistr Robert Cvek, spolutvůrce projektu Robert a Petr Šachy, sdílí se čtenáři, kdo a proč ho naučil hrát šachy, popisuje svůj vztah k českému šachu. Objasňuje, s jakými výzvami se potýkal v mládí a dává nám doporučení na…

Friday, Apr 19

16

LCWL - srbské světlo na konci tunelu

Před posledním utkání základní části elitní divize 13. ročníku LCWL (Live Chess World League) není možné začít ničím jiným než aktuální tabulkou:

07

Turnaj kandidátů 2024 - 12.kolo

Dvanácté kolo bylo ve znamení Francie, tedy Francouzské obrany a docela nečekané braní na d5. Ostatně sám to za bílého doporučuji :-) Francii hrál Ali, ale také podruhé v životě (a po druhé na turnaji kandidátů) Pragg.

Thursday, Apr 18

Turnaj kandidátů 2024 - 11.kolo

Po volném dni naši hrdinové zasedli už k jedenáctému kolu. Hraje se na čtrnáct kol, finále se blíží. A jedenácté kolo skutečně stálo za to!

Wednesday, Apr 17

06

Turnaj Kandidátů den volna a malé zamyšlení

Den volna. To zní dobře, ale pro šachisty to úplně příjemné není. Myšlenky stále krouží na soupeře, na promarněné šance na to jak to dopadne. A do toho otravuje "mentální opička". Poslední čtyři kola. Dámy a pánové, držte si klobouky.

Tuesday, Apr 16

07

Turnaj kandidátů 2024 - 10.kolo

Když jsem se před desátým kolem díval na rozlosování, tak mi bylo jasné, že jak Hikaru, tak i Fabiano budou muset hrát tvrdě na výhru. Protože po desátém kole zbývají už jenom čtyři kola.

Monday, Apr 15

06

Turnaj kandidátů 2024 - 9.kolo

Pomalu ale jistě se blíží finále. Hraje se na 14 kol. Atmosféra houstne.

Sunday, Apr 14

07

Turnaj kandidátů 2024 - 8.kolo

Turnaj Kandidátů se nám přehoupl do druhé půlky. V osmém kole byly na pořadu odvety.

Saturday, Apr 13

05

Šachy na bojišti tajných služeb: Od Bletchley Parku po studenou válku

Tento článek vám nabídne zajímavé šachové spojistosti se špionážním světem, o kterém se tak často nemluví. Budou to příběhy od prolomení šifer nacistického Německa v Bletchley Parku po špionážní hry studené války.

Friday, Apr 12

12

LCWL - 4x Argentina

Minulý týden to bylo ryzí filipínské trápení, neboť jejich účast byla tak mizerná, že po našem utkání tým Filipín ze soutěže LCWL raději odstoupil.

07

Turnaj kandidátů 2024 7.kolo

Sedmé kolo bylo opět ve znamení těžkých bojů. Všechny partie se hrály nadoraz. Překvapivě prohrál Gukesh s Firouzjou, ale dlouho to tak nevypadalo.

Thursday, Apr 11

Turnaj kandidátů 2024 - 6.kolo

Výhoda turnaje kandidátů je ta, že nikdy nehrozí nudné kolo. Vždycky nějaká dvojička "chytne" za šachové srdce. Například já se hodně těšil na souboj Gukeshe s Nakou a pak na dvojičku Nepa s Fabim.

Wednesday, Apr 10

06

Turnaj Kandidátů 2024 - 5.kolo

Již pět kol je odehraných na turnaji kandidátů. A páté kolo přineslo úporné boje a dvě výhry.

Tuesday, Apr 9

07

Extraliga skončila

Byl to tvrdý boj. Tento ročník extraligy byl velmi atraktivní.

Monday, Apr 8

Nepo jde do vedení - Turnaj Kandidátů 4.kolo

Nepo jde do vedení, to je asi hlavní zpráva 4. kola. Pokud by Nepo znovu vyhrál turnaj kandidátů, tak by to byl asi rekordman všech rekordmanů :-) Ale samozřejmě je ještě mnoho před námi. Dneska je volné kolo.

Sunday, Apr 7

08

Obhájí David Navara titul mistra ČR?

Za několik dní se český šach dočká vrcholu roku. Co víc by si mohl český fanoušek přát než vidět nejlepší hráče na mistrovství ČR? A opět se máme na co těšit!

07

Tři mušketýři na turnaji kandidátů

Třetí kolo turnaje kandidátů přineslo jenom jednu vítěznou partii, a tou byla partie Vidit - Praggnanandhaa. Ostatní partie skončily remízou, a díky tomu máme peloton tří hráčů v čele turnaje. Nepřekvapivě jimi jsou Caruana, Nepo a Gukesh

Saturday, Apr 6

16

Extraligové finále - online

Poslední dvě kola má před sebou česká extraliga a tímto článkem vás zvu na fandění, popřípadě na koukání se na extraligové partie v jednom článku. Tak co? Kdo bude mistrem letošní extraligy a kdo sestoupí?

07

Parádní druhé kolo turnaje kandidátů

"Kdyby byly šachy populární jako fotbal, partie druhého kola by zvedly diváky ze židlí na zaplněných stadionech. Novináři by psali o tom, jak Vidit přerušil Nakamurových 47 partií bez porážky. I když šachy nejsou fotbal, bylo to parádní…

Friday, Apr 5

15

Ořechovské boje 2024

„Lomikare, do roka a do dne, zvu tě na Ořechovské boje “, tak by jistě prohlásil Jan Sladký Kozina v dnešní dobu.

07

Turnaj Kandidátů 2024 1.kolo

Je to tu! Turnaj kandidátů začal.

Thursday, Apr 4

16

Velikonoční turnaj v Táboře s mezinárodní účastí

Odehrál se 9. ročník prestižního FIDE šachového turnaje O pohár Mistra Jana, jenž se konal 28. března 2024 v Táboře.

15

Turnaj Kandidátů - online+ soutěž

Sledujme společně turnaj kandidátů. Každý den navíc připravíme soutěžní otázku, tak aby tento šachový svátek byl nejenom šachovým zážitkem, ale i napětím a zábavou s možností vyhrát pěkné ceny.