English

www.prvnizpravy.cz

Today News

14

Spiegel: Nacismus v Bundeswehru je nebezpečnější, než koronavirus!

www.prvnizpravy.cz

Problém vzniku pravicových extremistů v řadách Bundeswehru je jedním z těch věcí, které německé ozbrojené síly nemohou samy vyřešit, píše německý časopis Der Spiegel.

13

Výlety po středních Čechách podle hudebníka Michala Dvořáka

www.prvnizpravy.cz

Slavný český hudebník, skladatel a producent Michal Dvořák, jedna z tváří kampaně Středočeské centrály cestovního ruchu „Královských 72 hodin“, procestoval doslova celý svět, ale na krásy středních Čech nedá dopustit.

Praha přispěje na opravy památek i vkusné vývěsní štíty

www.prvnizpravy.cz

Praha přispěje na opravy památek i vkusné vývěsní štíty v rámci kultivace města.

Kam v úterý 7. července 2020 za sportem? Hraje se fotbal a jedou cyklisté

www.prvnizpravy.cz

Sportovní program je v těchto dnech, i vzhledem k určitému uvolnění v celém světě řádící epidemie, ještě stále značně omezený, ale právě proto nezapomínejte, že i vy si můžete zasportovat a nemusíte mít u toho žádné diváky.

12

Černý pátek na silnicích Moravskoslezského kraje. Umírali lidé

www.prvnizpravy.cz

Počátek prodlouženého víkendu si moravskoslezská policie do svých statistik zapíše další smutný údaj. Napříč krajem došlo k několika nehodám, z nichž tři byly smrtelné.

Kraj zmodernizuje úsek silnice na trase Brložec – Lažany

www.prvnizpravy.cz

Karlovarský kraj zmodernizuje silnici druhé třídy II/207 v úseku Brložec – Lažany. Projekt řeší kompletní přeložku stávajících serpentin, díky které dojde k jejich částečnému vyrovnání a zbezpečnění.

Květná zahrada neuvěřitelně rozkvetla po všech stránkách

www.prvnizpravy.cz

Víte, že při výchově dětí ve věku „-náctiletých“, zvláště těch, které hodně „zlobí“, můžete využít rad a pomoci služeb organizace Květná zahrada, z.ú. v Květné u Poličky. Patří do sítě sociálních služeb Pardubického kraje.

Le Figaro: Brusel trestá Američany za Trumpův neúspěch s virem

www.prvnizpravy.cz

Evropská unie nezačlenila Spojené státy do seznamu zemí, z nichž je povoleno turistům překračovat její hranice, uvádí Le Figaro.

Guardian: Latinská Amerika u propasti chudoby a chaosu!

www.prvnizpravy.cz

Latinská Amerika je v epicentru pandemie koronaviru, píše The Guardian: v této oblasti bylo zaznamenáno více než 120 tisíc úmrtí.

Brno rozšiřuje lokality pro družstevní bydlení

www.prvnizpravy.cz

Několik set žadatelů se před dvěma lety přihlásilo do městského projektu družstevního bydlení. Jejich byty bylo v plánu vystavět Na Kaménkách v Černovicích, či nejen na Kamenném vrchu v Novém Lískovci

Strom roku z Praskoles? Je to předvolební boj, míní starosta

www.prvnizpravy.cz

Finálové klání o titul Strom roku 2020 ještě ani nezačalo, a dramatická zápletka už je na světě. Způsob přihlášení jediného zástupce z Vysočiny do letošního ročníku ostře kritizuje starosta Mrákotína u Telče Miroslav Požár.

11

Der Spiegel: Zfalšované podpisy na svědectví MOV k ruskému dopingu

www.prvnizpravy.cz

Skandál s dopingem s ruských biatlonistek v Soči před časem zaplňoval západní média. Jenže, jak se ukazuje, celý případ nejen skřípe, ale přímo páchne!

10

Jak se ekonomika vzpamatovává z karantény

www.prvnizpravy.cz

Tento týden bude ve znamení nových reálných dat z ekonomiky, která ukážou, v jakém stavu se nacházely největší odvětví po začátku uvolňování restriktivních opatření zaměřených na boj s koronavirem, a to nejenom u nás, ale i v blízkém okolí.

Hrozba opětovného uzavření americké ekonomiky

www.prvnizpravy.cz

Ačkoli poslední série dat z Evropy a USA pozitivně překvapila, rostoucí počty nakažených na druhé straně Atlantiku budí obavy z opětovného uzavření ekonomiky nebo opatrnějšího uvolňování současných opatření.

Rudolf Mládek: Zlato na rozdávání

www.prvnizpravy.cz

Není to tak dlouho, co nás kancléřka Merkelová přesvědčovala, že přicházející migranti jsou tím pravým pokladem, tím zlatem, které vynese evropskou ekonomiku zpět do závratných výšin, píše Rudolf Mládek v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

09

Kupka: Nelíbí se mi výrazy starosty Řeporyjí, ale lidé ho tam mají rádi

www.prvnizpravy.cz

Kandidát ODS na hejtmana Středočeského kraje Martin Kupka 2. července 2020 představil priority strany v tématu dopravy a dopravní infrastruktury symbolicky v budově pražského Masarykova nádraží, ale hovořilo se nejenom o železnici, ale…

Nejen sokolové uctili památku popravených z odbojové skupiny S21B

www.prvnizpravy.cz

V neděli se konala pietní akce k uctění památky odbojové skupiny S21B na třech místech v okolí Červeného Kostelce, kterou pořádala Sokolská župa Podkrkonošská -Jiráskova a město Červený Kostelec.

Olomouc pomohla postiženým obcím materiálně i finančním darem

www.prvnizpravy.cz

Olomouc se přidala k pomoci obcím, zasaženým v červnu přívalovými dešti a náhlými povodněmi. Město nejprve poskytlo materiální i fyzickou pomoc s odklízením následků pohromy.

08

Zloděj slivovice je za mřížemi

www.prvnizpravy.cz

Zlínští kriminalisté poslední červnový den vzápětí po vloupání do rodinného domu ve Zlíně na Příluku odhalili, zadrželi a následně obvinili z krádeže a porušování domovní svobody šestatřicetiletého muže z obce na Kroměřížsku.

Žantovský: Katolická církev je matkou cenzury

www.prvnizpravy.cz

Každá učebnice propagandy začíná mj. popisem a diagnostikou jevu od věků nazývaného cenzura, píše v komentáři Petr Žantovský.

07

Služebna městské policie v centru obdržela digitální alkoholtester

www.prvnizpravy.cz

Služebna městské policie v centru města obdržela od vedení plzeňského centrálního obvodu digitální alkoholtester.

Lidé mohou podpořit svého favorita na ocenění "Památky děkují"

www.prvnizpravy.cz

Solnice v Českých Budějovicích a zámek v Kolodějích nad Lužnicí jsou nominovány na cenu NPÚ.

Na oslavě svých osmnáctin byl okraden

www.prvnizpravy.cz

Začátkem května slavil s několika kamarády na zahradě v Chomutově čerstvě osmnáctiletý mladík svou plnoletost.

Objevujte s námi Liberec: Dům U Pelikána

www.prvnizpravy.cz

Další díl ze seriálu "Liberecké domy hovoří". Jaký význam má symbol pelikána na domu? A komu patří iniciály R. W. na fasádě?

Daniel Landa: Život v nesvobodě je otroctví a pozbývá smyslu!

www.prvnizpravy.cz

Včera odpoledne na staroslavném Vyšehradě byl slavnostně vyhlášen Blanický manifest za svobodu 2020.

05

Ukrajinské námořnictvo je prý připraveno válčit s Ruskem!

www.prvnizpravy.cz

Ukrajinské námořnictvo (Navy) se připravuje na rozsáhlé vojenské operace s Ruskem, uvedl v rozhovoru pro noviny „Dumskaja“ velitel námořnictva admirál Alexej Neižpapa.

04

Lenka Procházková: Extremista Jan Hus?

www.prvnizpravy.cz

Lenka Procházková na svém faceooku připomněla svůj projev z roku 2017 k výročí upálení Mistra Jana Husa.

Monday, Jul 6

13

Kam v pondělí 6.července 2020 za sportem? Hraje se fotbal, baseball

www.prvnizpravy.cz

Sportovní program je v těchto dnech i vzhledem k určitému uvolnění po v celém světě řádící epidemii je ještě stále značně omezený, ale právě proto nezapomínejte, že i vy si můžete zasportovat a nemusíte mít u toho žádné diváky.

Praha poskytne dotace na rekonstrukci bytů v Praze 3 a 10

www.prvnizpravy.cz

Zastupitelstvo hlavního města Prahy ve čtvrtek 2. 7. schválilo poskytnutí dotace z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy ve výši téměř 11 milionů. Praha 3 tak dostane bezmála 5,6 milionu korun na opravu tří bytů a Praha 10…

Osobnosti Příbrami 20.století

www.prvnizpravy.cz

V Příbrami se narodila nebo působila řada zajímavých osobností. Jejich život můžete poznat díky nově vydané brožurce Osobnosti Příbrami 20. století.