English

www.prvnizpravy.cz

Today News

17

Moskva, Ankara, Paříž a Berlín se snaží vyhnout v Sýrii nejhoršímu!

www.prvnizpravy.cz

Rusko, Turecko, Francie a Německo se dohodly setkat se a diskutovat o situaci v Sýrii, aby ji nepřivedly do otevřeného konfliktu hlavních mocností.

14

WT se obává „světa bez zodpovědnosti jaderných mocností“!

www.prvnizpravy.cz

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa je pod tlakem jak příznivců, tak odpůrců rozšíření smlouvy START III, píše The Washington Times.

13

GASK v Kutné Hoře zve na zahájení sezóny

www.prvnizpravy.cz

Výstava Jiří Trnka - V zahradách imaginace, která přivítala téměř 40 tisíc návštěvníků, se pomalu chýlí ke konci a Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře nabízí další zážitky.

Pražští energetici našli společnou řeč a budou spolupracovat

www.prvnizpravy.cz

Společnosti s majetkovou účastí hlavního města Prahy, Pražská plynárenská a Pražská energetika, patřící mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií, uzavřely prostřednictvím svých dceřiných společností Prometheus, energetické služby a…

Kam v pondělí 24. února 2020 za sportem? Sledujte fotbal, basketbal

www.prvnizpravy.cz

Sportovní program nebývá v pondělí většinou naplněný tolika lákadly jako o víkendu, ale právě proto nezapomínejte, že i vy si můžete zasportovat a nemusíte mít u toho žádné diváky. Někdy je to dokonce lepší.

12

Nejvíce chutnala paštika z Mořkova

www.prvnizpravy.cz

Soutěž O nejchutnější paštiku, která byla součástí masopustního jarmarku v Novém Jičíně, vyhrálo řeznictví a uzenářství Machač z Mořkova.

Jezdecká škola v Kladrubech má novou kuchyň a učebnu

www.prvnizpravy.cz

Jsou to téměř na den dva roky, kdy hejtman Martin Netolický navštívil Střední školu chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem. Na základě této návštěvy se ve škole spustili velké a potřebné investiční akce.

V Jižní Koreji bylo kvůli koronaviru izolováno téměř 8 tisíc vojáků!

www.prvnizpravy.cz

Jihokorejské ministerstvo obrany uvalilo karanténu na 7,9 tisíc vojáků, aby se zabránilo šíření infekce koronavirem, uvedla agentura Yonhap.

Spiegel: Austrálie zaplatí čínským studentům, aby se oklikou vrátili!

www.prvnizpravy.cz

Kvůli epidemii koronaviru lze z Číny vstoupit z Austrálie pouze přes třetí země, uvádí německý časopis Der Spiegel.

11

Slovanské hradiště v Mikulčicích uvádí Nokturno pod věží

www.prvnizpravy.cz

S cílem držet povědomí o památníku Slovanské hradiště v Mikulčicích mezi širokou návštěvnickou a turistickou veřejností i během zimního období připravili pracovníci památníku podvečerní literárně – hudební pořad s názvem Nokturno pod věží.

Registr dárců kostní dřeně na Jihlavsku je seznamem hrdinů

www.prvnizpravy.cz

Akce nazvaná Nábor hrdinů Jihlavska do registru dárců kostní dřeně se uskutečnila před týdnem ve čtvrtek v jedné z jihlavských kaváren.

BZ: Švýcarsko nevěří v možnost války mezi Ruskem a NATO!

www.prvnizpravy.cz

Švýcarská vláda vyhodnotila hlavní hrozby pro rok 2020 a dospěla k závěru, že se země nemusí bát ozbrojeného útoku a horké války v bezprostřední blízkosti svých hranic.

Sina (Čína): V případě války porazí USA Rusko za 7 dní? Omyl!

www.prvnizpravy.cz

Čínský portál Sina poukázal, že někteří američtí vojenští odborníci veřejně tvrdí, že pokud vypukne válka mezi USA a Ruskem, tak k tomu, aby se zničila ruská armáda, bude stačit pouze sedm dní.

10

Obavy spotřebitelů rostou

www.prvnizpravy.cz

Spotřebitelská důvěra se v únoru opět zhoršila a ještě o něco více prohloubila své záporné saldo. Kolem současných úrovní se nacházela naposledy v roce 2014.

Koronavirus a politika rozhodnou o dalším směřování trhů

www.prvnizpravy.cz

Statistiky na obou stranách Atlantiku budou i nadále poskytovat nejasný obrázek reálné ekonomiky. Hlavním tématem pro trhy zůstává koronavirus a jeho dopad na čínské hospodářství.

Žantovský: Proti diskriminaci na základě věku na univerzitách a VŠ

www.prvnizpravy.cz

Před nedávnem byla zveřejněna níže uvedená petice, která se staví zcela zásadně proti trendu, který na mnoha dnešních vysokých školách a univerzitách panuje: totiž zbavovat se zkušených pedagogů, profesorů.

09

Bude v Praze Ulice vyvražděných amerických indiánů nebo MyLai?

www.prvnizpravy.cz

„Zdá se, že nastal čas se v Praze projevit jako zpozdilí revolucináři a rozjet další etapu přejmenovávání ulic a veřejných prostranství," položil si řečnickou otázku student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři…

08

Městský mobiliář nemá jednotnou podobu, to se však má změnit

www.prvnizpravy.cz

Jičínská rada města schválila vytvoření tzv. Generelu městského mobiliáře. Jedná se o lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, pítka a další „doprovodný“ inventář na veřejných prostranstvích.

Hejtman přijal medailisty: „Příští rok bude olympiáda u nás!"

www.prvnizpravy.cz

S čerstvými medailisty z Olympiády dětí a mládeže se v pátek 21.února setkal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

P.C.Roberts: Demokraté rozpoutali opět protiruskou kampaň k volbám

www.prvnizpravy.cz

Neexistuje žádný důkaz, že by Rusko zasahovalo do amerických prezidentských voleb v roce 2020, aby prosadilo opět Trumpa, píše ve svém komentáři americký publicista P.C.Roberts.

Na krajský úřad dorazili Jihočeští sportovci

www.prvnizpravy.cz

Na kraji to cinkalo medailemi. Hejtmanka Stráská a její náměstek Hroch gratulovali mladým sportovcům k zisku 34 cenných kovů ze zimní olympiády.

Zlínský kraj zřídil v Morkovicích chráněné bydlení

www.prvnizpravy.cz

Nová služba typu chráněné bydlení slouží v Morkovicích sedmi klientům se zdravotním postižením.

USA vyhrožují novému kosovskému premiérovi: Musí poslouchat!

www.prvnizpravy.cz

Americký velvyslanec v Prištině vyhrožuje Albin Kurtimu, že Washington stáhne svou armádu z Kosova, pokud Kosovo nezruší celní poplatky Srbsku.

07

Pro nás jsou důležité i malé pomníky, říká starosta David Procházka

www.prvnizpravy.cz

Na území Městského obvodu Plzeň 3 se nachází velké množství pomníků, které připomínají osvobození města americkou armádou, padlé či zavražděné hrdiny protinacistického a protikomunistického odboje a také významné události a osobnosti…

Seminář v Mostecké nemocnici: Bez laboratoře se neobejdete

www.prvnizpravy.cz

Oddělení laboratorního komplementu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most,o.z., uspořádalo pod záštitou Ing. Petra Fialy, generálního ředitele Krajské zdravotní, a.s., již 5.ročník odborné konference s názvem „Bez laboratoře se…

Blíží se jaro, čas výletů. Třeba na Mužské kameny

www.prvnizpravy.cz

Dny se prodlužují, teploty stoupají — jaro je doslova za dveřmi. Znovu začíná sezona výletů do přírody. Liberecký kraj nabízí řadu vyhlášených, ale i ne tolik proslavených turistických cílů. Jedním z nich jsou Mužské kameny.

05

Nebezpečný Su-57 se stane ještě nebezpečnějším!

www.prvnizpravy.cz

Pro ruskou stíhačku páté generace Su-57 byla vyvinuta hypersonická raketa malé velikosti, umístěná v trupu letounu.

04

Štefec:Když stát bere zbraně slušným lidem, tak chystá něco hrozného

www.prvnizpravy.cz

Na stále velmi aktuální, byť uměle do pozadí zasouvané téma práva občana na držení zbraně, její použití k obraně sebe, své rodiny a majetku, a snah EK toto právo salámovou metodou osekat a zlikvidovat, několik převzatých citátů a úvaha na…

Sunday, Feb 23

00

Frenštát pod Radhoštěm se na týden stane městem vědy

www.prvnizpravy.cz

V týdnu od 9. do 13. 3. 2020 bude možné ve Frenštátě pod Radhoštěm zažít vědu na vlastní kůži.

14

Kam v neděli 23. února 2020 za sportem? Sledujte fotbal, hokej, biatlon

www.prvnizpravy.cz

Sportovní program bývá v neděli většinou naplněný tolika lákadly, že nebudete vědět kam dřív, ale právě proto nezapomínejte, že i vy si můžete zasportovat a nemusíte mít u toho žádné diváky. Někdy je to dokonce lepší.