English

www.prvnizpravy.cz

Today News

13

Klaudiánova nemocnice nakoupí ochranné pomůcky za tři sta tisíc

www.prvnizpravy.cz

Na boj s koronavirem věnují 300 000 korun Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi společnosti USK, H-INTES a CR Project. Nemocnice využije dar na nákup ochranných pomůcek, jako jsou rukavice, respirační masky, štíty či ochranné obleky v…

Vláda omezila jednání zastupitelstev, Praha 7 podá ústavní stížnost

www.prvnizpravy.cz

Rada MČ Praha 7 schválila na svém pátečním mimořádném jednání podání ústavní stížnosti proti usnesení Vlády ČR č. 122/2020 Sb. ze dne 23. 3. 2020.

Kam v neděli 5. dubna 2020 za sportem? Dívejte se na televizní hokej

www.prvnizpravy.cz

Sportovní program je v těchto dnech vzhledem k státem vyhlášenému stavu nouze značně omezený, ale právě proto nezapomínejte, že i vy si můžete zasportovat a nemusíte nebo dokonce nesmíte mít u toho žádné diváky.

Požár členitého rodinného domu ve Slezské Ostravě s velkou škodou

www.prvnizpravy.cz

Šest jednotek hasičů zasahovalo od sobotního večera 4.4.2020 do pozdní noci u požáru velkého a členitého trojpodlažního rodinného domu ve Slezské Ostravě.

ÚP ČR: Aktuální příjmy za 1.čtvrtletí nebude nutné dokládat

www.prvnizpravy.cz

Každé čtvrtletí dokládají ve standardní situaci příjemci příspěvku na bydlení a přídavku na dítě příjmy a uhrazené náklady za předchozí kvartál. Momentálně se jedná o podklady za 1.čtvrtletí roku 2020.

12

Chrudimská firma je připravena dodávat unikátní roušky

www.prvnizpravy.cz

Že v Pardubickém regionu sídlí řada firem, které jsou schopné pomoci svými nápady při zvládání současné nelehké situaci, není pochyb.

Ukrajinský politolog: Zelenského zastrašili z vnějšku!

www.prvnizpravy.cz

Snaha ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského rychle otevřít trh se zemědělskou půdou naznačuje, že byl zastrašen zvenčí, uvedl politolog Michail Pogrebinskij.

11

Informace o dopravních změnách v Jihomoravském kraji

www.prvnizpravy.cz

Na základě četných dotazů cestujících znovu potvrzujeme, že v IDS JMK (s výjimkou Adamova, Blanska a Znojma) není zavedena bezplatná přeprava, informuje IDS JMK.

Chataři na Vysočině popíjeli i přes karanténu. Policie konala

www.prvnizpravy.cz

Denně víc než tisícovku kontrol provedou policisté na Vysočině. Zajímají se o to, jestli obyvatelé nebo podniky dodržují vládou nařízená opatření. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

SRF: Američané ze strachu vykoupili toaletní papír, ale i zbraně!

www.prvnizpravy.cz

V důsledku obav ze šíření epidemie koronaviru se ve Spojených státech vykupuje nejen toaletní papír a dezinfekční prostředky, ale také zbraně.

WT: Zvýšení výdajů spojenců v NATO? Na to ať Trump zapomene!

www.prvnizpravy.cz

Donald Trump dříve požadoval, aby spojenci NATO zvýšili své výdaje na obranu na 2% HDP, ale nyní v době krize a rostoucích domácích výdajů se tento cíl stal ještě méně realistickým.

10

Countepunch: „Russiagateovské zombie“ se znovu vzbouřily!

www.prvnizpravy.cz

Americké tajné služby se vymknuly kontrole a nyní vystupují jako síla, která se vměšuje do vnitropolitických záležitostí státu, konstatuje rozhořčeně Countepunch.

09

Radnice Prahy 6 chystá zbourání ještě bývalého hotelu Internacionál

www.prvnizpravy.cz

Na utajeném zasedání radních pražské šestky, které se konalo pod rouškou tmy a s rouškami na obličejích došlo ještě k dalšímu kroku uvědomělých konšelů, kteří čistí město od nánosů ruských symbolů. „Zbouráme ještě bývalý hotel…

Zbořil: Kdo si bude připomínat letošní 75.výročí druhé světové války?

www.prvnizpravy.cz

Snad bychom si i letos mohli připomenout výrok Victora Huga někdy z poloviny 19.století, který do diskusí o svobodě a demokracii, právu a spravedlnosti, a po zkušenostech s válečnými událostmi apeloval na chování občanů ve své zemi slovy…

Soukromí dárci pomáhají hradeckým zdravotnickým zařízením

www.prvnizpravy.cz

Bezpečnému provozu ve zdravotnických a sociálních zařízeních ve stále větší míře přispívají soukromé subjekty.

Do soutěže o nejhezčí roušku dorazilo téměř sto exemplářů

www.prvnizpravy.cz

Velký ohlas vyvolala soutěž Olomouckého kraje o nejhezčí podomácku ušitou roušku. Během několika dnů dorazilo devětadevadesát fotografií ochrany úst, které zářily jarními barvami nebo se inspirovaly hanáckými krajkami.

08

I v těžkých časech koronakrize uvařil Dudák Velikonoční speciál

www.prvnizpravy.cz

Strakonický pivovar Dudák uvařil zelený Velikonoční speciál, tento rok pouze do lahví. Kvůli koronaviru zde aktuálně klesl prodej sudového téměř na nulu.

Před jízdou vypil půl litru rumu

www.prvnizpravy.cz

Řízení se vymklo z rukou koncem minulého týdne jednačtyřicetiletému řidiči z obce poblíž Valašských Klobouk.

Washington Post: EU se bojí, že koronavirus zabije i unii!

www.prvnizpravy.cz

Evropští představitelé vyjádřují obavy, že krize s koronavirem může být příliš těžká, a unie nevydrží ve zkoušce pevnosti, píše Washington Post.

07

MP Plzeň: Žena skončila v péči lékařů

www.prvnizpravy.cz

Ve čtvrtek odpoledne řešili strážníci v Plzni na Slovanech na ulici partnerskou hádku mezi 38letou ženou a 40letým mužem.

Europoslanci chtějí přitvrdit v boji proti rozšíření dolu Túrow

www.prvnizpravy.cz

Polské orgány ke konci března veřejně oznámily rozhodnutí o prodloužení těžební licence pro důl Túrow, ačkoliv ani českým, německým nebo polským ekologických organizacím nakonec nebylo přiznáno právo účastnit se tohoto řízení.

Krizový štáb Litoměřic: Nemocnice potřebuje ochranné obleky

www.prvnizpravy.cz

Litoměřická nemocnice nutně potřebuje ochranné obleky. Ačkoliv má pro případ potřeby připravenou samostatnou lůžkovou stanici pro infekční pacienty, bez ochranných obleků nemůže zajistit bezpečný kontakt s pacienty pozitivními na COVID-19.

Hill: Ropná válka Moskvy a Rijádu vyvolává velké obavy USA!

www.prvnizpravy.cz

Jedním z témat, které nedají spát americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, je ropná válka mezi Ruskem a Saúdskou Arábií, píše The Hill.

05

Handelsblatt: Američané se bojí svého zdravotnictví více než koronaviru!

www.prvnizpravy.cz

Americký zdravotnický systém děsí Američany více, než riziko infekce koronavirem, napsal německý deník Handelsblatt.

04

Jaroslav Bašta: Jako po Třicetileté válce

www.prvnizpravy.cz

V dnešním komentáři se chci zamyslet nad tím, jak se naše země vypořádá s následky pandemie COVID-19. Stejně jako celá Evropa, také Česká republika bude muset přežít velmi bolestivé období rozpadu globalizovaného světa na menší celky.

Saturday, Apr 4

13

Radnice Prahy 6 přemístila sochu maršála Koněva

www.prvnizpravy.cz

V pátečních dopoledních hodinách byla z podstavce demontována bronzová socha maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, spolu s doprovodnými bronzovými deskami.

Policie: I nadále kontrolujeme dodržování nouzového stavu

www.prvnizpravy.cz

Už více jak dva týdny trvá na území republiky nouzový stav kvůli boji s novým typem koronaviru. Složkám Integrovaného záchranného systému, tedy i policistům, vyvstaly ruku v ruce s touto situací i nové povinnosti.

12

Od pondělí nebude průjezdný Zámecký vrch v Karlových Varech

www.prvnizpravy.cz

Od pondělí 6.dubna bude pro veškerou dopravu uzavřen průjezd Zámeckým vrchem v Karlových Varech.

Okolí Stříbrného jezera se konečně dočká revitalizace

www.prvnizpravy.cz

Projekt revitalizace Stříbrného jezera, na který Opavané čekají již dlouhou řádku let, se konečně rozjede. V následujících 18 měsících projde okolí jezera, kterému místní neřeknou jinak než Sádrák, řadou proměn.

Smetanova Litomyšl podporuje sbírku pro muzikanty na volné noze

www.prvnizpravy.cz

Současná situace těžce dopadá na celou oblast kultury, pořadatelé buď již museli své mnohdy dlouho a náročně připravované akce zrušit, nebo žijí v nejistotě a doufají, že alespoň v nějakém omezeném rozsahu budou moci svoji akci uspořádat.