English

www.regionzidlochovicko.cz

Today News

11

Miroslav Donutil - na kus řeči – Dolní Kounice, po 23.11.

Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí one man show Na kus řeči. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách....

07

Nové stavební pozemky v Pasohlávkách? Přednost dostanou místní

V Pasohlávkách v budoucnu vznikne nová oblast pro výstavbu rodinných domů. Dvaatřicet pozemků se bude nacházet v lokalitě Pasohlávky-východ.

01

Začarovaný poklad - venkovní hra na Mohyle míru – Prace, čt 31.12.

S pomocí vašeho chytrého telefonu se můžete vydat po stopách ztraceného pokladu. U vchodu do Památníku Mohyla míru načtete QR kód, stáhnete si aplikaci a venkovní úniková hra začíná! Na konci vás čeká...

Wednesday, Oct 28

Muzejní kabinet kuriozit – Šlapanice, ne 10.1.

Troufnete si odhalit záhady našich depozitářů? Na podzim pro vás Muzeum ve Šlapanicích mimořádně připravilo výstavu ze sbírek poboček Muzea Brněnska.

Tuesday, Oct 27

16

Monday, Oct 26

07

Opilý vandal řádil v Rajhradu. Vykradl a zapálil zaparkovanou škodovku

V Rajhradu řádil opilý vandal. Svůj vztek obrátil proti zaparkovaným autům, u kterých ničil stěrače i registrační značky. Jednoho z vozidel dokonce vykradl a následně zapálil.

Sunday, Oct 25

Už nezvládá nápor turistů. Vytíženou křižovatku u Aqualandu rozšíří o nové pruhy

Silničáři rozšíří křižovatku se silnicí I/52 u Aqualandu Moravia. Měli by tím ulevit tamní dopravě, která nezvládá nápor turistů mířících do akvaparku či kempu Merkur.

01

Příběh panenky 2. 10. 2020 – 10. 1. 2021 – Šlapanice, ne 10.1.

Výstava v Muzeu ve Šlapanicích představí sběratelské panenky z kolekce manželů Pecháčkových z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou. Vydejte se do půvabného světa panenek a přijďte si prohlédnout...

Saturday, Oct 24

07

Thursday, Oct 22

Wednesday, Oct 21

U Mohyly míru zřídí zastávku. Skončí výšlapy do kopce

Krajští radní schválili zřízení nové autobusové zastávky poblíž památníku Mohyla Míru nedaleko obce Prace. Ta by měla návštěvníkům usnadnit cestu, doteď totiž byli odkázaní na vlastní auto.

Monday, Oct 19

S aplikací KAMsNIM zjistíte, kde na Židlochovicku odevzdat staré pneumatiky nebo bioodpad

www.KAMsNIM.cz je nová aplikace, ve které si vyhledáte nejbližší kontejner na tříděný odpad, sběrný dvůr, re-use centrum nebo sběrné místo pro charitu.

Sunday, Oct 18

23

Den otevřených dveří exotické zahrady Přibice s výprodejem sobota 24. 10. 2020 – Přibice, so 24.10.

„Zveme Vás na den otevřených dveří soukromé exotické zahrady v Přibicích s velkým podzimním výprodejem, který se koná v sobotu 24.10.2020 od 9 do 12. otevřeno bude také už v pátek od 15 do 18 hodin na adrese...

01

PPM - festival den poezie – Rajhrad, po 23.11.

PPM pořádá v rámci festivalu DEN POEZIE v termínu 9. – 23.11.2020 semináře, přednášky, literární dílny a speciální prohlídky Tématem letošního ročníku je „KONEC a POČÁTEK“ z...

Saturday, Oct 17

07

Thursday, Oct 15

08

Balkonový nábytek zaujal zloděje v Židlochovicích. Lup odvezl v přívěsném vozíku

Policisté pátrají po neznámem zloději, který se nacházel na balkoně jednoho z domů v Židlochovicích na Brněnsku. Majitel jej sice zabezpečil řetězem, který však pachatel přestřihl.

Wednesday, Oct 14

00

František Kožík 1909–1997 (do 30. 12. 2020) – Rajhrad, st 30.12.

Výstava v Památníku písemnictví na Moravě přiblíží spisovatele Františka Kožíka nejen jako autora románových příběhů, básníka, dramaturga či libretistu, ale také jako esperantistu, herce a sportovce.

07

Místo fotbalistů řádí psineček a krtek. Rozryté hřiště v Měníně proto opravují

Fotbalisté Měnína na Brněnsku se budou v následující sezoně prohánět po novém pažitu. Původní plocha byla často podmočená a rozrůstal se na ní plevel, který vytlačoval trávní vhodný pro fotbal.

01

Monday, Oct 12

18

15

Koncert pro harfu - Z R U Š E N O – Židlochovice, út 27.10.

Z důvodu vládních opatření byl koncert pro harfu zrušen bez náhradního termínu.

Promítání filmu: Halloween – Dolní Kounice, so 31.10.

Před čtyřiceti lety dokázala Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) jako jedna z mála přežít řádění maskovaného zabijáka Michaela Myerse. Útok, který se odehrál o halloweenské noci, v ní však zanechal hluboké...

01

Mateřský klub Budulínek – Žatčany, so 31.10.

zveme všechny děti předškolkového věku na pravidelná setkání,

Sunday, Oct 11

13

Dýňobraní aneb Halloweenské odpoledne – Syrovice, so 24.10.

Odpoledne pro děti a rodiče v syrovickém parku

08