English

www.techbox.sk

Today News

10

Bose QuietComfort Ultra ponúkajú špičkový priestorový zvuk pre Android a iOS

www.techbox.sk

Slúchadlá Bose si s modelom QuietComfort 45 držia popredné miesto medzi slúchadlami s aktívnym filtrom hluku. Nový model ide ešte ďalej ako je kvalitný zvuk a komfort počas nosenia.

08

Čo sú Kanály WhatsApp? Nový spôsob, ako byť v obraze aj bez sociálnych sietí

www.techbox.sk

Četovacia aplikácia WhatsApp zvyšuje obrátky uvádzania nových funkcií a tak v polovici septembra spustila vo viac ako 150 krajinách sveta vrátane Slovenska zrejme najzaujímavejšiu novinku pre tento rok.

Bard vie po novom plánovať cesty či výlety, vyskúšali sme si to na vlastnej koži

www.techbox.sk

Vedeli ste, že dnes je Svetový deň cestovného ruchu? Počas celosvetovej pandémie sme museli byť zatvorení doma, čo najviac pocítil práve cestovný ruch. Aktuálne je na tom svet už oveľa lepšie.

07

Nothing prináša ultra lacné smart hodinky s 13-dňovou výdržou

www.techbox.sk

CMF by Nothing je nová podznačka, ktorá využíva rovnaký dizajnérsky a konštruktérsky tím, ako hlavné produkty spoločnosti.

Tuesday, Sep 26

19

Šikovný Bluetooth reproduktor Sony XE300 je skoro o stovku lacnejší

www.techbox.sk

Ak hľadáte šikovný vodeodolný Bluetooth reproduktor, máme pre vás tip. Reproduktory Sony z minulého roka sú teraz skoro o polovicu lacnejšie, takže môžete ušetriť takmer 100 €.

17

Spomalil sa váš počítač? Možno ťaží krypto pre niekoho iného

www.techbox.sk

Je to neuveriteľné, ale dnes vás môžu okradnúť na mnoho spôsobov. Akoby nestačilo, že si od nás bez opýtania a zadarmo berú naše dáta veľké spoločnosti.

16

Idú nové smart hodinky od Xiaomi po krku Apple Watch?

www.techbox.sk

Za uplynulé dva týždne sme tu mali veľké predstavenia produktov od Apple, Microsoftu, Amazonu a Huawei, dnes sa k nim pridáva Xiaomi.

Séria Xiaomi 13T konkurencii poriadne zatopí, Leica foťáky, IP68 aj skvelé ceny!

www.techbox.sk

Spoločnosť Xiaomi má v obľube svoju sériu T, ktorá každým rokom stiera rozdiely medzi ňou a špičkovými modelmi výrobcu. Inak tomu nie je ani tento rok a modely 13T a 13T Pro rozhodne zaujmú aj majiteľov konkurenčných značiek.

15

Rega Naia – gramofón referenčnej triedy z britských ostrovov

www.techbox.sk

Britský výrobca Hi-Fi Rega Research oslavuje 50 rokov od svojho vzniku a už od roku 1973 patrí k špičkovým tvorcom gramofónov a prenosiek. Vyrába síce širokú škálu Hi-Fi komponentov – zosilňovače, gramofóny, prenosky, CD prehrávače,…

12

Bude takto vyzerať plne elektrický Nissan Micra? Možno v roku 2030

www.techbox.sk

Nissan odhalil štúdiu plne elektrického malého hatchbacku, ktorého by sme sa mohli dočkať o pár rokov. Či nahradí najmenší model, Nissan Micra, zatiaľ nie je známe, no proti by bol určite len málokto.

Do e-bikov sa pustil už aj Moots, novinka má úžasne nízku hmotnosť!

www.techbox.sk

Výrobca Moots, známy svojimi prémiovými a ručne vyrábanými bicyklami, ktoré sa zameriavajú na vysokú úroveň remeselného spracovania. Avšak ani on si nenechal ujsť vlak s e-bikami a predstavil model Express.

10

Takto fotí Apple iPhone 15 Pro Max s 5-násobným zoomom!

www.techbox.sk

Testujeme novučičký a najlepší iPhone 15, čo znamená verziu Pro Max. Ako mnohých iných, aj nás zaujímalo, ako takáto paráda fotí. Predsa len, optický 5-násobný zoom sa v smartfóne od Apple objavil po prvý raz.

09

95 % NFT má nulovú hodnotu, milióny ľudí vlastní bezcenné JPG-čka

www.techbox.sk

Nový formát pre predaj, kúpu a úschovu digitálneho umenia, zažíva po obrovskom náraste popularity a hodnoty v posledných dvoch rokoch prudký pád na dno. Najnovšia analýza trhu odhalila, že 95 % vlastnených NFT je v bezcenných.

08

Evoke AmpX je elektrický motocykel s neuveriteľnou hodnotou 1 000 Nm!

www.techbox.sk

Výrobca elektrických motocyklov so sídlom v Hong Kongu a Pekingu, spoločnosť Evoke, predstavil nový terénny elektrický motocykel AmpX. Šokuje poriadnou dávkou krútiaceho momentu až 1 000 Nm.

03

Neuveríte, kde majú najlacnejšie dáta na svete!? Nie, na Slovensku to nie je

www.techbox.sk

Britská spoločnosť Cable.co.uk si dala obrovské množstvo práce a dala dokopy neuveriteľný zoznam všetkých krajín a oblastí sveta a ich ceny mobilných dát.

Monday, Sep 25

19

Na čo si dávať pozor pri kúpe elektromobilu z druhej ruky? 5 tipov a rád

www.techbox.sk

Kúpiť si dnes elektromobil z druhej ruky je rovnako jednoduché ako si kúpiť klasický automobil so spaľovacím motorom. Rozdiel je len v šírke ponuky a cene. Aj pri elektromobiloch si ale musíte dávať pozor na mnohé veci.

18

Je DJI Mini 4 Pro najlepším malým dronom na svete?

www.techbox.sk

DJI prináša štvrtú generáciu legendárneho modelu DJI Mini Pro. Po naozaj vydarenom Mini Pro 3 sme boli zvedaví, čím nás môže výrobca prekvapiť.

16

LG predstavilo svoj prvý skladací notebook s obrím 17″ ohybným displejom

www.techbox.sk

Čo tam po skladacích smartfónoch, ktoré sú hrubé ako dva bežné, skladací notebook je cesta a využitie ohybných displejov. Dnes to dokázalo aj LG, ktoré predstavilo svoj prvý skladací notebook.

Zláka vás zlato na mobiloch ako slávnych športovcov?

www.techbox.sk

Rozmýšľala som, či sa na svete nájde ešte nejaké iné zariadenie, ktoré vlastní toľko používateľov ako smartfón a to mnohým nestačí jeden súkromný, potrebujú aj druhý pracovný. Myslím si že nie.

13

Bluetti EP800: Bude konkurenciou pre Tesla Powerwall?

www.techbox.sk

Čínska spoločnosť Bluetti je známa svojimi vysokokvalitnými prenosnými záložnými batériami, ktoré cez svoje pobočky vo viacerých krajinách distribuuje prakticky po celom svete. V roku 2021 Bluetti získala amerického výrobcu prenosných…

12

Nový smart soundbar Bose atakuje Sonos, zvláda presne to isté

www.techbox.sk

Bose, legendárna americká značka, predstavil celkom nový Dolby Atmos smart soundbar, ktorý sa v mnohom podobá na konkurenčný Sonos Arc. Nechýba mu dokonca ani možnosť multiroom systému.

11

Konečne e-bike bez baterky? Privítajte Pi-Pop

www.techbox.sk

E-biky sú skvelé zariadenia na prekonávanie aj dlhších vzdialeností bez väčšej námahy. Spoliehajú sa pritom na kombináciu elektromotora a batérie, no ak ich zabudnete nabiť, je to iba na vašich nohách.

09

Žiaden chirurg si na to netrúfol, tak ho operoval robot

www.techbox.sk

Vďaka jemnej práci chirurgov majú mnohí z nás zachránené zdravie a podstatne zlepšenú kvalitu života. Ani oni však nie sú všemocní a jednoducho sú zákroky, ktoré nedokážu realizovať.

08

DALL-E 3 mieri priamo do ChatGPT, na želanie vám vytvorí aj rozprávkovú knižku

www.techbox.sk

Model pre generovanie obrázkov na základe textového popisu, dôvtipne pomenovaný DALL-E, dostáva už svoju tretiu generáciu už čoskoro prístupnú širšej verejnosti. Spoločnosť OpenAI ho tentokrát integrovala priamo do svojho populárneho…

Haibike Hybe zvládne každý terén, dopomáha mu výkonný motor od Bosch

www.techbox.sk

Výrobca e-bikov Hibike útočí na konkurenciu novým modelom Hybe. Vsádza na pohonnú jednotku od Bosch a nie sú mu cudzie ani rôzne náročné trasy.

Sunday, Sep 24

19

Má zmysel zmena na iPhone 15 Pro Max ak mám 14 Pro Max alebo 13 Pro Max?

www.techbox.sk

Má. Lebo ak máte najvyššiu verziu amerického telefónu, patríte k tým najnáročnejším. Aspoň by ste mali. A preto má prechod na najnovší model 15 Pro Max zmysel.

18

Samba de Amigo: Party Central – bláznivejší japonský Just Dance

www.techbox.sk

Tanečné hry sú u nás relatívne neopozeraný žáner, ale v Japonsku fičia neustále v herniach i malých obývačkách.

16

8 TOP albumov, ktoré sa oplatí počúvať v septembri 2023

www.techbox.sk

Chcete si vypočuť najlepšie a najpočúvanejšie piesne? Aj tento mesiac vám prinášame TOP 8 albumov z portálu Official Charts, ktorý spája viacero hudobných rebríčkov.

13

Klasické Mini je späť v hre ako elektrické! Cenu jeho tvorca ale prehnal

www.techbox.sk

Klasické Mini, ktoré azda najviac zviditeľnil nezabudnuteľný komik a zanietený milovník áut, Sir Rowan Atkinson, sa nevyrába roky, no teraz opäť ožíva.

11

Z iPhone je seriózna konzola, mieri naň nový Assassin’s Creed aj Resident Evil

www.techbox.sk

Predstavenie novej generácie smartfónov iPhone 15 Pro a Pro Max s novým vlajkovým čipsetom Apple A17 Pro so sebou prinieslo aj prekvapivé zameranie Apple na ich grafický výkon.