English

www.techbox.sk

Today News

19

Už aj výrobca hyperšportov sa pustil do e-bikov. Oba modely zaujmú všetkým!

www.techbox.sk

E-biky sú momentálne veľkým fenoménom, do ich výroby sa nezapájajú len výrobcovia klasických bicyklov, ale neraz aj veľké automobilky. Najnovším príkladom je McLaren.

18

Mitsubishi prekvapuje na celej čiare elektromobilom ako pre misiu na Mars

www.techbox.sk

Mitsubishi sa pripravuje dobiť USA v druhej polovici desaťročia novou osobnou dodávkou, ktorá by podľa obrázkov zrejme obstála aj na Marse.

16

TCL potešilo novými Mini LED televízormi s jasom 5 000 nitov!

www.techbox.sk

Hoci televízory s extrémnym jasom 5 000 nitov sme tu už videli pred rokom, TCL investovalo hlavne do veľkých, 85″, 98″ a 115″ displejov. Nová séria pre tento rok prináša ale aj dostupnejšie uhlopriečky, od 65″.

15

Motocykle BMW dostanú ASA, viac než len automatickú prevodovku

www.techbox.sk

Nový asistent automatického radenia (Automated Shift Assistant, ASA) od BMW Motorrad je inovatívne technické riešenie, vďaka ktorému bude jazda na motorke jednoduchšia a pohodlnejšia. Umožní to plne automatizované ovládanie spojky s…

12

23 elektromobilov s cenou pod 35 000 € na slovenskom trhu

www.techbox.sk

Z extrémne rozsiahlej tabuľky elektromobilov na našom trhu sme opäť vytiahli zaujímavé dáta, a to, všetky elektromobily, ktoré u nás kúpite za menej ako 35 000 €.

LG má svoje nové vlajkové slúchadlá s jedinečnou funkciou Plug & Wireless

www.techbox.sk

LG rozširuje svoju líniu audio zariadení o vylepšené, plne bezdrôtové slúchadlá Tone Free T90S.

10

Vyskúšali sme PEUGEOT E-3008! Bude hitom medzi elektromobilmi?

www.techbox.sk

Prvé kusy úplne nového modelu 3008 dorazili na Slovensko a my sme si vyskúšali práve elektrickú verziu PEUGEOT E-3008.

08

Americký prezident Joe Biden zaviedol 100 % clo na čínske elektromobily

www.techbox.sk

Čínske automobilky postupne zaplavujú európsky trh lacnými elektromobilmi, ktorým nedokážu vzhľadom na vyššie výrobné náklady európske automobilky konkurovať. Spojené štáty v záujme ochrany svojich domácich automobiliek zasiahli včas.

Pozor na tieto 3 nevýhody e-biku, myslite na nich pred kúpou

www.techbox.sk

E-biky sú skutočne ťahúňom aktuálne doby mestskej elektromobily, pričom si získavajú po celom svete čoraz viac fanúšikov. Avšak nie sú dokonalé, majú aj svoje nevýhody.

Sunday, May 19

19

Špičkové slúchadlá v 40-percentnej zľave? To sú Sony WH-1000XM4

www.techbox.sk

Spoločnosť Sony je možné poznať podľa viacerých segmentov elektroniky, medzi ktoré patrí aj audio príslušenstvo. Práve k nemu sa radia aj slúchadlá Sony WH-1000XM4, aktuálne v 40-percentnej zľave.

18

3 najväčšie výhody e-biku, nebudete chcieť už nič iné!

www.techbox.sk

Elektrické bicykle, alebo ak chcete, tak e-biky, sa stali skutočným fenoménom posledných rokov, pričom ich popularita a potenciál každým mesiacom stúpa. Mnohí si ale neuvedomujú ich najväčšie výhody.

15

Fotky Google už nikdy nebudú ako predtým, pomôže AI

www.techbox.sk

Spoločnosť Google si uvedomuje svoju silu, ale najmä silu aktuálneho trhu poháňaného umelou inteligenciou. Najnovšie sa AI dostáva aj do obľúbenej aplikácie Fotky Google.

13

Populárna Strava chystá veľké zmeny, pribudne AI, aj tmavý režim

www.techbox.sk

Takmer pol roka po zmene na poste generálneho riaditeľa oznamuje populárna športová aplikácia Strava príchod zásadných zmien. Spoločnosť uvádza, že vstupuje do novej éry zrýchleného produktového vývoja.

12

Top Spin 2K25 – porazte Federera na ceste k titulu, trénujte u McEnroea

www.techbox.sk

Len pár dní pred štartom Roland Garros sa hlási o pozornosť tenisový titul zo série Top Spin.

10

15 elektromobilov s najväčším dojazdom na slovenskom trhu

www.techbox.sk

Extrémne rozsiahla tabuľka 270 elektromobilov na našom trhu nám ponúkla aj iný pohľad na u nás predávané elektromobily. Napríklad aj na tie, ktoré majú najväčší dojazd, minimálne podľa metodiky WLTP.

08

Nissan Townstar Evalia – konečne dostupný elektromobil pre rodiny?

www.techbox.sk

Nissan Townstar sa pôvodne predával ako ľahká elektrická dodávka, teraz prichádza ako verzia v 5 a 7-miestnej verzii určenej na prepravu pasažierov.

Saturday, May 18

18

Oplatia sa nové mini LED telky od Panasonicu?

www.techbox.sk

Panasonic predstavil niekoľko nových modelových sérií pre tento rok. Okrem televízorov s OLED panelmi prichádzajú na trh aj obrazovky s mini LED.

14

3 nafťáky ihneď k odberu s akciovou cenou

www.techbox.sk

Ak si kladiete otázku, či si máte kúpiť automobil na diesel alebo nie, odpoveď si zrejme budete musieť vyskladať po zvážení všetkých faktorov za a proti každý sám. Najväčším strašiakom sú pre väčšinu z nás emisné normy.

12

Dnes je Európska noc múzeí a galérií. Tento rok aj so súťažou

www.techbox.sk

Tretia sobota v mesiaci máj je práve dnes, 18. mája 2024. Prináša 20. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií vďaka ktorému budú dnes mnohé kultúrne inštitúcie netradične otvorené od súmraku do polnoci.

11

Na Slovensku v poslednej dobe zdraželo až 34 elektromobilov

www.techbox.sk

Z rozsiahlej tabuľky 270 elektromobilov na slovenskom trhu sme vytiahli nielen elektromobily, ktoré na našom trhu v poslednej dobe zlacneli, ale aj tie, ktoré naopak zdraželi.

09

Nová AI od Google dokáže generovať realistické videá, prinesie ju na YouTube

www.techbox.sk

Google odpovedá na model Sora od spoločnosti OpenAI vlastným modelom pre generovanie videí s vysokou mierou realistickosti. Model zvaný Veo dokáže aktuálne generovať minútové videá v rôznych štýloch.

Videli ste už Teslu Cybertruck po čínsky? Nech sa páči!

www.techbox.sk

Zrejme nie je prekvapením, že čínske automobilky sa neraz dizajnovo inšpirujú u obľúbených modelov alebo aj značiek. Videli sme tak napríklad inšpiráciu elektrickým Taycanom, ale aj Rolls-Royceom.

Friday, May 17

20

Kovový obor (65″) s 144 Hz displejom je aktuálne za necelých 700 €!

www.techbox.sk

Výmena televízora je veľký krok, občas do neznáma, hlavne ak si kupujete väčšiu uhlopriečku ako ste mali. To robí drvivá väčšina z nás, pretože za ešte menšiu sumu ako naposledy viete dostať ešte väčší televízor.

18

3 najlepšie bezdrôtové slúchadlá do 50 €

www.techbox.sk

Pred pár rokmi boli bezdrôtové slúchadlá veľkou vecou, ešte väčšou bol príchod plne bezdrôtových (TWS) modelov. Zrejme by vtedy nikto nepovedal, že sa budú dať onedlho kúpiť aj hlboko pod 50 €.

16

Vynovené BMW i4 prinesie 4 verzie pohonu už toto leto

www.techbox.sk

BMW vynovilo svoj elektrický model i4 nielen o novú motorizáciu s výkonom takmer 300 kW, ale aj o vylepšený interiér či bezpečnostné prvky.

15

Ako ukradnúť 25 miliónov dolárov za 12 sekúnd? Stačí byť veľmi múdry

www.techbox.sk

Áno, čítate správne. Dvom bratom, bývalým študentom prestížnej americkej univerzity MIT, sa skutočne podaril takýto husársky kúsok. Nebola to náhoda, od začiatku to mali prešpekulované.

12

To, čo nás spája. Dnes je Svetový deň telekomunikácií a informačnej spoločnosti

www.techbox.sk

Keďže telepatiu ovláda málokto, dorozumievanie na diaľku (tele-komunikácia) sa rozvinulo až s nástupom elektrotechniky v 19. storočí. V obmedzenej miere sa síce používala aj predtým v optickej podobe – svetelný „telegraf“, signálne ohne a…

11

Krajiny EÚ prijali kľúčový zákon, od roku 2040 budú ťažké vozidlá bezemisné

www.techbox.sk

Po schválení Európskym parlamentom prijala nový zákon pre zníženie emisií ťažkých vozidiel už aj Rada Európskej únie. Zástupcovia členských krajín teda súhlasia s nastavením konkrétnych termínov pre postupné znižovanie produkcie CO2…

10

Nové Panasonic OLED TV sa ovládajú hlasom a môžu premeniť na smart displej

www.techbox.sk

Panasonic patrí medzi výrobcov televízorov s dlhoročnou tradíciou. Aktuálne predstavil nové prémiové 4K UHD OLED modely Z90A, Z85A a Z85A. Prvé dva priamo nadväzujú na vlajkové OLED TV Z95 a Z93A predstavené na CES 2024 v Las Vegas.

08

22 elektromobilov, ktoré sú na Slovensku ešte lacnejšie

www.techbox.sk

Niektoré dokonca až o neuveriteľných 10 000 €! V priemere ale 22 modelov má cenu nižšiu o takmer 3 630 €. Aj to je veľmi zaujímavá suma.