English

www.zdravestravovani.eu

Today News

05

Dámské cviky cílené na zpevnění povislých paží. Zvládne je i začátečník z pohodlí domova

Pokud vás trápí tuk v oblasti podpaží, můžete vyzkoušet tyto jednoduché cviky, které vám pomohou problém vyřešit. Můžete je navíc provádět z domova.

Wednesday, Feb 8

20

Zuby jsou poslem špatných zpráv o srdci. Jejich bolest může signalizovat blížící se infarkt

Bolesti zubů obvykle neohrožují život, ale v některých případech mohou být příznakem závažných stavů, které vyžadují okamžité lékařské ošetření.

07

Pozice Sfingy, či dítěte: To jsou cviky na zdravější páteř, které jsou jako stvořené pro jedince se sedavým zaměstnáním

Bolesti dolní části zad jsou běžné a může je způsobovat mnoho věcí. Některá protahovací cvičení vám mohou přinést úlevu a posílit zanícené svaly.

06

Zapáchající nohy nejsou pouhým dílem genetiky. Všudypřítomného zápachu se lze snadno zbavit domácími přípravky

Za nepříjemný zápach nohou často může špatní hygiena a nevhodná obuv. Kromě pravidelného mytí a výměny bot vám však mohou pomoci i relaxační koupele pro eliminaci bakterií.

04

Zapálený bobkový list je bič na zdravotní neduhy. Dobře funguje na úzkost a bolest hlavy

Pálení bobkových listů je skvělý tradiční trik, který nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů. Abyste z nich mohli těžit i vy, je důležité vědět, jak to správně provést.

Tuesday, Feb 7

07

Optimální poměr zázvoru a vody (případně i mléka) v mimořádně zdraví prospěšném čaji. Jeho pití má mnoho zdravotních benefitů

Zázvor je velice oblíbenou surovinou při vaření i léčbě nejrůznějších nemocí. Užívat ho můžete v mnoha formách, populárním se stal domácí zázvorový čaj.

06

Když má zubař plno, je potřeba umět si poradit doma. Na rychlé zmírnění bolesti zubů je efektivní například solný roztok

Bolest zubů je velice nepříjemný problém, který si často žádá zákrok zubaře. Někdy je však bolest relativně mírná a postačí domácí prostředky, aby se vám rychle ulevilo.

05

Ruce suché jako chléb? Nejrychlejším řešením na loupání dlaní jsou obyčejné potraviny z domácnosti

Pokud se potýkáte s loupáním kůže na rukou, nemusíte si kupovat drahé chemické prostředky pro léčbu tohoto problému. Skvěle vám postačí tyto přírodní léky.

Omývání kuřecího masa před vařením zvyšuje riziko kontaminace. Bakterie spolehlivě zabije vhodná úprava

Lidé mají ve zvyku kuřecí maso omývat, aby odstranili přítomné bakterie. Zjistilo se však, že něco takového vůbec není potřeba, dosáhne-li maso určité teploty.

Monday, Feb 6

07

Cibule není pouze perfektním ochucovadlem. Její pozitivní účinky na zdraví jsou bezkonkurenční

Cibule je velmi výživná a je spojována s řadou výhod, včetně zlepšení zdraví srdce, lepší kontroly hladiny cukru v krvi a zvýšení hustoty kostí.

06

Hořčík, neboli „prvek života“, přímo ovlivňuje zdraví i vzhled. Při příznacích jeho nedostatku je potřeba jednat

Hořčík je důležitý minerál, který zastává v těle mnoho funkcí. Pokud trpíte jeho nedostatkem, můžete se potýkat s řadou nepříjemných problémů.

Paty jako pokožka novorozence. Popraskaných chodidel se lze zbavit pomocí domácích fíglů pro hebké nohy

Pokud chcete příznaky suchých nohou a popraskaných pat řešit sami doma, než navštívíte odborného lékaře, můžete vyzkoušet několik věcí.

05

Vlasy husté jako zamlada: V boji proti plešatění jsou účinné přírodní prostředky

Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, neděste se. Nemusíte o svou hřívu přijít trvale. Některé domácí prostředky mohou pomoci s opětovným dorůstáním.

Sunday, Feb 5

16

Bolest kloubů lze zmírnit pomocí účinných látek v jablečném octu. Jeho potenciál v boji s artritidou je často podceňován

Jablečný ocet je široce používán pro zdravotní účely. Používá se k léčbě cukrovky, udržení normální funkce srdce a cév, hubnutí, zkrášlování a také k léčbě revmatoidní artritidy.

Saturday, Feb 4

06

Posílení kolen předchází bolestem. Pro jednoduché domácí cviky stačí jako pomůcka obyčejný tenisový míček

Bolest kolen je velice nepříjemná, protože brání ve vašem každodenním působení. Jejich správná funkce vám dovoluje dobře se hýbat. Zkuste najít kýženou úlevu ve správných cvicích.

Konec „madlům lásky“! Na zúžení pasu existují cviky specificky navržené pro ženy

Neexistuje žádné tajemství, jak dosáhnout štíhlejšího a pevnějšího těla. Zásadní je totiž cvičení a vyvážená strava.

05

Pro přežití mozkové mrtvice je klíčové včasné jednání okolí. Příznaky je možné poznat téměř okamžitě

Rozpoznání příznaků mrtvice a rychlé vyhledání léčby může vést k lepšímu výsledku. Příznaky se mohou objevit zcela bez varování.

Rychlý metabolismus je metlou veškeré snahy o hubnutí. Nastartuje ho i naprostý laik

Zrychlení metabolismu může pomoci při hubnutí, protože organismus spaluje více kalorií. Zde jsou některé způsoby, jak toho dosáhnout.

Friday, Feb 3

17

V uších zvoní na poplach: Jedná se o vážný příznak zdravotních problémů, kterým je potřeba věnovat pozornost

Tinnitus je známý pro zvonění, cvakání, bzučení nebo syčení, které můžete pociťovat. Jedná se o příznak problému v uchu nebo v nervech, jež jím procházejí.

Zase ten beďar! Nevzhledným pupínkům lze předcházet skoncováním se zlozvyky a volbou vhodné léčby

Přítomnost akné na pokožce je nepříjemný problém, který může snadno srazit vaše sebevědomí. Naštěstí však existují triky, které vám pomohu s jeho prevencí.

16

Akupresura umožňuje ulevit si od bolesti a úzkosti. K jednotlivým potížím se pojí specifické body na těle

Akupresura je forma tradiční čínské medicíny, která může přinést dočasnou úlevu od úzkosti. Zahrnuje stimulaci tlakových bodů v těle, buď samostatně, nebo s pomocí odborníka.

05

Otravná škytavka: Lidové fígle, které jí nedají žádnou šanci a okamžitě ji zastaví

Škytavka je sice neškodná, ale často velice otravná. Čím více myslíte na to, jak se jí zbavit, tím déle trvá. Vyzkoušejte však některé lidové metody, které skutečně fungují.

Thursday, Feb 2

06

Ušní maz se netvoří náhodou. Pro člověka je užitečný, problém však nastává, pokud se ho nahromadí příliš velké množství

Ušní maz je často považován za špínu, ale opak je pravdou. Má svůj důležitý účel. Jeho přebytek však může představovat problém. Nejlépe ho odstraníte domácími prostředky.

Thymochinon v kmínu podporuje hubnutí. Čaj se vzácnou aktivní složkou pomáhá udržet stabilní hladinu cukru

Je škoda využívat kmín pouze při vaření. Kmínový nápoj může účinně nastartovat váš metabolismus a být dobrým pomocníkem při efektivním hubnutí.

05

Povislé poprsí zůstane minulostí. Mírná změna každodenních zvyků napraví rozložení prsní tkáně

Povislá prsa trápí nejednu ženu. Jednou z možností je plastická operace, ale ne každá dáma si ji může dovolit. Naštěstí existují i přírodní způsoby, jak ňadrům vrátit původní tvar.

04

Banánový čaj jako netradiční prevence proti srdečním onemocněním a regulátor krevního tlaku

Banány stále patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce. Konzumovat je můžete na různé způsoby, například i ve formě čaje. Uvařit si ho můžete se slupkou i bez.

Wednesday, Feb 1

14

Jedlá soda nemá jen praktické využití, ale nabízí i zdravotní benefity. Její unikátní vlastnosti si poradí s afty i pálením žáhy

Jedlá soda patří mezi nejoblíbenější přírodní prostředky do domácnosti. Kromě úklidu a vaření vám však také pomůže udržet dobré zdraví.

13

Konec neustálé nejistoty kvůli šedinám. Domácí prostředky si s šedivými vlasy poradí levně a efektivně

Šediny jsou běžným problémem pro mnoho lidí. Štěstím je, že existuje několik přírodních způsobů, jak proti nim bojovat. Vyzkoušejte některý z nich.

12

Úplavice cukrová, krátce cukrovka je tichým zabijákem. Její příznaky však rozeznat lze. S léčbou se musí začít včas

Cukrovka se vyznačuje zvýšenou hladinou cukru v krvi, což má za následek několik příznaků. Naučte se je rozpoznat, abyste mohli začít s léčbou co nejdříve.

Tuesday, Jan 31

16

Lékař chudých: Hlávkové zelí si tuto přezdívku získalo díky pozitivním účinkům na mnohé zdravotní potíže a jeho nízké ceně

Zelí je velmi výživné a bohaté na vitamín C, vlákninu a vitamín K. Může podporovat trávení, zlepšovat zdraví srdce a snižovat záněty. Přesto je často přehlíženo.