English

www.zenax.cz

Today News

13

Jak mírnit příznaky covid-19? A čeho se při léčbě vyvarovat?

www.zenax.cz

Poradíme vám, jak zvládnout mírný průběh covid-19 v domácích podmínkách, co na něj nezabírá nebo kdy už je nutné vyhledat lékařskou péči. Navíc přidáme odpovědi na několik dalších klíčových otázek.

12

S láskou Mary v hlavní roli s Veronikou Žilkovou

www.zenax.cz

Online premiéru můžete zhlédnout zdarma v pohodlí svého domova, ovšem máte-li chuť a

01

Čtvrtek 29. října

www.zenax.cz

Poučky, které do vás byly vtlučeny v dětsví prostřednictvím pohádek, se vám nyní zdají směšné a prázdné. Zamyslete se nad nimi znovu. Například: "Jaká láska přenáší hory a je silnější než smrt?" Snažte se na vše dívat v nových, hlubších a…

Wednesday, Oct 28

Středa 28. října

www.zenax.cz

Pokuste se omezit jakékoli projevy vstřícnosti a přátelství. Čím chladnější budete, tím lépe. City, které vámi zmítají, se v nejbližších dnech vyjasní a brzy přijdete na to, jak je projevit. Dnes vám však hvězdy nepřejí.

Tuesday, Oct 27

Úterý 27. října

www.zenax.cz

Pokud vás dnes někdo štve, je nejvyšší čas dát mu co proto. Musíte však být nekompromisní a vrátit mu jeho aroganci stejnou měrou. Dnes máte výjimečnou schopnost být zrcadlem.

Monday, Oct 26

10

Jak přežít lockdown

www.zenax.cz

Rychlá a jednoduchá úleva se brzy obrátí proti vám. Jděte na to jinak, radí psychiatr Tomáš Rektor.

01

Jack-O-Lantern aneb kde se vzala svítící dýně?

www.zenax.cz

U nás tento zvyk známe jako vyřezávanou dýni, ale původně se vyřezávaly tuříny, brambory a červené řepy a vkládaly se do nich žhavé uhlíky či svíčky. Američtí přistěhovalci v 18. století si je prý dávali do oken a dveří svých příbytků a…

Paranormální jevy: Chladná místa

www.zenax.cz

Možná jste už někdy zažili zvláštní úkaz, že se náhle ocitnete na místě, které je výrazně chladnější než okolí. Jedná se zpravidla o okruh velice malý, maximálně čítající několik metrů. Spiritismus praví, že se může jednat o přítomnost…

Pondělí 26. října

www.zenax.cz

Buďte suverénnější navenek a skromnější uvnitř. Na své okolí byste měli působit jistým a sebevědomým dojmem, kterému podlehnou všichni kromě vás samotných.

Sunday, Oct 25

Neděle 25. října

www.zenax.cz

Dnes vás bude lákat hříšný svět erotiky - košilaté vtípky, koketující pohledy, sledování erotických filmů, provokování partnera. Hvězdy říkají, že se k vám partner rád přidá.

Saturday, Oct 24

Sobota 24. říijna

www.zenax.cz

Ve svém vlastním zájmu si ověřujte věci, které vám někdo dává podepsat a mumlá při tom, že se jedná "jen o maličkosti" Ty maličkosti by totiž mohly mít právnické kličky, ze kerých byste se také nemuseli vykroutit. Raději možným problémům…

Friday, Oct 23

Pátek 23. říijna

www.zenax.cz

Den je příznivý citům. Neostýchejte se říci svému partnerovi, že ho máte rádi. Odmění se vám pozváním na večeři nebo příjemným večerem v soukromí.

Thursday, Oct 22

Čtvrtek 22. října

www.zenax.cz

Dnes byste měli mít cit pro nákup dárků svým blízkým. Hvězdy posilují vaši schopnost vcítit se do jejich duší a vybrat to nejvhodnější.

Wednesday, Oct 21

14

Češi navzdory dramaticky se zhoršující epidemické situaci podceňují vlastní ochranu

www.zenax.cz

Téměř 4 % Čechů nadále ignoruje nebo považuje státem nařízená opatření za neúčinná. Jak dále vyplývá z bleskového průzkumu agentury IPSOS pro společnost RESPILON, téměř polovina populace (46,9 %) už sice přistoupila na „dobrovolný osobní…

01

Středa 21. října

www.zenax.cz

Nesnažte se být přílišnými detailisty. Váš sklon k stížnostem na každou maličkost se díky neblahým vlivům stupňuje a snadno si na někom budete chtít vylévat zlost. Pokud tomu neodoláte, za pár dní, až se situace změní, budete své…

Tuesday, Oct 20

Ruce vysušené po dezinfekci a mýdle potřebují větší péči

www.zenax.cz

Pečlivě upravené ruce jsou vždy naší vizitkou. Hned po tváři se jedná o část těla, které se lidé všimnou nejdříve. Především na podzim a v zimě je díky nízkým teplotám se nutné o ruce starat velmi pečlivě, aby pokožka nebyla vysušená či…

Úterý 20. října

www.zenax.cz

Napětí, v němž žijete, si ve velké míře vytváříte sami. Uvědomte si, že je to jen vaše přílišná sebedůležitost, která se cítí dotčena, nikoli vaše pravé já. Nepodléhejte tolik vlivu nepodstatných věcí.

Monday, Oct 19

Strašidla: Duchové

www.zenax.cz

Mrkněme se na strašidla zblízka. Že žádná nejsou? Co my můžeme vědět! Vždycky je lepší s nimi počítat a i kdyby neexistovala, než s nimi nepočítat a pak být překvapeni, až se s nimi setkáme.

Pondělí 19. říijna

www.zenax.cz

Nastal vhodný moment k zásadnímu rozhovoru s nadřízenými. Bylo by chybou ho zase odložit. Dnes máte šanci dosáhnout alespoň zčásti svého. Nejde jen o plat, ale i podmínky vašeho služebního postupu.

Sunday, Oct 18

Neděle 18. října

www.zenax.cz

Kritika druhých není zárukou vlastní dokonalosti. Zvláště dnes se zdržte pokud možno jakékoli kritiky a zamyslete se spíše nad sebou.

Saturday, Oct 17

Sobota 17. října

www.zenax.cz

Vaše problémy se pravděpodobně stanou inspirací nejen pro nevybíravou kritiku, ale i pro tvůrčí práci někoho z vašich přátel či spolupracovníků. Nelitujte toho, neboť plody této práce koneckonců dobře využijete.

Friday, Oct 16

Pátek 16. října

www.zenax.cz

Hrozí-li, že vás váš postoj k některým událostem oddělí od vašich přátel, raději jej ještě přehodnoťte. Přílišná zásadovost a fanatismus dnes není na místě. Buďte smířlivější.

5 problémů, se kterými se můžete setkat při práci z domova

www.zenax.cz

Práce z domova za posledních 6 měsíců skokově posílila bezprecedentním způsobem. Za tu dobu jsme měli možnost se o mnoha věcech poučit. Jaké časté problémy vás mohou potkat při homeworkingu? Jedná se o nabourání soudržné firemní kultury,…

Thursday, Oct 15

10

Jak se správně starat o pleť pod rouškou?

www.zenax.cz

„Koronavirová vlna“ nás ochromuje na každém kroku, od ekonomiky po zdravotnictví. Opět se zpřísňují pravidla pro nošení roušek coby naší ochrany. Jejich nošení s sebou nese ale i možné nepříjemnosti v podobě podrážděné pokožky. Především u…

09

Flebedém, lymfedém nebo lipedém

www.zenax.cz

Otok neboli edém je stav, při kterém se ve tkáni nebo v orgánu vyskytuje více tekutiny, než za normálních fyziologických okolností.

01

Čtvrtek 15. října

www.zenax.cz

Dnes byste si měli dávat pozor na neznámé lidi, kteří se k vám budou chovat přátelsky. Je velké nebezpečí, že narazíte na schopného podvodníka a přijdete o značnou sumu peněz.

Wednesday, Oct 14

Středa 14. října

www.zenax.cz

Nové kontakty se budou prohlubovat a tak máte velkou naději pro budoucnost. Neunáhlujte se ve finančních záležitostech a rovněž se poohlédněte po výhodnějších nabídkách.

Tuesday, Oct 13

03

Úterý 13. října

www.zenax.cz

Chtění a uskutečňování jest dvojí. Pokuste se vymezit si jednoznačně své schopnosti a možnosti. Co je možné se vám začne celkem dařit a to co bylo jen fantazií budete schopni rychle odhalit.

Monday, Oct 12

16

Diabetik a stravování

www.zenax.cz

Na otázky odpověděla Věra Stejskalová registrovaná nutriční terapeutka a jeden z odborných garantů kampaně VZP Aktivní diabetik.

01

Pondělí 12. října

www.zenax.cz

Neohrožujte své bankovní konto spekulacemi a nesmyslnými výdaji. Nevěřte tomu, že uděláte díru do světa financí a obchodu. Věnujte se raději opačnému pohlaví, to má pro vás dnes slabost, bude vám odečítat ze rtů.