English

zdravestravovani.eu

Today News

07

Lepek nemusí být problémem jen pro celiaky. Nadměrná konzumace může ohrozit i zdravého člověka

Bezlepková dieta je možná největším zdravotním trendem posledního desetiletí, ale panují nejasnosti ohledně toho, zda je lepek problematický pro všechny, nebo jen pro některé.

06

Heřmánek na znecitlivění kůže? Ano, skutečně patří mezi domácí alternativy k prostředkům z lékárny

Znecitlivět svou pokožku můžete dvěma způsoby, a to zcela přirozeně, nebo pomocí léků. V obou případech je však důležité, abyste na to šli správně.

Dieta podle Jennifer Aniston: Nestárnoucí hvězda svoji postavu a množství energie nenechává náhodě

Jennifer Aniston je jednou z mála hereček, které vypadají naprosto božsky i po padesátce. Za jejím mladistvým vzhledem stojí hlavně strava.

05

Zubní plak se bojí obyčejných brusinek. Jsou totiž chutnější alternativou ústní vody

Zubní plak je nepříjemný problém, který bývá častou příčinou vzniku samotného zubního kamene. Pokud ho rozpoznáte, raději ho co nejdříve odstraňte.

Friday, Mar 31

18

Akutní i chronický zánět slinivky břišní: Léčba a příznaky obou typů se liší

Zánět slinivky břišní se může objevit velmi náhle a také rychle odeznít, nebo se může jednat o chronický problém. Léčba obou typů zánětu slinivky se v mnoha ohledech liší. Slinivka břišní je důležitý orgán, který [...]...

13

Šediny dávají sbohem: Pšeničná tráva nebo kuchyňská cibule vlasům vrátí jejich původní šmrnc

Šediny jsou vyvolány stárnutím, genetikou, zdravotním stavem i některými životními návyky. Jejich vzniku však lze do jisté míry předcházet.

Arsen v rýži: Toxický prvek, který se musí během přípravy pokrmů eliminovat

Arsen je nebezpečná toxická látka, která se nachází i v tak prospěšné potravině, jako je rýže. Naštěstí však lze snížit jeho obsah, a to zcela přirozeně.

10

30letá žena utratila přes 400 000 Kč za svoji vysněnou postavu. Nelituje ani koruny

Mladá žena utratila 18 000 dolarů (cca 400 000 Kč) za „proměnu maminky“ poté, co shodila neuvěřitelných 50 kg, a nyní vypadá k nepoznání.

Thursday, Mar 30

13

Lymfodrenážní masáž uleví od otoků, únavy a zmírní celulitidu. Dá se provádět z pohodlí domova

Pokud lymfa nemůže v těle správně proudit, snižuje to účinnost imunitního systému, jste častěji unavení a nemocní. Lymfodrenáž vám pomůže lymfu opět rozproudit.

Příznaky nedostatku bílkovin v těle není radno brát na lehkou váhu. Hrozí vyšší riziko infekce

Dostatečný příjem bílkovin je velmi důležitý pro udržení zdravého těla a růst svalů. Pokud je však váš organismus postrádá, můžete se potýkat s vážnými problémy.

Dieta DASH nebo WW: Výběr stravovacího plánu by se měl odvíjet od původních preferencí

Existuje spousta dietních programů a stravovacích plánů, včetně mnoha určených speciálně pro ženy, které chtějí zhubnout. Ne všechny stravovací plány jsou však stejně účinné.

11

Čínská ušní akupresura zbaví migrén i hučení v uších bez běžných léků

Stlačením těchto tlakových bodů si můžete snadno ulevit od nepříjemných migrén a bolestí uší. Akupresura funguje mnohem lépe než běžné léky.

Wednesday, Mar 29

12

Hubnutí pomocí vody: Nadbytečných kil je možné se zbavit i díky této prosté surovině

Pití vody pomáhá spalovat kalorie a snižuje chuť na jídlo. Nahrazení sladkých nápojů vodou může také snížit příjem kalorií a cukru. Samotné pití vody však k výraznému snížení hmotnosti nestačí.

Úleva při bolestech kloubů: Pomůže zázvor, bobkový list i octový obklad

Bolesti kloubů mají mnoho příčin, výsledek je však stejný: nepohodlí a snížená pohyblivost i rozsah pohybu. Vyzkoušejte domácí léčbu.

06

Kvalitní med v nepasterizované formě by v domácnosti neměl chybět. Hojí i popáleniny

Med obsahuje hojné množství zdraví prospěšných živin, díky kterým přináší řadu benefitů pro lidské tělo. Do jídelníčku ho navíc přidáte velmi snadno.

05

Metoda ABCDE na kontrolu mateřských znamének: Jedná se o vodítko pro rozpoznání nebezpečí

Rakovina kůže má několik podob. Přesnou diagnózu sdělí pouze lékař. Odhalit podezřelá znaménka a skvrny na kůži však zvládnete i sami, existuje na to metoda ABCDE.

Tuesday, Mar 28

16

Nedostatek hořčíku brzdí fungování celého těla. Po identifikaci příznaků by měla následovat návštěva lékaře

Zdravá a vyvážená strava jsou důležité pro správné fungování těla. Nedostatek některých minerálů, jako například hořčíku, může mít i fatální následky.

Ignorovat příznaky kožní kandidózy je hazard se zdravím. Plísňové kožní onemocnění se po těle může hravě šířit

Kandidóza je kožní onemocnění, které může mít závažné dopady na vaše zdraví. Je proto dobré, abyste ho dokázali rozpoznat podle typických příznaků.

14

Kurkuma: Ajurvédský zlatý grál na bolest kloubů a problémů s trávením lze najít téměř v každém obchodě

Kurkuma je koření, které se používá především v asijské kuchyni, ale v poslední době se stává stále populárnější i v západních zemích.

12

Podceňovaná hormonální nerovnováha: Její léčba může odstranit například akné a ztrátu libida

Hormonální nerovnováha negativně ovlivňuje mnohé tělesné procesy. Spousta lidí však příznaky často nedbale přechází a důkladnou léčbu odkládá.

Monday, Mar 27

16

Výskyt planých neštovic v ČR v minulém roce vzrostl o více než 400 %. Příznaky jsou podobné chřipce

Plané neštovice jsou virové onemocnění způsobené herpesvirem typu 3 (Varicella-zoster virus). Toto onemocnění je velmi nakažlivé a postihuje především děti.

15

Křečové žíly jsou estetický, ale i zdraví ohrožující problém. Mohou se na nich tvořit vředy

Křečové žíly jsou nejen nevzhledný, ale také potenciálně zdraví nebezpečným problém, který postihuje především starší lidi. Naštěstí ho však lze léčit.

Ledviny pláčou kvůli běžným stravovacím zvykům. Škodí například přebytek masa a soli

Přestože někdy je onemocnění ledvin podmíněno geneticky či nějakým onemocněním, ve většině případů si lidé mohou za poškození ledvin sami.

13

Česnek na aknózní a problematickou pleť: Stroužky lze zředit vodou pro příjemnější léčbu

Česnek je velmi užitečné přírodní léčivo, které dokáže léčit mnoho kožní problémů. Obzvláště účinný je však při zmírňování příznaků akné.

Sunday, Mar 26

15

Dětská horečka je více stresující než ta u dospělého. Jak si poradit doma a kdy už se vyplatí navštívit lékaře

Horečka je také známá jako hypertermie, pyrexie nebo zvýšená teplota. Popisuje tělesnou teplotu, která je vyšší než normální. Může postihnout děti i dospělé.

Ideální diabetická snídaně: Ukázkovým příkladem je i ozdobený řecký jogurt

Vymyslet výživnou, chutnou a sytou snídani může být pro diabetiky obtížné, protože mnoho oblíbených snídaní obsahuje velké množství sacharidů. Při cukrovce je obvykle třeba regulovat hladinu cukru v krvi, což zahrnuje i regulaci množství…

10

Příliš rychle shazování kil škodí zdraví. Maximální měsíční limit se nedoporučuje překračovat

Nejlepší je snížit váhu o 1 až 2 kg týdně. Je pravděpodobnější, že tento úbytek bude udržitelný, zejména pokud ho dosáhnete vyváženou stravou a cvičením.

Soubor „židlových cviků“ člověka udrží v dobré kondici bez ohledu na věk

Cvičit může každý, nehledě na věkovou kategorii. Tyto cviky na židli jsou vhodné nejen pro seniory a člověka udrží v co nejlepší formě.

Saturday, Mar 25

13

Tisíce let opěvované víno má vliv na zdraví srdce a bojuje se záněty. Nic se však nemá přehánět

Víno je velmi oblíbený alkoholický nápoj, jenž kromě skvělé chuti disponuje také mnoha zdravotními přínosy. Možná budete překvapeni, které to jsou.

12

Rozdíly mezi tlustým a nafouklým břichem: Řešení obou variant se značně liší

Někdy je náročné určit, zda je vaše břicho nafouklé, nebo tlusté. Přestože může vypadat stejně, příčiny i řešení se v mnoha ohledech liší.