English

zlin.cz

Tuesday, Apr 16

19

Návštěvu kraje zakončí Petr Pavel ve Slováckém divadle, kde bude debatovat s občany

zlin.cz

Do Slováckého divadla dorazí prezident ve středu 17. dubna. „Je to pro nás velká čest, v novodobé historii je to teprve druhá návštěva nejvyššího ústavního činitele u nás v divadle,“ říká ředitelka slovácké scény Libuše Habartová.

18

Zlín hostí finále Memoriálu Vlastislava Marečka, dorazí naděje Slavie i Sparty

zlin.cz

Letošní ročník turnaje se odehrál stejným systémem jako v předešlých letech. Do turnaje se v úvodu zapojilo více než třicet družstev. Šestnáct nejlepších postoupilo do čtyř semifinálových skupin po čtyřech týmech.

16

Nové Hurdisky se v Otrokovicích začnou stavět nejspíš v létě

zlin.cz

Stavba zahrnuje novostavbu tří bloků bytového domu. Každý z dvoupodlažních objektů nabídne 14 bytových jednotek o dispozicích 1+kk, 2+kk a 3+kk. Ke každé pak bude náležet buď terasa, nebo balkon.

14

Namol opilý výtržník vytáhl na majitele restaurace nůž a vyhrožoval mu smrtí

zlin.cz

Několikrát trestaný výtržník navštěvoval inkriminovanou restauraci často a konzumoval tam alkohol. Pod jeho vlivem potom vyvolával rozepře s ostatními hosty i s majitelem.

12

Holešovská Regata se blíží: zapojte se do soutěže netradičních plavidel

zlin.cz

Přemýšlíte, že byste se tentokrát zapojili? Pojďte do toho! Užijete si s přáteli zábavu při budování svého lodního díla, získáte automaticky celodenní vstup na sobotní festival pro celou posádku a ještě můžete vyhrát finanční odměnu.

10

Trenér Svědík končí po pěti a půl letech ve Slovácku. Klub po sezoně opustí na vlastní žádost

zlin.cz

„Martin Svědík nás požádal o uvolnění z trenérské funkce ke konci právě probíhající sezóny. Byť má Martin Svědík se Slováckem smlouvu do léta 2025 a z naší strany byl zájem o dodržení tohoto kontraktu, tak představenstvo klubu nakonec…

08

Černý pasažér napadl v Malenovicích revizorku. Udeřil ji do hlavy a ramene

zlin.cz

Přibližně pětatřicetiletá revizorka DSZO narazila při kontrole jízdních dokladů v kloubovém trolejbusu na lince č. 6 ve směru jízdy z Otrokovic do Zlína na černého pasažéra.

Monday, Apr 15

19

18

Pražská Stromovka aneb Královská obora. Další skvost z pražského náhrdelníku

zlin.cz

Jde o největší obraz u nás navíc krásně panoramaticky doplněný reálnými předměty včetně zbraní a vozů, které tvořily tentokrát snad poprvé pokořenou hradbu. Od Marolda poučeni historií vstoupíme po pár krocích do reálu současného světa.

16

Na stříbrném plátně ožívá historie hradišťské věznice. Kniho Hvězda bylo při premiéře beznadějně vyprodané

zlin.cz

Budova uherskohradišťské věznice ovlivnila životy mnoha generací. Dokumentární film režisérské dvojice Jan Gogola mladší a Matěj Hrudička je tak jakousi sondou do různých epoch její historie.

15

Nová objízdná trasa přes průmyslovou zónu přinesla Holešovu klid a bezpečí

zlin.cz

Na dopravní situaci v Zóně Holešov nedávno pro server iDNES.cz reagoval také Radovan Macháček, předseda představenstva krajské společnosti ZRIA, která má průmyslovou zónu na starosti: „Zóna je dostatečně velká, není vidět kolizní situace…

14

Blíží se jubilejní 20. ročník Slováckého okruhu. Do Starého Města se sjedou dvě stovky jezdců

zlin.cz

Jubilejní 20. ročník motozávodu s podtitulem O cenu Milana Šobáně staršího nabídne fanouškům jedné stopy dozajista atraktivní podívanou. V 19 kategoriích se představí zhruba dvě stovky jezdců.

13

SRAZ AMERICKÝCH VOZŮ Vizovice – 27. 4. 2024

zlin.cz

1. ročník / Areál TJ Sokol Vizovice Program: Občerstvení zajištěno. Hudební program kapela SYMPL. Více info Martin: 604 735 366 spolekactivity@seznam.cz Fa.

12

Ve Vsetínské nemocnici se střílelo. Naštěstí jen cvičně

zlin.cz

Cvičení proběhlo ve správní budově A a jejím okolí. V brzkých odpoledních hodinách byl objekt uzavřen, přesměrován byl i vstup a vjezd do areálu nemocnice. „Zaměstnanci nemocnice byli poučeni na úvodním setkání v knihovně, byly jim…

11

Nevšední pohled na Himaláje poskytne v OC Centro Zlín nová výstava s názvem Něha Himaláje

zlin.cz

Ta lidem představí fotografie a artefakty z nejvyššího pohoří světa. Díky ní si budou moci prohlédnout, kudy se pánové Juračka a Trávníček na své cestě vydali a jaká dobrodružství zde zažívali.

10

UFoL, neboli univerzitní fotbalová liga. V úterý lítá bitva. UTB Zlín versus Masarykova univerzita

zlin.cz

Univerzitní fotbalová liga se hraje ve třech českých a jedné moravské skupině, titul obhajují studenti Technické univerzity z Liberce. „V té naší hrají dva ostravské týmy – Vysoká škola báňská -Technická univerzita a Ostravská univerzita,…

08

Fotbalisté Zlína ztratili náskok i body. S Pardubicemi doma jen remizovali

zlin.cz

„Zápas skončil spravedlivou remízou, ale pro nás je to komplikace. Chtěli jsme se na Pardubice dotáhnout, každá ztráta doma bolí, je špatná. Bohužel nedokážeme odehrát zápas s nulou.

Sunday, Apr 14

19

Zlínský kalendář bojuje o Cenu veřejnosti, podpořit ho může úplně každý

zlin.cz

„Cenu veřejnosti v soutěži KALENDÁŘ 2024 obdrží přihlášené dílo s největším počtem kliků. Zlíňané, kterým se letošní kalendář vytvořený z výtvarných děl studentů Univerzity třetího věku Univerzity Tomáše Bati líbí, jej mohou v soutěži…

16

Jarní Praha: turistů jako máku. Vinohrady a Žižkov mimo hlavní proudy

zlin.cz

Když vyrazíte na pomezí Vinohrad a historicky „chudšího příbuzného“ na Žižkov, máte rozhodně co obdivovat. Obě čtvrti v podstatě dělí do více než dvousetmetrové výšky tyčící se žižkovský vysílač.

13

Nových zastávek MHD se dočká Vsetín i Valašské Meziříčí

zlin.cz

Ve Vsetíně radnice modernizuje hned pět zastávek MHD. Dočkat by se měly prosklených přístřešků, u některých se vymění bočnice. Město by tato přestavba měla vyjít na 2,5 milionu korun.

10

Muž z Uherskohradišťska sdílel cizí soubory, způsobil škodu za téměř 50 milionů

zlin.cz

Pětačtyřicetiletý muž od roku 2019 na internetových stránkách, které byly veřejně dostupné, nabízel ke stažení různé audiovizuální soubory. Ty ale obsahovaly buď celé nebo podstatnou část autorských děl.

08

Slovácko neuspělo ani v Hradci Králové, i přes prohru 0:1 drží šestou příčku

zlin.cz

„Celý týden jsme pracovali hlavně na psychické stránce, leží na nás deka. Z hlediska nasazení nemůžu mužstvu nic vytknout, hráči dělali maximum, aby zlomili nepříjemnou výsledkovou sérii.

Saturday, Apr 13

19

Nastávající maminky mohou v Uherskohradišťské nemocnici strávit Hodinku s porodní asistentkou

zlin.cz

„Několikrát do týdne se u nás na oddělení objeví maminky s prosbou o prohlídku porodního sálu. Rozhovor se následně přirozeně stočí i na témata související s koncem těhotenství a přípravou porodu.

17

Muž měl odmontovaný elektroměr, tak si elektřinu navedl z garáže svépomocí. „Načerno“ jí spotřeboval za 118 tisíc

zlin.cz

Netrvalo dlouho a pracovníci energetické společnosti kontrolním měřením na uvedené adrese zjistili neoprávněný odběr elektrické energie, což oznámili na policii prostřednictvím trestního oznámení, kterým se policisté z oddělení hospodářské…

15

Při půlnoční nehodě ve Vsetíně šlo k zemi elektrické vedení

zlin.cz

Krátce před půlnocí dostali profesionální hasiči ze Vsetína hlášení o autonehodě, při které osobní automobil narazil do plotu rodinného domu. Shodou okolností to jednotka neměla na místo zásahu daleko, incident se totiž odehrál ve Vsetíne…

13

A znovu: všichni na Letnou. V neděli hrají ve Zlíně Pardubice

zlin.cz

Sestup je strašák strašný, to vám potvrdí každý. Ze hry mizí radost, kreativita, potěšení. Nejen pro fanoušky, ale i pro samotné hráče. Když Zlínští vedli nad rivalem z Olomouce a mladý šikula Bužek vykoupal dva mnohem zkušenější záložníky…

10

Od stromů, přes opylující hmyz, až k ovoci a jeho sušení – Muzeum Kroměřížska láká na výstavu Někdo to rád sušené

zlin.cz

Ovoce tvoří nedílnou součást lidského jídelníčku už od pravěku, problémem v minulých dobách ale bylo jeho uchování. Ovoce vydrželo čerstvé jen krátkou dobu, a proto jej lidé začali sušit.

08

Potvrzeno. Hokejisté Vsetína odehrají domácí zápasy baráže v Brně

zlin.cz

„Chtěl bych tímto velmi poděkovat Liboru Zábranskému a celé Kometě, že nám umožní odehrát naše barážová utkání ve svém domácím prostředí. Pro naše fanoušky půjde o svátek hokeje a věříme, že si jich do Brna najde cestu co nejvíc,“ uvedl…

Friday, Apr 12

19

Lázně Luhačovice byly uvedeny do Síně slávy žebříčku Diamanty českého byznysu

zlin.cz

Do užšího výběru byly Lázně Luhačovice zařazeny společností Dun & Bradstreet podle dlouhodobě daných parametrů. Finální výběr následně učinila odborná komise, která ocenila Lázně Luhačovice nejen za ekonomické úspěchy, ale především za…

18

Slovácko jede do Hradce Králové. Votroci budou náročným soupeřem

zlin.cz

Poslední vystoupení se okleštěnému kádru trenéra Svědíka na stadionu v Liberci hrubě nepovedlo. Trenér byl hodně zklamaný. Své hráče nešetřil a oni to museli akceptovat.