Běloruský MAZ na Dakaru prohání ruské bohatýry. Sílu mu dávají motory z Roudnice

Za úspěchem týmu MAZ na Rallye Dakar stojí i český motor Gyrtech, který v Roudnici nad Labem vyvíjí tým Buggyra.

Jan 11

Tragédii na Dakaru se dalo předejít. Loprais jí ale zabránit nemohl

Aleš Loprais při nešťastné kolizi, během níž zachytil diváka, na Rallye Dakar skončil. Stačilo ale jen pár metrů a k žádné tragédii by nedošlo.

Jan 5

Loprais si na Dakaru upevnil vedení v kamionech, motocyklista Engel končí

Aleš Loprais si na Rallye Dakar připsal druhé letošní etapové prvenství a po pátém dějství si upevnil vedení v průběžném pořadí kategorie kamionů.

Jan 12

České trable na Dakaru: Loprais nedokončil etapu, Prokop nabral obrovskou ztrátu

Desátá etapa zavedla účastníky Rallye Dakar z Vadí ad-Davásir do Bišy, na jejím programu byl 375 kilometrů dlouhý měřený úsek.

Jan 9

Loprais s Pragou je na Dakaru čtvrtý za Kamazy, posunul se i Macháček

Rallye Dakar pokračovala po volném dni sedmou etapou. Na cestě z hlavního saúdskoarabského města čekalo na jezdce 402 měřených kilometrů.

Jan 9

Prokopův Ford na Dakaru hořel, Loprais přeskočil Macíka

Rallye Dakar ve čtvrtek pokračovala pátou etapou, vedoucí z Úly do Háilu. Účastníky čekalo 564 kilometrů, z toho 353 měřených.

Nov 3

Buggyra nasadí na Rallye Dakar kamion a buginu

Roudnický tým v neděli představil své plány na Rallye Dakar 2020, která se po letech v Jižní Americe přesunula do Saúdské Arábie.

Mar 4

"Monsieur Dakar" slaví sedmdesátku. Lopraisovy triumfy udělaly z Dakaru český fenomén

Připomeňte si spolu s námi kariéru šestinásobného vítěze Rallye Dakar Karla Lopraise, který v pondělí oslavil sedmdesátiny.

Jan 17

Prokop dojel na Dakaru šestý a vylepšil české maximum, Loprais bere páté místo

Martin Prokop vylepšil šestým místem na Dakaru české maximum v kategorii automobilů. Aleš Loprais završil rallye druhou pozicí v etapě a skončil pátý.

Jan 5

Kam chodí jezdci při Dakaru na záchod? Aleš Loprais odpovídal čtenářům Aktuálně

Podívejte se, na jaké otázky čtenářů deníku Aktuálně odpověděl pilot Aleš Loprais z dotazů krátce před startem Rallye Dakar.

Jun 26

Schlesser lákal české závodník na konkurenci Rallye Dakar. Africa Eco Race končí v "pravém" Dakaru

Legendární Rallye Dakar v roce 2009 opustila Afriku, Schlesser od stejného roku pořádá alternativní závod na původní trase.