Politika soudržnosti slouží ke sbližování životní úrovně členských zemí unie.
V případě vstupu do vlády slíbil například boj s daňovými úniky, úspory v provozu státu i dostatek peněz na důchody.
Nad ANO visí hrozba pozastavení členství v evropské liberální platformě kvůli podezření z příklonu hnutí k nacionalismu.
Babiše bývalý prezident ve středu přijal ve své nové kanceláři v pražských Dejvicích.
Podívejte se, jak reagoval na otázky novinářů.
Evropská unie v neděli 9. května formálně zahajuje Konferenci o budoucnosti Evropy. "Srdcem" diskuse mají být tentokrát samotní občané.
Podle Babiše existuje dlouhodobě snaha dostat ho z politiky, za její projev považuje i úpravu zákona o střetu zájmů z roku 2017.
Senátoři za ODS se dočkali pochvaly od místopředsedy vlády Karla Havlíčka za to, že odmítli, aby byl premiér Babiš kritizovaný při jednání EU.
Předseda ODS Fiala to uvedl na dotaz o možném vytvoření předvolebního bloku demokratických stran, o kterém hovořil šéf STAN Rakušan.
Podívejte se, jak vypadalo čekání na volební výsledky v jednotlivých stranických štábech. Na místě byli fotografové Aktuálně.cz.
Policie po zásahu z minulého týdne na radnici obvinila devět lidí, pět včetně Jiřího Švachuly skončilo ve vazbě.
Předseda ODS Petr Fiala tvrdí, že současní či budoucí voliči ODS mají ze všeho nejvíce důvěřovat tomu, co říká on sám. Ne třeba Václav Klaus mladší.
"Jsem přesvědčen, že stát má fungovat jako rodinná firma," zopakoval v projevu staronový předseda.
Premiér má podobně silný mandát jako před dvěma lety - z 238 delegátů jej podpořilo 206 členů hnutí.
Piráti chtějí jednat o koalici s ANO, lidovci a TOP 09. V opozici by tak skončila ODS, KSČM a ČSSD.
Andrej Babiš se snaží dokázat, že je neprávem vedený ve svazcích StB.
"Jedna věc jsou vnitropolitické shody a rozpory, druhá věc změny v EU. Česká republika nemůže být mimo diskusi," řekl šéf ODS Fiala.
"Je to od ČSSD pokus o krádež za bílého dne," napsal šéf ANO na Facebook.
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si po třiadvaceti letech vztahu vzal partnerku Moniku. Ta již dříve však příjmení Babišová užívala.
Babiš jako politik i byznysmen došel k závěru, že ženy lépe než muži vyhovují jeho naturelu.
Usínám v klidu, protože vím, že kdybych se ráno neprobudil, strana bude fungovat velmi dobře dál, říká předseda TOP 09 v rozhovoru pro Aktuálně.cz.