Před deseti lety Česká televize odvysílala záběry, na kterých si český prezident Klaus při návštěvě Chile přivlastnil protokolární pero. Videosekvence obletěla svět.
Na poslední rozloučení s výtvarníkem Milanem Knížákem dorazili tento pátek do Velké obřadní síně krematoria v pražských Strašnicích také ministr kultury Oto Klempíř ze strany Motoristé sobě nebo bývalý prezident Václav Klaus.
Kterým dopravním prostředkem Pavel doputuje do Ankary? Kdo je čertík z Břeclavi? Jak politika promlouvá do cyklistiky? Ultimátní odpovědi na kreativní otázky posluchačů přináší Šťastný podcast ve složení Šídlo-Povolná-Lasák.
Moderátor Václav Moravec přichází na nové platformě s diskuzemi, které diváci roky znali z České televize. Šéf diplomacie Petr Macinka (Motoristé) v první debatě řekl, že stojí za ministrem kultury Otou Klempířem.
Radost z toho, že o něj stále mají zájem diváci, a naopak zklamání ze stavu světa vyjádřil dramatik, scenárista, herec či textař Zdeněk Svěrák při sobotní oslavě svých 90. narozenin.
V panelové debatě na Mnichovské bezpečnostní konferenci se v sobotu večer český ministr zahraničí Petr Macinka neshodl s bývalou ministryní zahraničí a první dámou USA Hillary Clintonovou.
Zeman informoval, že s Macinkou a Turkem probíral priority vlády a návrh rozpočtu se schodkem 310 miliard korun. Ministr zahraničních věcí návštěvu označil za přátelskou.
Spor o jmenování Turka ministrem vyústil v ostrou kritiku. Klaus označil Macinkův tlak za chybu, víc však kritizoval Pavla. Zapojením složek prý prezident ukázal, že žije ve světě minulého režimu, který měl po roce 1989 skončit.
Přesně za měsíc lidé rozhodnou, kdo bude v příštích čtyřech letech vládnout České republice. Favoritem je stále opoziční hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše. Budou v nové vládě i Piráti nebo Motoristé?
Europoslanec Filip Turek v čerstvě publikované diplomové práci kritizuje americké vměšování a staví jej do kontrastu s postojem Václava Klause, kterého líčí jako konzistentního kritika tohoto směru.
O tom, co se budou děti učit na základních školách, chce MŠMT definitivně rozhodnout do konce roku. Jenže na poslední chvíli se dělají poměrně zásadní změny a s tím mají problém školy, učitelé i experti.
Prominentní advokátní kancelář Kříž a partneři čerpala kvůli covidu jako jedna z mála v oboru kompenzace od státu. Právník Jan Kříž má blízko k politickým špičkám včetně Jaroslava Faltýnka, Václava Klause nebo Miloše Zemana.
Bývalý prezident Václav Klaus slavil narozeniny v jižních zahradách Pražského hradu. Na akci pro zvané hosty se sešlo množství známých gratulantů. Podívejte se, kdo mu přišel popřát.
Bývalému prezidentovi Václavu Klausovi v pátek skončila povinná karanténa kvůli jeho nákaze koronavirem. ČTK to dnes oznámil mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.