Evropská agentura pro léčivé přípravky začala posuzovat rozšíření očkování vakcínou od firem Pfizer a BioNTech pro děti od 12 let. Jasno, zda a za jakých podmínek se budou očkovat děti, by mohlo být už v červnu.
Společnosti Pfizer a BioNTech v úterý oznámily, že zahájily klinické testy nové verze jejich vakcíny proti covidu-19, která je zaměřená na vysoce nakažlivou variantu omikron. Firmy to uvedly v prohlášení.
Rodiče nechali očkovat proti covidu-19 asi čtyři procenta dětí ve věku pět až 11 let. Pro ně určené vakcíny od firmy Pfizer/BioNTech dorazily do Česka před měsícem.
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) doporučila očkování dětí od 5 do 11 let vakcínou od firem Pfizer/BioNTech. Rozhodla o tom komise pro léčivé přípravky na svém mimořádném čtvrtečním zasedání.
Úřady v USA schválily vakcíny proti covidu-19 pro děti starší pěti let. Jak probíhaly zkoušky? Jaké byly vedlejší účinky a jaké přínosy? A kdy se začnou děti očkovat i v Česku?
Americký regulátor FDA schválil vakcínu Pfizeru i pro děti. Pfizer již dříve oznámil, že v případě kladného rozhodnutí FDA začne ihned rozvážet miliony lahviček s vakcínou do ordinací lékařů, lékáren a dalších očkovacích míst.
Společnost BioNTech chce požádat regulační orgány o schválení vakcíny Pfizer pro děti mladší dvanácti let. Podle spoluzakladatele společnosti je důležité, aby se lidé připravili na nadcházející zimu.
Mezi dětmi ve věku 12 až 15 let, pro které je dostupné očkování od začátku července, je týden před začátkem školního roku proti covidu-19 očkovaná alespoň jednou dávkou zhruba čtvrtina.
České odborné společnosti vydaly společné stanovisko a doporučení k očkování dětí nad 12 let proti covidu-19. Závěr je podle nich jednoznačný: vakcíny jsou i pro tuto skupinu bezpečné a vysoce účinné.
Od 1. července se o vakcínu proti covidu-19 mohou hlásit i děti a mladiství nad 12 let. Seznam Zprávy přináší odpovědi na nejčastější otázky, které si okolo jejich očkování lidé kladou.
Zatímco se koronavirová situace kolem pandemie covidu-19 v Evropě s přicházejícím létem zlepšuje, jednotlivé státy řeší, jak přistoupit k ožehavému tématu očkování dětí a mladistvých.
Hranice pro očkování proti covidu-19 se už brzy posune k dětem od 12 let, následovat mohou ještě mladší. Rodiče, které Seznam Zprávy oslovily, ale zůstávají zdrženliví. Chybí jim data a mají otázky, na které nedostávají odpovědi.
Americká společnost Pfizer a německý podnik BioNTech jsou již dnes největšími dodavateli vakcín do EU. Brusel s jejich preparátem na rozdíl od vakcín firem AstraZeneca nebo Johnson & Johnson počítá i do budoucna.
Evropská agentura pro léčivé přípravky začala posuzovat rozšíření očkování vakcínou od firem Pfizer a BioNTech pro děti od 12 let. Jasno, zda a za jakých podmínek se budou očkovat děti, by mohlo být už v červnu.
Testování vakcín proti covidu-19 na dětech už běží a výrobci hlásí dobré výsledky. Během několika měsíců by se tak mohly očkovat i děti v Česku. Pro jejich vakcinaci jsou podle odborníků pádné důvody.
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) nedoporučila léčbu onemocnění covid-19 ivermektinem, který se běžně používá proti parazitům u lidí a zvířat. V současnosti ho doporučuje používat jen v kontrolovaných studiích.
K dosažení kolektivní imunity bude nutné očkovat i děti, zaznělo na vědecké konferenci ke covidu-19. Podle Romana Prymuly právě prováděné studie ukazují, že by se děti mohly očkovat běžnými vakcínami.
Evropská komise dala zelenou pro použití proticovidové vakcíny Pfizer/BioNTech na unijním trhu. Na tiskové konferenci to oznámila předsedkyně EK Ursula von der Leyenová.
Očkování proti covidu-19 je odborníky považováno za naději na ukončení pandemie a návrat společenského života do běžných kolejí. Seznam Zprávy přináší odpovědi na nejčastější otázky spojené s tolik vyhlíženou vakcínou.
Společnosti Pfizer a její partner BioNTech oznámily, že v pátek předloží americkému Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv žádost o povolení nouzového použití jejich vakcíny proti onemocnění covid-19.