Po konci světového šampionátu ve fotbale se vyrojily desítky analýz, zda vlastně USA na jeho pořádání vydělaly. Výpočet ale není vůbec jednoduchý a má řadu proměnných. Na čísla se podrobně podíval server CNN.
Fotbalový tým Maroka porazil Kanadu 3:0. Maročané se tak stali prvními čtvrtfinalisty letošního mistrovství světa. Góly však padaly až ve druhém poločase. Pro spolupořadatele turnaje Kanadu tak šampionát končí.
Historický seriál Seznam Zpráv: V roce 1954 prožili českoslovenští fotbalisté turnaj hrůzy, ještě horší než letos jejich následovníci. Největším dědictvím turnaje tak zůstává tehdejší trenér, absolutní originál Karol Borhy.
Česká hokejová reprezentace skončila na mistrovství světa ve čtvrtfinále. Proti Finsku prohrála 1:4 a ve stejné fázi vypadla na třetím velkém turnaji za sebou. Poslední zápas kouče Radima Rulíka u národního týmu se nepovedl.
Zápas českých hokejistů na mistrovství světa ve Švýcarsku proti Slovinsku se proměnil v drama. Český tým nedokázal proměnit řadu šancí a Slovinci si ve třetí třetině vynutili prodloužení – a v něm Češi prohráli.
Generace Alfa vyrůstá jako první s neomezeným internetem, sociálními sítěmi i umělou inteligencí. Jak to ovlivňuje vývoj dětí, proč dopady mohou být pozitivní i co rodiče často netuší?
Jakmile skočí na led, něco se děje. Jaroslav Chmelař je velký chlap, který se prosadil v NHL. Umí hrát agresivně a ve velkém rozhovoru pro Seznam Zprávy vypráví svůj příběh. Od úterý mu začne boj o nominaci na mistrovství světa.
Všichni jsou už v Mexiku! Čeští fotbaloví fanoušci jásají, národní tým se po dlouhých dvaceti letech vrací na mistrovství světa. Epochální zážitek, shodli se experti v podcastu Seznam Zpráv MVP - a rozebrali hrdiny okamžiku.
Herní průmysl se po slabších letech má v roce 2026 nadechnout k růstu. Analytici čekají více hráčů i peněz, konec „dlouhé zimy“ a nástup trendů, které mají změnit vývoj her, distribuci i roli umělé inteligence.
O investicích do umění můžete číst často. Diskutují se aukční rekordy nebo tipy, do čeho a jak vložit peníze. Mají i podmnožinu, která dosud nepoutá takovou pozornost – sklo. To má ale zajímavý potenciál.
Státy G7 se dohodly na využití výnosů ze zmrazeného ruského majetku na Západě na pomoc Ukrajině. Detaily se ještě ladí, ale peníze by Kyjev měl dostat ještě letos. Přinášíme odpovědi na otázky spojené s novou pomocí.
Představenstvo Agrární komory a dalších organizací rozhodlo o konání dalších protestů v Praze. Zemědělci se do metropole s technikou sjedou 22. května.
Mistroství světa v ledním hokeji v roce 2024 v Praze a Ostravě představilo oficiální logo. A to vzbudilo na sociálních sítích lehké pozdvižení. Další koláž populárního grafika pro SZ.
Mostecký autodrom v srpnu poprvé ve své historii hostí mistrovství světa, světový šampionát superbiků. Uzavřel totiž pětiletý kontrakt s Dornou, promotérem superbiků a MotoGP.