Povolební vyjednávání ukazují, že oba klíčové hráči - prezident Petr Pavel a šéf vítězného hnutí ANO Andrej Babiš - si vzájemně moc nedůvěřují. To může komplikovat formování nové vlády.
Koalice Spolu se zatím prezentovala modrou konzervativní barvou s trochou lidovecké žluté a červené z loga TOP 09. Nová křiklavě zelená připomíná loňskou kampaň hejtmana Jana Grolicha.
Premiér Petr Fiala se v neděli večer sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Předseda vlády po jednání řekl, že Zeman nejmenuje nového předsedu Ústavního soudu.
„Zvolení Petra Pavla není vítězstvím dobra nad zlem ani metaforou vývoje české společnosti. Je osobním vítězstvím vzdělaného, pracovitého a kultivovaného muže nad bezcharakterním a chaotickým populistou.“
Prezident Miloš Zeman sdělil premiérovi Petru Fialovi (ODS) za přítomnosti několika osobností z bezpečnostních složek, proč opět nejmenuje ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku generálem.
Vláda Petra Fialy vystřídá ve Strakově akademii v pátek Andreje Babiše po téměř sedmdesáti dnech od voleb. Kvůli koronaviru budou při jmenování na zámku v Lánech platit opatření, která mají eliminovat možné rozšíření nákazy.
V úterý v Lánech proběhla schůzka premiéra Petra Fialy s prezidentem Milošem Zemanem. Její obsah není zatím znám, je však pravděpodobné, že šéf ODS řešil nejistou situaci kolem Ministerstva zahraničí.
Miloš Zeman měl v Ústřední vojenské nemocnici poprvé od své hospitalizace osobní setkání s premiérem Andrejem Babišem. „Jsem překvapen, jak je na tom prezident dobře,“ řekl Babiš. Zeman prý Fialu jmenuje premiérem.
Do Lán za prezidentem Milošem Zemanem přijela nejen volební komise, ale také mnoho novinářů, kteří se chtěli dozvědět bližší podrobnosti o zdravotním stavu hlavy státu. Podívejte se na fotky z ostře sledovaného úkonu.