Výroky vicepremiéra Vulina odrážejí blízké vztahy mezi Bělehradem a Moskvou, navzdory proklamované snaze Srbska vstoupit do Evropské unie. „Srbsko se nestalo a nestane součástí protiruské hysterie,“ řekl.
Mezinárodní trestní soud uvedl, že klíčová skutková tvrzení v zatykači jsou řádně podložena důkazy. Detaily nejsou známy kvůli ochraně svědků Rada bezpečnosti Ruské federace krok označila za součást hybridní války Západu.
Do KLDR pozval Putina severokorejský vůdce Kim Čong-un, když byl loni v září na ruském Dálném východě. V Pchjongjangu ruský prezident nebyl od července 2000, kdy se setkal s otcem současného vůdce KLDR Kim Čong-ilem.
Soukromí i státní zpracovatelé včetně toho největšího – Indian Oil Corporation – odmítají odebírat náklad, pokud je na tankerech ruské společnosti Sovcomflot. Uvedla to agentura Bloomberg.
Kvůli údajným válečným zločinům na Ukrajině vydal v úterý Mezinárodní trestní soud zatykač na Sergeje Kobylaše a Viktora Sokolova. Podle soudu nesou odpovědnost za raketové útoky proti ukrajinské elektrické infrastruktuře.
Podle ruské tajné služby měla žena shromažďovat peníze na pomoc Ukrajině a ohrožovat bezpečnost země. Rusko zadržuje i jiné americké občany, například novináře Evana Gershkoviche.
Ruský prezident Vladimir Putin navštívil Peking, kde si opět „padl“ do náručí s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Vztah dvou velmocí se ale na pozadí války na Ukrajině prohlubuje v neprospěch Moskvy.
Americké tajné služby mají informace o jednáních mezi Ruskem a KLDR. Údajně se má jednat o dodávky zbraní a prezident Kim Čong-Un má zanedlouho dokonce za účelem jednání vycestovat do Vladivostoku.
Na Vladimira Putina je vydaný zatykač Mezinárodního trestního soudu. Na základě toho by měla Jihoafrická republika ruskou hlavu státu zatknout v případě, že se dostaví na očekávaný summit BRICS. Země se ale bojí o svou bezpečnost.
Přírodní katastrofa postihne jak ukrajinské obyvatele, tak ukrajinské zemědělství. Hrozí nedostatek pitné vody v Chersonské, Záporožské, Dněpropetrovské oblasti a dokonce i na okupovaném Krymu.
Stíhání ruského prezidenta Putina a dětské ombudsmanky Lvovové-Bělovové má podle Moskvy „vědomě nezákonný charakter“. Rusko proto zahájilo vlastní stíhání čtyř představitelů Mezinárodního trestního soudu.
Soudci Mezinárodního trestního soudu (ICC) vydali zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina a zmocněnkyni pro práva dětí Marii Lvovovou-Bělovovou za válečné zločiny na Ukrajině. Moskva ale autoritu soudu neuznává.
Ruská stíhačka v úterý nad Černým mořem sestřelila bezpilotní letoun amerického letectva poté, co poškodila vrtuli amerického dronu MQ-9 Reaper. Oznámil představitel USA obeznámený s incidentem.
Ruského diktátora Vladimira Putina pobavilo tzv. deep fake video s německým kancléřem. Falešný Olaf Scholz tvrdí, že je Německo závislé na Rusku, a citoval populární výrok ruského expremiéra.
Na Ukrajinu proudí pomoc ze Západu, Rusku nezbývá, než se s žádostí o dodávky zbraní obracet na vyděděnce mezinárodního společenství. Pro výrobu sovětské zbraňové technologie se rázem stala atraktivní zemí Severní Korea.
Setkání amerického prezidenta Joea Bidena s ruským protějškem Vladimirem Putinem skončilo předčasně. Podle Putina bylo jednání konstruktivní, podle Bidena si Rusko zoufale snaží udržet postavení světové velmoci.