Nejen v Praze. Také u brněnského vlakového nádraží v posledních týdnech nocují desítky uprchlíků z Ukrajiny, převážně Romů. Krátkodobé ubytování neklaplo, a tak teď město volá po nastavení jasných pravidel od vlády.
Bývalému vedoucímu prezidentské kanceláře hrozí minimálně podmíněný trest za to, že podle úřadů obešel pravidla pro poskytování dotací, když stavěl penzion. Nyní se snaží vyhnout, aby se kauza u soudu projednávala veřejně.
Krajský soud v Brně uložil ve vedlejší větvi korupční kauzy Stoka podmíněné a peněžité tresty třem obžalovaným. Jeden z obžalovaných byl osvobozen. Rozhodnutí není pravomocné.
Několik desítek lidí se v neděli shromáždilo před Krajským soudem v Brně na protest proti pátečnímu zprošťujícímu verdiktu v kauze smrti mladého Roma u Brněnské přehrady.
Soud omilostnil Ukrajince, který byl původně obžalován z vraždy Roma v Brně. Podle nepravomocného verdiktu šlo o nutnou obranu. U romské menšiny rozsudek vyvolal rozpaky.
Státní zástupce navrhoval pro Romana Rohozina trest za zabití. Obžalovaný vinu dříve popřel. Uvedl, že mladého Roma zabil v sebeobraně. Samotný případ loni v červnu vedl k napětí mezi Ukrajinci a Romy.
Krajský soud v Brně potrestal čtyři obžalované, kteří už dříve prohlásili vinu. Ve vedlejší větvi jde o „spodní patro“ kauzy, vesměs jednatele či řemeslníky, kteří podle obžaloby za úplatky dostávali zakázky.
Soud v Brně ve čtvrtek vyslýchá důležité svědky v případě smrtelně pobodaného Roma na brněnské přehradě. „Obžalovaný nechtěl v konfliktu pokračovat,“ tvrdí jeden ze svědků.
Oheň v květnu zachvátil stavební unimobuňky, hasiči byli na místě za šest minut. Zahynulo osm lidí, nikoho se nepodařilo zachránit. Dnes policie případ odložila.
Sedmatřicetiletý cizinec, kterého policisté obvinili z červnové vraždy u Brněnské přehrady, bude stíhaný na svobodě. Soudce se neztotožnil s právní kvalifikací činu.
Desítky Romů se v úterý večer vydaly v Brně na pochod městem. Skandovaly protiukrajinská hesla, křičely i před ubytovnou s cizinci. Incident prověřuje policie.
Doufám, že nebude pietní shromáždění, protože by to Romové nemuseli zvládnout. Mohlo by se to zvrhnout, říká romský aktivista Jaroslav Miko o tragédii u brněnské přehrady.
Cizinec zřejmě ukrajinské národnosti v Brně poblíž přehrady pobodal dva muže, třiadvacetiletý romský mladík na následky zranění zemřel. Kvůli tragédii se chystá demonstrace, chtějí ji zneužít extremisté.
Nejen v Praze. Také u brněnského vlakového nádraží v posledních týdnech nocují desítky uprchlíků z Ukrajiny, převážně Romů. Krátkodobé ubytování neklaplo, a tak teď město volá po nastavení jasných pravidel od vlády.
Krajský sněm hnutí ANO na Vysočině navrhl do podzimních senátních voleb za okrsek 52 Jihlava bývalou náměstkyni primátora Jihlavy Janu Nagyovou, dříve Mayerovou. Ta je spolu s Andrejem Babišem obžalovaná v kauze Čapí hnízdo.
Povodí Moravy letos odklidí z Brněnské přehrady celkem asi 500 tun naplavenin, je to výrazně více než obvykle. Mohou za to letošní nadprůměrné srážky a vzestupy hladin řek.
Povodí Moravy od června odklidilo z Brněnské přehrady asi 300 tun naplavenin, je to výrazně více než obvykle. Mohou za to letošní nadprůměrné srážky a vzestupy hladin řek.
„Chválíme omezení pohybu na veřejnosti a výletů do turisticky atraktivních míst. Denně jsme ale řešili na 600 přestupků,“ uvedla policie na twitteru s tím, že je to o polovinu víc než obvykle.