Ministr financí Zbyněk Stanjura našel cestu, jak uhradit 203,5 miliardy, které si od státního rozpočtu v příštím roce vyžádá energetická krize. Přitom nebude nutné zvyšovat plánovaný schodek o víc než 25 miliard.
Ředitel majetkového odboru pražského magistrátu Jan Rak čelil kritice za střet zájmů a za to, že svěřil přípravu projektů za miliardu firmě opakovaně stíhaného muže. Oznámil úmysl rezignovat, ale pak se zachoval jinak.
Izraelci zaútočili na jemenský přístav Hudajdá. Tvrdí, že místo využívají Húthiové k převozu zbraní. Izrael na toto místo útočil i v minulosti, tentokrát však poprvé nasadil námořnictvo.
Čínská letadlová loď Šan-tung a čtyři další plavidla, včetně raketového torpédoborce, se v pondělí plavily v japonských ekonomických vodách obklopujících vzdálený tichomořský atol Okinotori.
Premiér Petr Fiala má za sebou zatím jednu z nejvýbušnějších zastávek své roadshow. V Ostravě čelil otázkám na kauzu bitcoin i kritice demonstrantů, kteří se shromáždili před budovou. Ty následně uklidňovala policie.
Dokud nedorazí do Los Angeles, kde od minulého pátku lidé protestují proti počínání imigračních úřadů, všichni z dvou tisíc původně povolaných příslušníků Národní gardy, budou na místě nasazení američtí mariňáci.
Gruzínští poslanci se poprali v parlamentu při projednávání vládního návrhu zákona. Novela počítá s označováním organizací čerpajících zahraničí dotace coby „zahraničních agentů“.
Ministr financí Zbyněk Stanjura našel cestu, jak uhradit 203,5 miliardy, které si od státního rozpočtu v příštím roce vyžádá energetická krize. Přitom nebude nutné zvyšovat plánovaný schodek o víc než 25 miliard.