Policie tři měsíce prověřovala trestní oznámení, v němž zjišťovala, zda nedošlo ke spáchání trestného činu, když Miloši Zemanovi v jeho soukromém sporu platí advokáta Kancelář prezidenta republiky.
Okresní soud v Pardubicích poslal do vazby čtvrtou osobu podezřelou ze žhářského útoku v Pardubicích. Policie neuvedla, zda se jedná o muže či ženu, jen že je české národnosti.
Skupinu podezřelou z útoku v Pardubicích, který policie vyšetřuje jako terorismus, tvořilo podle aktuální vyšetřovací verze zhruba deset lidí. Bezpečnostní složky pracují s tím, že všechny členy odhalily. Dva lidé jsou na útěku.
Petr Pavel dorazil jako prezident potřetí na Ukrajinu. Zatím absolvoval pracovní oběd ve Lvově. Pravděpodobně se setká i s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Cílem jeho cesty je vyjádřit podporu Ruskem napadené zemi.
Jediným kandidátem na premiéra vznikající vlády ANO, SPD a Motoristů je předseda hnutí ANO Andrej Babiš. řekl v sobotu v diskusním pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct místopředseda ANO Karel Havlíček.
Povolební vyjednávání ukazují, že oba klíčové hráči - prezident Petr Pavel a šéf vítězného hnutí ANO Andrej Babiš - si vzájemně moc nedůvěřují. To může komplikovat formování nové vlády.
Přestěhovat zaměstnance se Ministerstvo obrany pokouší už podruhé. Loni narazilo na kritiku prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu, že si vyjednalo příliš drahé nájemné.
Politici, umělci, sportovci, podnikatelé, vojáci ale i obyčejní hrdinové a lidé z neziskovek. Seznam Zprávy nabízejí přehledný seznam všech vyznamenaných.
ANALÝZA. Prezident si v uplynulých dvanácti měsících našel několik témat, která tlačí a na která dává důraz. Nelze si nevšimnout, že nápadně stejné motivy v politice prosazuje jedna z parlamentních sil - vládní hnutí STAN.
Prezident Petr Pavel se dnes přestěhoval z Hrzánského paláce na Pražský hrad. Potvrdil to tiskový tým prezidenta. Podle mluvčí Markéty Řehákové by odpoledne měl mít Pavel na Hradě první schůzky.
BLUDY VS. FAKTA. Nový projekt Seznam Zpráv ověřuje až do 2. kola prezidentských voleb rozšířené lži. Jako například tu, která se den před otevřením volebních místností začala šířit v mailech - že generál Petr Pavel zemřel.
Předvolební kampaň se podle Petra Pavla proměnila v obranu hodnot, na nichž staví svou kandidaturu. Odmítl, že by rozděloval společnost, což podle něj Andrej Babiš dělal celé roky.
V prvním kole prezidentských voleb by vyhrál Andrej Babiš, ale jeho podpora mírně klesla. Druhý by skončil Petr Pavel a třetí ekonomka Danuše Nerudová, která si výrazně polepšila.Ukázal to srpnový volební model agentury Median.
Téměř čtyři měsíce po volbách nemá řada poslanců ve svých regionech zřízenou kancelář, kde by se každé pondělí měli scházet s občany. Potřebné prostory si do 25. ledna zatím pronajato jen 175 z celkových 200 zákonodárců.