Ruské síly nadále útočí na Bachmut. V tamní polní nemocnici ošetřují den co den vojáky i civilisty. Reportéři Rádia Svobodná Evropa v nemocnici strávili jeden den, během nějž zachytili každodenní tragickou bitvu lékařů se smrtí.
Analýza DNA potvrdila, že Jevgenij Prigožin zemřel. „Putinův kuchař“ začal svou kariéru stejně jako prezident Putin v ruském Petrohradě a jako jeden z mála příslušníků ruské elity se otevřeně postavil Kremlu.
Motor podle značení vyrobila česká firma Model Motors. Ta se hájí, že Rusům nic neprodává. Dle českých tajných služeb součástku získala tamní armáda přes přeprodejce z jiných zemí. Rusové se takto sankce pokoušejí obejít často.
Ruská prokuratura dříve obvinila novináře Ivana Safronova ze spolupráce s českou rozvědkou. Ten vinu popírá. Tvrzení o údajné spolupráci odmítá i česká strana. Podle ministra zahraničí Lipavského jde o „nesmysly“.
V Petrohradu vyfotili muže, který se nápadně podobá veliteli vagnerovců Jevgeniji Prigožinovi. S jistotou nelze určit jeho totožnost, mnoho detailů ale nasvědčuje, že to skutečně mohl být on.
Jevgenij Prigožin promluvil poprvé od ukončení „vzpoury“, na Telegramu zveřejnil audionahrávku, v níž tvrdí, že jeho cílem nebylo svrhnout ruské špičky.
Vojáci z ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny se údajně začali stahovat z východoukrajinského Bachmutu. Na sociální síti Telegram to oznámil šéf uskupení Jevgenij Prigožin.
Ukrajinci tvrdí, že stále ovládají některé průmyslové a infrastrukturní budovy ve čtvrti zvané Letadlo. Ta leží na kopci a boje o ni probíhají už od letošního února.
Ukrajinská armáda potvrdila slova šéfa Vagnerovy armády o tom, že celá jedna ruská jednotka opustila své pozice u Bachmutu. Prigožin dříve Kremlu pohrozil, že pokud jeho muži nedostanou od velení potřebnou munici, město opustí.
Jedna se necítí vítaná a nemůže najít práci. Další se uplatnila ve svém oboru. Jedno mají ale snad všichni uprchlíci z Bachmutu společné: chtějí se vrátit domů. I kdyby jejich dům už nestál. „Postavím stan,“ je odhodlaná Svitlana.
Ukrajinská armáda přiznala postup ruských sil u Bachmutu. Celkově ale podle ní obránci dál drží své pozice. Jak ukazuje úvodní video, útočit dokážou i na cíle v ruském týlu.
Ruské invazní síly dál usilují o kontrolu nad ukrajinským městem Bachmut. Boje v oblasti patří mezi nejkrvavější střety od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
Postup ruské armády u východoukrajinského města Bachmut zpomalil kvůli vnitřní roztržce, vyplývá z analýzy Institutu pro studium války. Ministerstvo obrany se podle něj snaží prostřednictvím vysokých ztrát oslabit vliv vagnerovců.
Nepřítel neustává v útočných operacích ve směru na Bachmut a další ukrajinská města v Doněcké oblasti. Ukrajinským jednotkám se prozatím daří útoky odrážet i díky práci týmu leteckých průzkumníků.
Boje u východoukrajinského Bachmutu jsou stále intenzivnější. Ukrajinské jednotky brání město už několik měsíců. Na obou stranách je zároveň i velké množství zraněných vojáků. Reportáž z místa nejtěžších bojů.
Ruské síly nadále útočí na Bachmut. V tamní polní nemocnici ošetřují den co den vojáky i civilisty. Reportéři Rádia Svobodná Evropa v nemocnici strávili jeden den, během nějž zachytili každodenní tragickou bitvu lékařů se smrtí.