Den po zvolení českým prezidentem Petr Pavel ve velkém rozhovoru pro Seznam Zprávy popisuje své plány, názory na vývoj na Ukrajině i velké změny na Hradě. „Chci nastartovat proměnu v zemi, která bude pohodová.“
Prezident Pavel podepsal státní rozpočet na letošní rok se schodkem 310 miliard korun. Stát podle něj začne hospodařit den po jeho zveřejnění ve sbírce.
Petr Macinka se za své SMSky prezidentovi Petru Pavlovi neplánuje omlouvat, označil ho za reprezentanta opozice. Ministerstvo zahraničí i vláda by ho tak měli ignorovat.
Spor o Turka začíná poznamenávat reputaci Česka v zahraničí. Prezidentovi se „bez skrupulí“ naznačuje: když to nepůjde po dobrém, tak to půjde po zlém, následky si přičtěte sám. Katastrofální politická kultura.
Petr Pavel dorazil jako prezident potřetí na Ukrajinu. Zatím absolvoval pracovní oběd ve Lvově. Pravděpodobně se setká i s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Cílem jeho cesty je vyjádřit podporu Ruskem napadené zemi.
Šéf Motoristů Petr Macinka hájí rozhodnutí Filipa Turka podat osobnostní žalobu na prezidenta Petra Pavla. Podle jeho slov se Pavel snažil Turka vykreslit jako nepřítele české ústavnosti.
Jediným kandidátem na premiéra vznikající vlády ANO, SPD a Motoristů je předseda hnutí ANO Andrej Babiš. řekl v sobotu v diskusním pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct místopředseda ANO Karel Havlíček.
Povolební vyjednávání ukazují, že oba klíčové hráči - prezident Petr Pavel a šéf vítězného hnutí ANO Andrej Babiš - si vzájemně moc nedůvěřují. To může komplikovat formování nové vlády.
Novou ministryní spravedlnosti se stala místopředsedkyně ODS Eva Decroix. Prezident Petr Pavel ji na Hradě jmenoval poté, co kvůli bitcoinové kauze podal demisi Pavel Blažek.
Do Česka po dvou letech dorazil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na Pražském hradě jedná s českou hlavou státu Petrem Pavlem. Podívejte se, jak vypadalo přijetí ukrajinského prezidentského páru.
Premiér Petr Fiala (ODS) s manželkou Janou dnes na Pražském hradě poobědvali s prezidentem Petrem Pavlem a jeho chotí Evou. Hlavním chodem tradičního novoročního oběda byla kančí kýta na smetaně s brusinkami a variací knedlíků.
Aby nebylo možné zákaz obcházet, bude se vztahovat na skutečného majitele provozovatele médií, nikoli na ovládající osobu. Stejně tomu bude u společností v případě zákazu přijímání dotací a investičních pobídek.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po návštěvě Bulharska zamířil do České republiky. Na Pražském hradě ho přivítal prezident Petr Pavel. Státníci spolu jednali o aktuální situaci na frontě i summitu NATO.
Prezident Petr Pavel se dnes přestěhoval z Hrzánského paláce na Pražský hrad. Potvrdil to tiskový tým prezidenta. Podle mluvčí Markéty Řehákové by odpoledne měl mít Pavel na Hradě první schůzky.