English

V Koreji mluví o pomoci Kyjevu jako o katastrofě. „Běžné řeči,“ míní novinářka

Seznam Zprávy

Je reálné, že se Soul přidá ke spojencům Kyjeva a pošle zbraně? Ještě nedávno by jihokorejská novinářka Jeongmin Kim bez váhání řekla, že ne. Nyní se podle ní přístup tamní vlády možná mění, veřejnost ale Ukrajina moc nezajímá.

More from Seznam Zprávy

Jan 30

Třaskavý výrok chorvatského prezidenta: Krym? Ten už ukrajinský nebude

www.seznamzpravy.cz

Chorvatsko se opět projevilo svými proruskými názory. Kromě kritiky dodávek zbraní tamní prezident dokonce neváhal ani s tvrzením, že podle něj Krym již nikdy nebude součástí Ukrajiny.

Jan 26

Ruské střely létaly na Ukrajinu. Kyjevem zněly exploze

www.seznamzpravy.cz

Ukrajina tvrdí, že sestřelila 47 z 55 řízených střel, které Rusko na její území odpálilo. Úlomky jedné z nich zabily v Kyjevě muže.

Dec 11

Ukrajina zasáhla stovky ruských vojáků v Melitopolu, hořela i základna na Krymu

Seznam Zprávy

Ukrajinské síly v sobotu večer útočily na Ruskem obsazený Melitopol. Uvedli to jak ukrajinští představitelé, tak i ruská okupační správa. Podle agentury Unian při něm zemřelo nebo bylo zraněno asi 200 ruských vojáků.

Oct 31

Obrazem: Česká vláda v ostřelovaném Kyjevě

www.seznamzpravy.cz

Považuji za naprosto automatické, že Česko bude pokračovat v humanitární i vojenské pomoci Ukrajině, prohlásil premiér Petr Fiala po dnešním zasedání české a ukrajinské vlády v Kyjevě.

Oct 18

Ruským útokům navzdory. Cesta české vlády do Kyjeva zatím platí

Seznam Zprávy

Čeští ministři chtějí i přes obnovení ruských útoků na Kyjev jednat se svými protějšky v ukrajinském hlavním městě. Rozhodující slovo však bude mít ukrajinská strana, která ručí za jejich bezpečnost.

Oct 10

Na ukrajinská města prší ruské rakety, Kyjevem zní exploze

Seznam Zprávy

V noci z neděle na pondělí a v pondělních ranních hodinách zasáhly ruské rakety několik ukrajinských měst. Exploze se ozývají i z Kyjeva, nad městem stoupá kouř.

Oct 7

Česká vláda pojede do Kyjeva

www.seznamzpravy.cz

Čeští ministři se v Kyjevě 31. října zúčastní zasedání ukrajinské a české vlády. Jednat budou o dopadech ruské agrese i obnově Ukrajiny. Uvedl to mluvčí vlády Václav Smolka.

Sep 25

Ruská média: Při raketovém úderu v Chersonu zemřel bývalý ukrajinský poslanec

Seznam Zprávy

V důsledku ukrajinského raketového útoku v Chersonu na jihu Ukrajiny dnes zemřeli dva lidé, jedním z nich je bývalý ukrajinský poslanec Oleksij Žuravko.

Aug 16

Ukrajina zesiluje ofenzívu na Krymu

www.seznamzpravy.cz

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vytvořil Radu pro osvobození Krymu. Ruská armáda podle Velké Británie ztrácí kontrolu nad Černým mořem.

Jul 18

Ukrajinský HIMARS zasáhl další ruský cíl. Jakou taktiku Kyjev používá?

www.seznamzpravy.cz

Ukrajina už mluví o více než 30 úderech proti ruským zásobovacím centrům, při kterých nasadila HIMARS. Čerstvě hlásí zničení skladu u Nové Kachovky. Rusko označilo raketové zbraně dalekého dosahu za prioritní cíl.

May 29

V českých ústavech žijí desítky ukrajinských dětí

Seznam Zprávy

Ruská válka na Ukrajině rozdělila tisíce rodin. Do Česka se dostaly také děti a mladiství bez rodičů nebo zákonných zástupců. V několika zařízeních po Česku jich je momentálně 23.

May 25

Ukrajinský prezident Zelenskyj promluví k českému parlamentu

www.seznamzpravy.cz

Rusko útočí na Ukrajinu, situaci sledujeme v online reportáži.

May 23

Video: Kyjev nasadil do bojů české raketomety RM-70. Jsou účinnější než ty ruské

www.seznamzpravy.cz

České raketomety RM-70 jsou stále častěji nasazovány do bojů proti ruským invazním silám, které napadly Ukrajinu.

May 20

Bývalý policejní prezident Husák je nasazený na hranicích s Ukrajinou

Seznam Zprávy

Vladislav Husák musel loni odejít z čela policie v Libereckém kraji kvůli účasti na večírku podnikatele Petra Bendy. Jeho následné působení v čele policejní školy zarazil současný ministr vnitra.

Mar 21

České zbraně zranily ukrajinské vojáky. Výrobce to prošetřuje

www.seznamzpravy.cz

Dva ukrajinští vojáci utrpěli zranění, když selhaly jejich české zbraně, tvrdí jejich kolegové. Granátomety se na Ukrajinu ale nedostaly přes české ministerstvo obrany, pravděpodobně byly součástí dodávky soukromé firmy.

Mar 4

Ukrajinský odstřelovač zabil významného ruského generála s medailí za Krym

www.seznamzpravy.cz

Ruská armáda přišla o vysoce postaveného a důležitého člena velení. Podle zahraničních médií zabil generála Andreje Suchověckije ve středu ukrajinský sniper. Kromě vojska je jeho smrt ránou i přímo pro Vladimira Putina.

Mar 1

Problém pro české stavebnictví: začínají chybět ukrajinští dělníci

www.seznamzpravy.cz

Odchod ukrajinských pracovníků z Česka se zatím ve velkém nekoná. Stavebním firmám ale Ukrajinci i přesto chybí, někteří se totiž nemohou dostat přes hranice.

Feb 24

České ocelárny ohrožuje závislost na ukrajinské rudě

www.seznamzpravy.cz

Napadení Ukrajiny Ruskem ohrožuje dovoz železné rudy do tuzemských oceláren. Surovina je totiž hlavní položkou česko-ukrajinského dovozu. Loni Česká republika dovezla z Ukrajiny rudu za 19 miliard korun.

Feb 6

Moskva může dobýt Kyjev, ale ne celou zemi, říká bývalý ukrajinský ministr

Seznam Zprávy

Ve čtvrtek Moskva spolu s Minskem zahajuje rozsáhlé vojenské cvičení na dostřel od Kyjeva. Podle bývalého ukrajinského ministra obrany Andrije Zahorodňuka je právě hlavní město v ohrožení, celou zemi však dle něj Rusko neovládne.

May 23

České nemocnice, Merkelová, USA, Ukrajina. Ruští hackeři to zkoušejí všude

Seznam Zprávy

Zjištění Seznam Zpráv o ruských pachatelích kybernetických útoků na české nemocnice zapadá do kontextu toho, co se děje už roky po celém světě. Kde všude a jak hackeři útočí?