VIDEO. Pavel Blažek policii a pak i reportérům zatajil, že mu policejní spisy přinesl jeho spolustraník. Viník, který narušil vyšetřování stamilionové korupční kauzy, zůstal bez trestu. „Postupoval jsem naprosto správně,“ tvrdí.
Pražský ostrov Štvanice se stal novým domovem festivalu Arena, který začal toto úterý večer. Letos nabízí přes desítku představení nového cirkusu a divadla.
Na pražském ostrově Štvanice lze nově navštívit Imaginárium Divadla bratří Formanů, interaktivní instalaci divadelních rekvizit, loutek, hybohledů a her.
Proč k obvinění exministra Pavla Blažka a dalších dvou osob v bitcoinové kauze došlo právě nyní?Dosavadní vývoj dešifrujeme v 5:59 s investigativním reportérem Seznam Zpráv Vojtěchem Blažkem.
Státní zástupci oznámili, že obvinili tři lidi pro zneužití pravomoci a praní peněz. Podle zjištění Seznam Zpráv se jedná o exministra Pavla Blažka (ODS), jeho náměstka Radomíra Daňhela a advokáta Kárima Titze.
Exministr energetiky Herman Haluščenko byl zadržen při překračování hranic a to v souvislosti s korupcí v ukrajinském energetickém sektoru. Hlavní podezřelý kauzy a bývalý blízký spolupracovník Zelenského uprchl do zahraničí.
Piráti v průzkumech stále rostou a dotahují i STAN. V kampani výrazně pomáhá také expředseda Ivan Bartoš, který stál v čele strany během loňského odchodu z vlády. V rozhovoru mluví o své roli i možném dalším vládním angažmá.
Exministr spravedlnosti Pavel Blažek naznačil, že policie činila nátlak na Tomáše Jiřikovského obviněného v takzvané bitcoinové kauze. Premiér Petr Fiala žádné takové informace nemá.
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) si nemyslí, že je neetické, když ministerstvo přijalo bitcoiny za miliardu korun od odsouzeného muže. Podle Blažka soudy neprokázaly, že by peníze pocházely z trestné činnosti.
Byznysmeni, s nimiž až do nástupu do funkce podnikal náměstek Pavla Blažka, usilují o to, aby jim ministerstvo nechalo licenci v hodnotě desítek milionů. Stížnostmi dosáhli, že se jejich kauza od úředníků dostala do rukou Blažka.
Pavel Blažek dal na doporučení protikorupčního ředitele resortu spravedlnosti. Předal policii podezření na možné manipulace u zkoušek insolvenčních správců z doby, kdy za ně zodpovídal jeho pozdější náměstek Antonín Stanislav.
Podmíněný trest za znásilnění, za výrobu dětské pornografie a za zneužití dítěte k výrobě pornografie byl podle Blažka nepřiměřeně mírný. Podal proto stížnost k Nejvyššímu soudu pro porušení zákona.
Čeští diváci viděli ve čtvrtek večer poprvé v kinech film o bratrech Mašínech o jejich útěku do Západního Berlína. Téma dodnes rozděluje českou společnost a bylo to vidět i v kině.
Ministr spravedlnosti kritizoval policisty, když Nejvyšší stání zastupitelství zrušilo stíhání dvou žen v bytové kauze. Detektivové nyní ale ženy znovu obvinili. Jde o byty, které získali příbuzní brněnské primátorky Vaňkové.
Podle premiéra Petra Fialy ministr spravedlnosti vše ohledně bytové kauzy vysvětlil. Seznam Zprávy přinášejí souhrn podezření okolo Pavla Blažka a jeho tlaku na dozorující žalobce.
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS opět – už potřetí – žádá od žalobců informace ze živé kauzy, v níž jsou však podezřelí jeho spolustraníci i on sám. Jde o machinace s městským majetkem v Brně.
V libereckém Divadle F. X. Šaldy měl v pátek večer premiéru volně zpracovaný taneční příběh bratří Mašínů od režiséra Štěpána Benyovszkého. V kontroverzní inscenaci účinkuje formace Dekkadancers.