Okolo hutí Liberty Ostrava sílí pochybnosti o reálnosti plánu na jejich záchranu. Podle správce je podnik v úpadku. Navrhl proto soudu, aby Liberty zrušila ochranu před věřiteli. Soud již kvůli tomu nařídil jednání.
O osudu zkrachovalé huti Liberty Ostrava rozhodne jediná závazná nabídka, kterou podala firma bývalého ministra vnitra Martina Peciny. Insolvenční správce ji označil za nízkou, po navýšení se teď čeká na verdikt věřitelů.
Do dění okolo hutí Liberty Ostrava vstoupila společnost slovenského advokáta Miroslava Belici.Ta získala pohledávku Liberty vůči dodavateli energií Tameh. Belica nemá daleko k lidem od miliardářů Jaroslava a Michala Strnadových.
Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s firmou Liberty Metal Recycling Czech byznysmena Sandžíva Gupty. Společnost byla přímo napojená na Guptovy hutě Liberty Ostrava. Kvůli jejich problémům také zkrachovala.
Kamikadze drony s dlouhým doletem útočí opakovaně hluboko na ruském území. Jejich hlavním cílem se v poslední době staly ropné rafinerie nebo hutní závod.
Za čtyři roky se má slavit 200 let ostravského hutnictví. Jestli tomu tak bude, záleží na schopnostech vlády najít investora pro huť Liberty. Naděje žije, i když právě vládní úřady mají na zastavení výroby v Ostravě lví podíl.
Liberty Ostrava musí doložit Ministerstvu životního prostředí, že obnoví výrobu. Bez toho nedostane bezplatné emisní povolenky, na které by huť jinak měla nárok. Liberty počítá s povolenkami v restrukturalizačním plánu.
V ocelárnách Liberty Ostrava došlo od konce února do konce března k prohloubení ztráty na více než tři miliardy korun. Hlavní část výroby hutí stojí od prosince. Podniku bez provozních příjmů se tak horší i další ukazatele.
Zadlužené hutě Liberty Ostrava představily svým věřitelům restrukturalizační plán, který počítá se snížením výroby o 60 procent. Podle předsedy odborů KOVO Romana Ďurča je ale plán nepřijatelný, o práci by přišly tisíce lidí.
Ani tento týden nepůjde většina zaměstnanců hutě Liberty Ostrava do práce. Firma jejich návrat opět o týden posunula, už pojedenácté. ČTK to řekl předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR Petr Slanina.
Okolo hutí Liberty Ostrava sílí pochybnosti o reálnosti plánu na jejich záchranu. Podle správce je podnik v úpadku. Navrhl proto soudu, aby Liberty zrušila ochranu před věřiteli. Soud již kvůli tomu nařídil jednání.
Skupina CE Industries byznysmena Jaroslava Strnada jedná o možnostech vstupu do oceláren Liberty Ostrava. Ty jsou ve finanční krizi. Strnadovo angažmá ale zatím jisté není. Liberty bude na rozjezd výroby potřebovat miliardy.
Výroba v ostravské firmě Liberty stojí a zaměstnanci jsou už od konce minulého roku doma. Poslední oznámený termín, kdy by se mohli vrátit do práce, je 23. ledna.
Termín návratu zaměstnanců hutě Liberty Ostrava do práce se posouvá na 16. ledna, uvedla dnes Česká televize (ČT). Hutní společnost se stále nedohodla s dodavatelem energií Tameh.
Zástupce zaměstnanců v dozorčí radě ostravských hutí Liberty Ostrava požaduje svolání dozorčí rady. Jedním z hlavních témat má být osm miliard korun, které si z podniku vypůjčily jiné firmy z holdingu Sandžíva Gupty.
Krajský soud v Ostravě vyhlásil v případě hutní společnosti Liberty Ostrava individuální moratorium. O ochranu před jedním z věřitelů firma sama před časem požádala.
Vedení hutí tvrdí, že kvůli nejistotě vyvolané koronavirem, musí snížit výrobu železa o dvacet procent. S plnou výrobou počítá zase od srpna. Odboráři se bojí o budoucnost firmy.