Šéfka Tajné služby USA, která měla na starosti ochranu Donalda Trumpa, se bude zpovídat v Kongresu, zásah vyšetřuje i FBI. Otazníky vyvolává zejména neadekvátní zabezpečení střechy, odkud střelec na exprezidenta pálil.
Pro Ukrajinu má „mírové návrhy“ a tvrdí, že válku ukončí jedním telefonátem. Současnou americkou administrativu opakovaně pranýřoval, že je málo proizraelská. Jak může zvolení Donalda Trumpa ovlivnit počínání USA ve světě?
Larry živě líčí, že chce volit Donalda Trumpa, aby ochránil dceru a syna. Ten se ale ohradí: „Nemám Trumpa vůbec rád,“ řekne s tím, že se chystá volit Kamalu Harrisovou. V pensylvánském Butleru patří spíše k menšině.
Místy napjatá a vyhraněná, po většinu času ale civilizovaná zbavená osobních útoků. Taková byla debata kandidátů na amerického viceprezidenta mezi J.D Vancem a Timem Walzem.
Republikánský viceguvernér Severní Karolíny Mark Robinson se před lety na jedné pornostránce označil za černého nacistu a zanechal zde řadu lascivních a rasistických komentářů. Skandál může mít dopad i na prezidentský souboj.
V souvislosti s atentátem na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa došlo k vnitřnímu vyšetřování tamní tajné služby. Prověrka odhalila porušení bezpečnostních protokolů a „komunikační nedostatky“.
Ryan Routh, zadržený podezřelý z atentátu na Trumpa na Floridě, byl podle svých sociálních sítí ochotný bojovat a umírat za Ukrajinu. Na jeho profilu jsou také propalestinské, protaiwanské a protičínské vzkazy.
Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého prezidenta Donalda Trumpa, uvedla agentura AP s odkazem na e-mail, který Cheatleová zaslala svým podřízeným.
Tlak na rezignaci ředitelky Tajné služby USA Kimberly Cheatlové stoupá. Sněmovna reprezentantů ji dnes téměř pět hodin „grilovala“ vzhledem k nezvládnutí atentátu na bývalého prezidenta Donalda Trumpa.
Zatímco ve Spojených státech vyšetřují, co vedlo dvacetiletého muže k atentátu na Donalda Trumpa, v Česku už má spousta politiků jasno. A některé teorie, podobně jako v případě střelby na Roberta Fica, jsou vskutku odvážné.
Léta jsme sledovali zprávy o vraždění na amerických školách. Děs, ale nás se to netýká, krčili jsme rameny. Takoví barbaři tady přece nežijí. Probrali jsme se v prosinci. Co nás probere teď?
Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zatím nezjistil motiv střelce na republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa. Střelbu na sobotním předvolebním mítinku v pensylvánském Butleru ale vyšetřuje jako pokus o vraždu.
ANALÝZA. Ochranka slovenského premiéra Roberta Fica nedokázala zabránit atentátu. Na vině byly podle oslovených expertů zejména tři velké chyby, kterých se strážci dopustili před útokem, ale i během něj.
Donald Trump se chce vydat soudu v Georgii, aby čelil obvinění z ovlivňování voleb. Úřady tentokrát pořídí i jeho policejní snímek. „Je to mocný obraz, který Trump může použít v komunikaci s podporovateli,“ říká reportér NYT.
Mluví téměř na každé krizové tiskové konferenci, je hlavním epidemiologem a umí veřejně nesouhlasit se svým nadřízeným. Tentokrát není řeč o Romanu Prymulovi, ale o americkém lékaři Anthonym Faucim.