Páteční řádění vraha na městských oslavách, ke kterému se přihlásila organizace Islámský stát, podnítilo v Německu výzvy k přísnějším bezpečnostním opatřením a tvrdšímu postupu při přijímání uprchlíků.
Britská policie zatkla další dva muže podezřelé z plánování žhářského útoku na židovské cíle. V souvislosti s nedávnou vlnou útoků v Londýně tak zadržela už devět lidí. Vyšetřovatelé nyní prověřují i možné napojení na Írán.
Skupina The Earthquake Faction zveřejnila dokumenty, které údajně ukradla při březnovém žhářském útoku na pardubickou zbrojovku LPP Holding. Podle policie materiály neohrožují bezpečnost státu.
Kriminalisté v sobotu obvinili v případu zapálení haly zbrojovky LPP Holding v Pardubicích dalšího člověka. Další podezřelý byl navíc v pátek zadržen v Bulharsku, Česko požádá o jeho vydání.
Policie v případu žhářského útoku na zbrojovku v Pardubicích zadržela pět lidí. Vyšetřování pokračuje i díky spolupráci se Slovenskem. Za teroristický útok a účast na teroristické skupině hrozí pětici i výjimečný trest.
Policie dopadla čtvrtou podezřelou osobu z účasti na teroristickém útoku v Pardubicích. Soud ženu v sobotu poslal do vazby, je české státní příslušnosti.
Okresní soud v Pardubicích poslal do vazby čtvrtou osobu podezřelou ze žhářského útoku v Pardubicích. Policie neuvedla, zda se jedná o muže či ženu, jen že je české národnosti.
Týden po žhářském útoku na budovy firmy LPP Holding v Pardubicích, který policie šetří jako terorismus, jsou ve vazbě tři možní pachatelé. Byli aktivní v propalestinském hnutí. Co se o nich a jejich aktivitách ví?
Podle mluvčí LPP Holding Martiny Tauberové využívá areál zbrojovky legislativně přípustné prostředky zabezpečení. Podle ní nemají soukromé subjekty k dispozici právní ani technické prostředky proti tomuto typu útoku.
Turecká policie zatkla v hlavním městě přes stovku osob podezřelých z členství v teroristické organizaci Islámský stát. V bytech zatčených nalezli množství zbraní a munice. Policie nyní pátrá po dalších podezřelých.
Česká společnost LPP Holding dodala na Ukrajinu stovky dronů, které se obejdou bez GPS i rádiové navigace. Doma ale čelí kritice ohledně nákupu vozidel Supacat pro českou armádu.
„Největší pátrání v dějinách státu Minnesota“ je u konce. Policie dopadla muže, které podezírá z útoku na demokratické zákonodárce. Muž je ve vazbě, zřejmě jednal sám.
V Pardubicích se časně ráno poprali tři muži, jeden z nich zemřel. Policie zadržela dva cizince a ještě v sobotu je zřejmě obviní. Hrozí jim až deset let ve vězení.
Francouzští vyšetřovatelé prověřují několik osob v souvislosti s pátečními žhářskými útoky na železnicích. Podle ministra vnitra Geralda Darmanina se policie zaměřuje na krajně levicové aktivisty.