Mrtví, evakuovaní, zničený majetek i infrastruktura. Povodně v posledních dnech trápí hlavně Polsko, Rakousko a Rumunsko, ale chystá se i Slovensko nebo Maďarsko.
Česko zasáhnou silné bouřky s větrem, který bude dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině, kroupami o průměru tří centimetrů a přívalovými dešti. Hrozí bleskové povodně, škody na majetku i dopravní komplikace, varuje ČHMÚ.
Meteorologové varují před silnými bouřkami, které zasáhnou celé Česko i v neděli. Hrozí přívalové deště, kroupy a vítr o síle až 90 km/h. Bouřkové počasí má pokračovat i v příštím týdnu.
Varování před bouřkami platí od čtvrtečního poledne do půlnoci pro jihozápadní polovinu Čech, včetně Prahy a většiny Středočeského kraje. V první polovině noci se bouřky mohou dostat i na Vysočinu.
Čtvrteční bouřky budou podle meteorologů lokální, začnou se tvořit v odpoledních hodinách nejdříve na horách a později i na dalším území Česka. Pozdě večer bude bouřková činnost postupně slábnout.
Českem procházejí pásy intenzivních bouřek, které mohou doprovázet kroupy a silný vítr. K opatrnosti vyzývají nejen meteorologové, ale také hasiči nebo České dráhy.
Po vydatných deštích zůstávaly ráno zvednuté hladiny řek na jihozápadě republiky a v části středních Čech, v noci začaly stoupat toky na severní Moravě a ve Slezsku.
Silné bouřky působící škody zasáhly Česko naposledy v pátek, tehdy také ve východní části území. Tisíce domácností přechodně připravily o dodávky elektřiny.
Česko zasáhnou o víkendu silné bouřky. Meteorologové vydali výstrahu pro Moravu a Slezsko, kde budou v sobotu večer a v noci na neděli velmi silné s přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině.