Kolem českého fotbalu krouží několik podnikatelů z první byznysové ligy. Co je vlastně láká na vlastnictví klubů: kupují si hračku, radost, investici? V každém případě přicházejí v době, kdy se poměry ve fotbale zásadně mění.
Detektivové pracují s verzí, že primátor Karviné Jan Wolf poskytl bývalému rozhodčímu Pučkovi stovky tisíc na uplacení nejméně čtyř zápasů, aby dopadly ve prospěch karvinského týmu.
Sázková společnost Chance s okamžitou platností ukončila spolupráci s fotbalovými kluby MFK Karviná a Slezský FC Opava, které čelí obvinění z ovlivňování výsledků a korupce. Některá města pak zruší své dotace pro fotbalové kluby.
Sázkařský skandál ve fotbale otřásá Karvinou. Mezi podezřelými je i primátor Jan Wolf. Místní říkají, že o možné korupci se mluvilo už dříve. Wolf se ke kauze zatím nevyjádřil, neobjevil se ani na dnešním zasedání rady města.
Kauza ovlivňování výsledků fotbalových utkání a korupce znervózňuje sponzory fotbalových klubů zapletených do aféry. Vývoj sledují i partneři fotbalového svazu, který vyšetřování inicioval.
V nové velké korupční a sázkařské aféře jsou mezi podezřelými také primátor Karviné či bývalý známý fotbalista, nyní fukcionář klubu z Opavy. Fotbalová asociace vydala soupis celkem 47 jmen, které v aféře podezírá.
První gól pražského duelu v úvodním poločase vstřelil Patrik Vydra, hosté tak šli do šaten s mírným vedením. V druhé půlce však domácí přebrali nad zápasem kontrolu, a díky dvěma brankám Tomáše Chorého Slavie porazila Spartu 3:1.
Manažer Českých drah Jan Staněk kombinuje vysokou funkci ve státní firmě s prací pro fotbalový Baník Ostrava. Teď se s klubem účastnil soustředění v Turecku. Podle něj šlo o dovolenou. Státní firma v tom žádný problém nevidí.
Sparta nezvládla druhý zápas skupinové fáze Konferenční ligy proti chorvatské Rijece. V zápase, který se musel dohrávat po čtvrtečním silném dešti v pátek, se nedokázala prosadit a prohrála 0:1.
Kolem českého fotbalu krouží několik podnikatelů z první byznysové ligy. Co je vlastně láká na vlastnictví klubů: kupují si hračku, radost, investici? V každém případě přicházejí v době, kdy se poměry ve fotbale zásadně mění.
Sparta odehrála odvetu se švédským Malmö zkušeně, po výsledku 2:0 postupuje do hlavní části Ligy mistrů. V Champions League si tak zahraje poprvé od roku 2005.
Málokterý klub ve fotbalovém světě cinkne tak silně jako anglický Liverpool FC. Šestinásobný vítěz Ligy mistrů či předchozího Poháru mistrů, devatenáctinásobný vítěz anglické nejvyšší soutěže.
Krásné časy prožívají dva slavné pražské kluby Sparta a Slavia. Vládnou nejvyšší soutěži, na evropské scéně se chystají na zvučná jména Liverpool FC, respektive AC Milán. A oba jsou finančně zabezpečené.
Derby Sparta vs. Slavia je tu – ženské. Má však stejně třaskavý náboj jako to mužské. „Je to svátek jako u mužů,“ potvrzuje osoba nejpovolanější Eva Haniaková, první žena v Síni slávy českého fotbalu.
František Čupr předá od 1. července pozici generálního ředitele AC Sparta Praha Tomáši Křivdovi, dosavadnímu členovi představenstva, informují oficiální stránky mistrovského klubu.
Po začátku vyřazovací fáze Ligy mistrů se rozjede i play off Evropské ligy. Ta láká přítomností 4 anglických gigantů. Český fotbal doufá, že po prvním kole bude o jednoho míň. Slavia vyzve Leicester v boji o miliony a koeficient.