Američtí politici napříč politickým spektrem odhlasovali podmínečný zákaz TikToku. Pokud se síť nezbaví čínského majitele, v USA končí. Připomeňme, o čem vlastně Nejvyšší soud rozhoduje a jaké z toho plynou důsledky pro celý svět.
Fotbalový tým Maroka porazil Kanadu 3:0. Maročané se tak stali prvními čtvrtfinalisty letošního mistrovství světa. Góly však padaly až ve druhém poločase. Pro spolupořadatele turnaje Kanadu tak šampionát končí.
K sociálním sítím se v Česku dostávají stále menší děti. Internetové prostředí navíc zhrublo. Stále běžnější je online agrese, ale třeba i virtuální svlékání s pomocí AI. Podle odborníků je třeba s tím systematicky pracovat.
Spekulace o úpadku sociálních sítí jsou předčasné. Jen jsme přestali přispívat a sdílet a místo toho si z nich udělali soukromou televizi pro jednoho. Tato změna bude mít dalekosáhlé dopady nejen v ekonomice a médiích.
V Česku se začalo hovořit o záměru zakázat sociální sítě dětem. Experti pro Seznam Zprávy popisují, jak sociální sítě pracují s emocemi, srovnáváním i pozorností - a proč mohou mít na děti jiný dopad než na dospělé.
Andrej Babiš chce napodobit země, které omezily dětem přístup k sociálním sítím, nebo takové zákazy zvažují. Odborníci však varují, že nastavit pravidla je složité. Nepromyšlené zákazy podle nich mohou být škodlivé.
Technologie čínské společnosti Huawei zůstává součástí sítí českých mobilních operátorů, a to navzdory varováním bezpečnostních institucí. Stát přitom nemá účinný nástroj, jak rozhodování firem o výběru dodavatelů přímo ovlivnit.
Kvůli komentáři na sociální síti souvisejícímu s návštěvou prezidenta Petra Pavla v Olomouckém kraji zadržela policie osmapadesátiletého muže z Prostějovska. Vyšetřuje ho pro podezření z nebezpečného vyhrožování.
Systém TikToku byl v Evropě rok testován. Analyzuje profily, videa i chování a odhaduje, zda účet patří dítěti do 13 let. Označené účty pak posuzují moderátoři.
Premiér Petr Fiala (ODS) je nově nebývale aktivní na sociálních sítích. Navzdory varování bezpečnostních analytiků si pořídil také účet na TikToku. Na čínskou sociální síť si premiér najal specialistu. Důvod? Za rok budou volby.
Mateřská společnost TikToku, čínský ByteDance, nemá v úmyslu prodat svou oblíbenou online platformu na sdílení krátkých videí, píše BBC. Pokud k tomu ale opravdu nedojde, mohl by být TikTok v USA zakázán.
Kolik Čechů používá aplikaci TikTok? To vědí jen provozovatelé této sociální sítě. A inzerenti, kteří to ale nesmějí říct. Čínská společnost čelí hrozbě zákazu. Firmám ale prý může nabídnout to, co nikdo jiný: skutečný zájem.
Mistroství světa v ledním hokeji v roce 2024 v Praze a Ostravě představilo oficiální logo. A to vzbudilo na sociálních sítích lehké pozdvižení. Další koláž populárního grafika pro SZ.
Aplikace TikTok, před jejímž používáním varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, je na „pozorování“ v řadě firem, které ji využívají. Část z nich sleduje, co se bude dít, část se s ní už rozloučila.
Ve Spojených státech se dnes oficiálně spouští sociální síť bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Truth Social se bude podle jejích tvůrců podobat twitteru.
Do nového roku jsem si dal závazek, že už nikdy nevystavím fotky potomků na sociální sítě. V mém případě na Instagram. Inspiroval mě k tomu dosti drsný literární zážitek.
Společnosti Google a Meta čelí hrozbě vysokých pokut za to, že neodstranily obsah, který ruská vláda považuje za nezákonný. Většina z nahlášeného obsahu má jedno společné. Týká se opozice a kritizuje aktuální vládu a prezidenta.
Naše životy se na začátku minulého roku narychlo téměř většinově přesunuly do virtuálního světa. Online práce, online škola, online večírky a nonstop zapnutá sociální média, která kontrolujeme každou chvíli, aby nám nic neuniklo.