Soupeři USA sice dostávají v posledních letech na frak, ovšem ne všechny zásluhy si může přičíst Bidenova diplomacie. A jedno strašidlo opět nenápadně zvedá hlavu.
Jaká je šance, že čeští fotbalisté postoupí na mistrovství světa v exotické destinaci a zahrají si zrovna ve městě, jehož ulice zkrášluje česká firma? Jedna ku milionu? A přece se právě to nyní děje v mexické Guadalajaře.
Akcioví obchodníci aktuálně využívají téměř každou druhou volně obchodovanou akcii společnosti Groupon k sázce na její pokles. Trh se tak k firmě spojené s českou skupinou Pale Fire Capital dál staví výrazně skepticky.
Nejlepším českým fotbalistou roku se stal Pavel Šulc. Na druhém místě skončil Patrick Schick, na třetím Ladislav Krejčí. Jako trenér uspěl Jindřich Trpišovsk, mezi ženami uspěla Klára Cahynová.
Americkou literární cenu National Jewish Book Award v kategorii výzkum o holokaustu letos za knihu Lidé bez dějin jsou prach: Queer touha a holokaust dostala česká historička Anna Hájková.
Český výběr měl většinu zápasu více ze hry, branku ale nevstřelil. Chorvatsko si tak upevnilo první místo v tabulce a má téměř jistý postup na fotbalové MS. Česko je druhé a míří do baráže.
Na konci srpna dojde k zavedení cel na veškeré zboží dovážené do Spojených států. Mění se tedy tak i pravidla pro posílání menších balíčků, na které dosud platila výjimka.
Česká ekonomika loni podle odhadu ČSÚ stoupla o jedno procento. V posledním čtvrtletí loňského roku byl hrubý domácí produkt meziročně o 1,6 procenta vyšší, mezičtvrtletně pak o 0,5 procenta.
Americká podpora domácího průmyslu i levnější energie vedou české firmy k investicím v USA – za pět let stouply na trojnásobek. O historicky největší české investici by se mělo rozhodnout příští týden.
Růst platů pěti členů představenstva vidí ministr dopravy Martin Kupka jako oprávněný. Řešit se ale bude i „bezplatný výlet“ manažerů za fotbalem do Německa.
V předvečer Štědrého dne oslaví 42. narozeniny. Věk, kdy se většina vrstevníků už vydává na trenérskou dráhu, ostatně jeho kouč Marek Kulič je jen o sedm let starší. Marek Matějovský však kalendář doslova trhá.
Češky vstoupily do wimbledonského singlového pavouka v úctyhodném počtu jedenácti hráček. Co do kvantity jsou tedy absolutní velmoc. Predikce zahraničních odborníků na jejich úspěch v turnaji už tak optimistické ale nejsou.
Český týden v USA začíná. Ministryně obrany Jana Černochová zítra podepíše obrannou smlouvu. Ve Washingtonu je i šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která musí dokument schválit.
Mistroství světa v ledním hokeji v roce 2024 v Praze a Ostravě představilo oficiální logo. A to vzbudilo na sociálních sítích lehké pozdvižení. Další koláž populárního grafika pro SZ.
Spojené státy 8. listopadu otevřou své hranice očkovaným turistům, a ukončí tak několik měsíců dlouhou izolaci od velké části světa. Po více než roce tedy budou moct bez komplikací za oceán i Češi s ukončenou vakcinací.
Loděnická GZ Media, která patří Zdeňku Pelcovi, investuje ve svých továrnách v Česku, USA i Kanadě do rozšíření výroby vinylových desek zhruba půl miliardy korun.
Osmifinále evropského fotbalového šampionátu začíná v sobotu zápasem Velšanů s Dánskem, v neděli od 18 hodin rozehrají své utkání v Budapešti i Češi. Přemýšlíte, zda na utkání s Nizozemskem vyrazit? Tady je pár dobrých rad.