Elon Musk by rád koupil společnost OpenAI. Projekt, jenž byl původně založen jako nezisková organizace s cílem pomáhat lidem, dle něj přestal plnit svůj účel. Sumě, kterou nabídl, se však v OpenAI vysmáli.
Elon Musk by rád koupil společnost OpenAI. Projekt, jenž byl původně založen jako nezisková organizace s cílem pomáhat lidem, dle něj přestal plnit svůj účel. Sumě, kterou nabídl, se však v OpenAI vysmáli.
Berkshire Hathaway se připojuje k prestižnímu klubu firem s tržní hodnotou přesahující jeden bilion dolarů. Tento významný krok ji zařazuje mezi nejvýznamnější a nejmocnější společnosti světa, jako jsou Apple či Microsoft.
Hodnota technologického giganta Nvidia poprvé překročila hranici tří bilionů dolarů. A nic nenasvědčuje tomu, že by růst ceny amerického výrobce čipů měl končit.
Spoluzakladatel společnosti OpenAI Ilya Sutskever je jedním z původních tvůrců umělé inteligence, na jejímž principu funguje chatovací robot ChatGPT. Po deseti letech ve firmě se ale rozhodl odejít.
„Nikdy nezřizujte právní sídlo své firmy ve státě Delaware,“ napsal Elon Musk na síť X po verdiktu soudu, který mu zrušil odměnu 56 miliard ze společnosti Tesla. Teď ze státu na severovýchodě přesunul sídlo společnosti Neuralink.
Po několika dnech se do vedení americké společnosti pro vývoj umělé inteligence, OpenAI, vrací její zakladatel Sam Altman. Děje se tak poté, co v pondělí média oznámila, že Altman„mění dres“ a přechází do společnosti Microsoft.
Odvolaný šéf společnosti OpenAI Sam Altman a bývalý šéf správní rady firmy Greg Brockman přecházejí do softwarové společnosti Microsoft, největšího podporovatele OpenAI.
Miliardář Elon Musk založil start-up xAI. Šéf automobilky Tesla či kosmické společnosti SpaceX a majitel Twitteru tak vstupuje na pole umělé inteligence.
Společnost Apple překonala rekordní hranici z hlediska tržní kapitalizace. Páteční burzovní obchodování uzavřela nad hodnotou tří bilionů dolarů. Stala se první firmou s touto tržní kapitalizací.
Hodnota majetku amerického podnikatele a šéfa automobilky Tesla Elona Muska se od začátku roku snížila o více než 100 miliard dolarů (zhruba 2,4 bilionu Kč). Na vině je především pokles ceny akcií Tesly, uvedla agentura Bloomberg.
Miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk chce koupit Twitter. V provozovateli stejnojmenné sociální sítě už má podíl 9,2 procenta a je tak jeho největším akcionářem.
Americká technologická společnost Apple se dnes stala prvním podnikem na světě, jehož tržní hodnota dosáhla tří bilionů dolarů (zhruba 66 bilionů Kč). Informovala o tom agentura Reuters.
Jeff Bezos, zakladatel internetového obchodu Amazon, drží jmění v hodnotě 200 miliard dolarů. Vlastní dvakrát více než Elon Musk, který se připojil do klubu stomiliardářů. Bill Gates, druhý nejbohatší člověk světa, má 124 miliard.
Šéf společnosti Apple Tim Cook se stal dolarovým miliardářem, přestože vlastní pouze 0,02 akcie společnosti. Apple se blíží k tržnímu ohodnocení dvou bilionů dolarů. I ostatní technologické giganty těží ze situace okolo pandemie.
Sice se stále častěji spekuluje o jeho duševním zdraví, na druhou stranu mají jeho byznysové aktivity jasné směřování a dávají smysl. A to i pro dobu „pokoronovou“.