Český legionář, který už tři roky bojuje na Ukrajině proti Rusku, popisuje, jak vojáci vnímají páteční roztržku mezi americkým a ukrajinským prezidentem. Jednání Donalda Trumpa označuje za zradu.
Výhružná slova, ale zatím žádné činy. Tak komentují ruští představitelé ultimátum, které dal americký prezident Donald Trump Moskvě. Z jejich prohlášení se nezdá, že by se na přístupu Ruska k válce mělo něco měnit.
Moskva se nevzdá svých cílů na Ukrajině, chce ale i jednat, řekl Putin Trumpovi. Šlo o šestý veřejně známý rozhovor mezi oběma vůdci od Trumpova lednového návratu do Bílého domu.
Rusko nabídlo Ukrajině uspořádat další kolo přímých jednání v Istanbulu, proběhla by příští pondělí. Podle ministra zahraničí Sergeje Lavrova Rusko nadále trvá na neutralitě Ukrajiny a odmítá důraz na zachování její celistvosti.
Donald Trump stupňuje svou kritiku Moskvy a zvažuje nové sankce vůči Rusku. Jeho výroky přicházejí po neúspěšných snahách o příměří a rostoucím počtu civilních obětí ruských útoků na Ukrajině.
Putin na rozdíl od Trumpa mluvil o práci na „memorandu o budoucích jednáních“, jejichž výsledkem může být i příměří. Zopakoval frázi, pod kterou skrývá i požadavek na demilitarizaci Ukrajiny.
Na čtvrteční mírová jednání s Ukrajinou nepřijede do Istanbulu ruský prezident Putin ani jeho americký protějšek Trump. Podle českého ministra vnitra Víta Rakušana je to důkaz, že o klid zbraní nestojí.
Na jednání s Ukrajinou v Istanbulu Rusko vyšle delegaci, kterou povede Putinův poradce Vladimir Medinskij. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už dříve uvedl, že chce jednat přímo s Putinem.
Situace si podle mluvčího Dmitrije Peskova schůzku Vladimira Putina s Donaldem Trumpem vyžaduje. Nic konkrétního však ohledně schůzky domluveno není. Putin také volal s Módím, odsoudil útok v Kašmíru a přijal pozvání do Indie.
Ústřední vojenská komise vládnoucí Dělnické strany KLDR uvedla, že vůdce Kim Čong-un rozhodl o nasazení vojáků na straně Ruska na základě smlouvy o komplexním strategickém partnerství, kterou loni podepsal s Putinem.
Kdyby si chtěli Američani zahrát skutečně dobrý hokej proti kvalitnímu soupeři, ne jen inscenovat symbolickou politickou plácanou, nevybrali by si Rusko, ale zemi, která je v hokeji silná a úspěšná: Švédsko, Finsko nebo Česko.
Český legionář, který už tři roky bojuje na Ukrajině proti Rusku, popisuje, jak vojáci vnímají páteční roztržku mezi americkým a ukrajinským prezidentem. Jednání Donalda Trumpa označuje za zradu.
Evropa je připravena posílit svou obranu, řekl Macron před novináři v Oválné pracovně Bílého domu, kde se setkání obou státníků uskutečnilo přesně tři roky po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.
Spojené státy se pod vedením prezidenta Trumpa rázně vrhly na řešení války na Ukrajině. Jejich administrativa se sešla s ruskou stranou. Evropu i samotnou Ukrajinu přitom nechala na druhé koleji. Co chce Amerika vyjednat?
Rijád hostil jednání o válce na Ukrajině, ale bez Kyjeva. Saúdové se během války stali překvapivě jedním z hlavních mediátorů mezi bojujícími stranami. Korunní princ má dobrý vztah s Putinem a pravidelně se potkává i se Zelenským.
V rozhovoru s kontroverzním americkým moderátorem Tuckerem Carlsonem prezident Putin uvedl, že strategická porážka Ruska ve válce na Ukrajině je nemožná. Mluvil také o tom, že Moskva nemá zájem napadnout Polsko ani Pobaltí.
Setkání amerického prezidenta Joea Bidena s ruským protějškem Vladimirem Putinem skončilo předčasně. Podle Putina bylo jednání konstruktivní, podle Bidena si Rusko zoufale snaží udržet postavení světové velmoci.
Ruský prezident Vladimir Putin v telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem označil české obvinění Ruska ze zapojení do explozí ve Vrběticích v roce 2014 a následné kroky Prahy za „absurdní“.
Vladimir Putin v čele Ruska až do roku 2036. O tom, ale také o dalších ústavních změnách se rozhodlo v celostátním referendu. O co všechno v hlasování šlo a jakou roli Putin v dnešním Rusku má?