Slovenský premiér Robert Fico vyvrací spekulace o svém zdravotním stavu fotografií z plavání. Novým formátem nedělních tiskovek si „krade“ mediální pozornost a potvrdil, že pojede do Moskvy.
Slovenská společnost je na tom hůř než před atentátem, a ani tehdy na tom nebyla nejlépe. Zároveň chybí jakákoli společenská reflexe atentátu. Slyšíme jen výkřiky o tom, kdo za to může. Další trauma, které se nikdy zcela nevyřeší.
Tak to být nemělo. Na Slovensku měl být přece konečně klid, a tady - problém. Velký problém. A ten je třeba řešit. Současná koalice ale problémy řešit nechce a nemůže.
Mix hudebních čísel, přisprostlých vtipů, jídla a zážitků, se kterými se seniorky vracejí domů i čtyři hodiny autobusem. Navštívili jsme jeden z pilířů „kultu osobnosti“ Roberta Fica: každoroční oslavy MDŽ pořádané stranou Směr.
Slovenský ústavní soud zrušil jen část změn v trestním právu, které v únoru schválil parlament. Změny navržené vládou Roberta Fica kritizovaly instituce Evropské unie, slovenská opozice i exprezidentka Zuzana Čaputová.
Podle slovenského ministra vnitra je Ficův stav vážný, ale stabilizovaný. „Myslím, že je mimo ohrožení života,“ řekl Šutaj Eštok ve vysílání stanice RTVS.
Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica už masivně zneužívají čeští „obchodníci se strachem“, kteří dlouhodobě nahrávají ruské propagandě. Seznam Zprávy zmapovaly jejich snahy rozklížit v napjaté době českou společnost.
Šok, který zasáhl prakticky každého. U mnohých také nejistota, co se bude na Slovensku odehrávat dál. I takové emoce popisuje po atentátu na premiéra Roberta Fica slovenský publicista a komentátor Samo Marec.
Slovenský premiér Robert Fico byl postřelen, když po výjezdním jednání vlády ve městě Handlová vyšel mezi lidi. Útočníka policisté zadrželi. Dění sledujeme online.
„Toto není ta solidarita, o které jsme hovořili,“ řekl slovenský premiér Robert Fico ke schválené úpravě migračního paktu. Jeho vláda prý hodlá prosazovat „suverénní zahraniční politiku.“
Robert Fico kritizuje postup slovenského ústavnímu soudu při zveřejňování rozhodnutí pozastavit části změn v trestním zákoníku. Slovenský premiér kvůli tomu volá po odstoupení šéfa ústavního soudu Ivana Fiačana.
Expremiér Fico se stal v posledních měsících bojovníkem proti koronavirovým opatřením. Ministr vnitra zatčení politika hájil. Policie podle něj musí jednat, pokud má podezření na porušení zákona.