Osoblažský výběžek platí dlouhodobě za jeden z nejchudších koutů Česka. A také za místo, kde má ohromnou podporu hnutí ANO. Místní věří, že Andrej Babiš zapadlému koutu pomůže. I proto, že sem jako jeden z mála politiků přijel.
Piráti se sami nazvali jedinou skutečnou opozicí. Budou opravdu nejviditelnějším hlídačem vítěze voleb a jeho koaličních partnerů? Podle Ivana Bartoše, dlouholetého bývalého předsedy a znovuzvoleného poslance, se ANO nezměnilo.
Tak dlouho nás politici děsili nelegální migrací, až úplně zadusili tu legální. Stárnoucí Česko přitom dobře řízenou ekonomickou migraci nutně potřebuje.
Šéf ANO Andrej Babiš oznámil, že po volbách usiluje o jednobarevnou vládu. Slibuje zrušení důchodové reformy, zestátnění ČEZ či nižší daně, vyrovnaný rozpočet ale neplánuje.
Ani netušíte, jak se těšíme, až se zase vrátíte k moci. Stýská se nám po vás. A co víc, i když to ve své většině určitě neřeknou naplno, stýská se i našim čtenářům, divákům i posluchačům.
„Ano, samozřejmě, určitě.“ Tak odpověděl Babiš na dotaz, zda by chtěl být v případě vítězství ANO ve sněmovních volbách premiérem. Jako další kandidáti na tento post ve straně přicházejí v úvahu Karel Havlíček a Alena Schillerová.
Tomáš Tuhý, bývalý policejní prezident a velvyslanec na Slovensku, se má stát volebním lídrem hnutí ANO v Moravskoslezském kraji. Pro krajské volby v příštím roce na podzim si ho vybral přímo lídr hnutí Andrej Babiš.
Aktuální průzkumy favorizují na Hrad Petra Pavla. Jeho protikandidát Andrej Babiš ale v minulosti ukázal, že v konkurenci umí obstát. „Je to obchodník ze staré školy,“ říká reportér SZ Tomáš Pergler k Babišově cestě po roce 1989.
Jen den před tím, než opoziční hnutí ANO oznámí svého kandidáta na prezidenta se lídr hnutí Andrej Babiš sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Politici se nesetkali rok.
Opozice posílila, ale průběžné výsledky neodpovídají tomu, jak černě situaci líčí. Vládním stranám pomohlo, že se stačily na poslední chvíli vykázat nějakou pomocí voličům a podnikatelům. Jinak by bývaly dopadly hůř.
Pokud premiér Petr Fiala (ODS) neodvolá ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem, vyvolá hnutí ANO ve Sněmovně hlasování o nedůvěře vládě.
Výzkumný tým předal ministerstvu zdravotnictví výsledky své práce. Vedoucí týmu pro Seznam Zprávy vysvětluje, že preparát nejde využít pro běžnou populaci a je předčasné mluvit o tom, že jde o vakcínu proti nemoci covid-19.
Ministerstvo zdravotnictví neplánuje plošně testovat všechny seniory v domovech. A to i přesto, že se v řadě zařízení pro seniory šíření viru vyskytlo.
Premiér Babiš doporučuje necestovat za hranice Česka kvůli koronaviru. Podle cestovních kanceláří tím vyvolává zbytečný rozruch a paniku. Pokud jde o jejich klienty, v případě uvěznění v hotelu v karanténě mají nárok na zaplacení tří nocí.…