Během noci na středu Ukrajina zlikvidovala přes sto ruských dronů. Na ruské území pak Ukrajina vyslala téměř tři stovky dronů, v závodu na zpracování plynu v Astrachaňské oblasti po pádu sestřelených dronů začalo hořet.
Kuba je už tři měsíce zcela bez dodávek ropy, což vyvolalo kritický nedostatek elektřiny a ochromilo základní služby. Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel v reakci na kolaps energetiky potvrdil začátek jednání se Spojenými státy.
Kapustin Jar je zařízení vybudované v sovětské éře a dlouhodobě slouží jako důležité místo ruského balistického programu. Právě odsud byly v minulosti vypouštěny rakety systému Orešnik proti cílům na Ukrajině.
Plavidla, na které USA uvalily sankce, přepravovala íránskou ropu v hodnotě stovek milionů dolarů. Sankce se týkají devíti plavidel stínové flotily Íránu a osmi firem, které jsou s nimi spojeny.
Náčelník generálního ruského štábu Gerasimov oznámil, že kromě Kupjansku ruské jednotky obsadily také 80 procent Vovčansku u hranice Charkovské oblasti s Ruskem. Ukrajina tato tvrzení popřela.
Útok ukrajinské tajné služby na ruskou nákladní loď s municí proběhl jen několik hodin před setkáním prezidentů Donalda Trumpa a Vladimira Putina. Zasažený přístav Olja je důležitý logistický bod pro dodávky vojenského materiálu.
Noční vzdušná přestřelka mezi Ukrajinou a Ruskem se obešla bez smrtelných obětí. Rusko v noci vyslalo na Ukrajinu 54 bezpilotních letounů, z nichž 34 zneškodnila. Rusko pak informovalo o zneškodnění osmi ukrajinských dronů.
Protivzdušná obrana Ukrajiny v noci na sobotu sestřelila 130 bezpilotních letounů. Terčem ruského útoku bylo město Kryvyj Rih, kde při úderu utrpělo zranění 14 lidí. Rusko hlásí sestřelení téměř stejného počtu ukrajinských dronů.
Robert Fico by uvítal jednání se Volodymyrem Zelenským o dodávkách plynu v co nejbližší době, schůzka by se podle něj mohla uskutečnit na Slovensku. Zelenský ho vzápětí pozval do Kyjeva.
Demokratický sjezd znovu ukázal, že Kamala Harrisová má coby kandidátka na prezidentku Spojených států podporu své strany. Její nominaci podporuje jak současný prezident Joe Biden, tak exprezident Barack Obama.
Spojené státy před týdnem pozdržely poskytnutí vojenské pomoc Izraeli. Důvodem byla jeho operace v Rafahu. Američané teď ale s balíkem zbraní a munice pro Izrael pokročili, datum dodání zatím není jasné.
Rusko během noci na čtvrtek zaútočilo na Ukrajinu 42 raketami a čtyřicítkou dronů Šáhed, uvedla ráno ukrajinská armáda. Při nočním náletu byla mimo jiné zcela zničena Trypilská tepelná elektrárna nedaleko od Kyjeva.
USA na černou listinu zařadily plukovníka Azatbeka Omurbekova - přezdívaného v médiích „řezník z Buče“ kvůli vraždění neozbrojených civilistů - a vojáka Daniila Frolkina.
Současné taktické jaderné zbraně bývají často silnější než nálož odpálená v Hirošimě. Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že nejpozději v červenci Moskva v Bělorusku rozmístí své taktické jaderné zbraně.
Ukrajina pátrá po íránských instruktorech, kteří údajně učí ruské vojáky s kamikadze drony. Nejméně deset jich už mělo být zabito na Ruskem okupovaných územích, instruktoři mají dokonce přímo pomáhat s odpalem dronů z Běloruska.
V noci z neděle na pondělí a v pondělních ranních hodinách zasáhly ruské rakety několik ukrajinských měst. Exploze se ozývají i z Kyjeva, nad městem stoupá kouř.