Slovensko je zase v něčem první. Zatímco Češi stále marně čekají na první premiérku či prezidentku, Slováci mají rovnou královnu. Co na tom, že je z USA (pardon, zo SŠA) a narodila se jako muž.
Pokud Česká televize a Český rozhlas budou nuceny vyhazovat redaktory v regionech, může to mít zdrcující vliv na lokální demokracii, na jednání nikým nehlídaných politiků, na kvalitu života.
Česká republika má na pražské Bulovce dostatek volných lůžek pro případné pacienty s ebolou, stát je však blokuje výhradně pro české občany. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch potvrdil, že další lidi ze zahraničí už nepřijme.
Podle prezidenta Petra Pavla kandidát Motoristů na ministra Filip Turek nerespektuje český právní řád a opakovaně projevoval své sympatie k nacistickému Německu.
V diskusním pořadu Partie první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček uvedl, že úředníci byli končícím kabinetem zastrašováni a nyní začínají mluvit. Martin Kupka z ODS uvedl, že jde o snahu očernit kroky jejich vlády.
Některé české firmy se objevily na ukrajinském sankčním seznamu. Jejich zboží totiž putuje do Ruska, kde může sloužit i k výrobě zbraní. I když o některých má stát informace, odhalit všechny a zamezit jejich obchodům je složité.
Čtyři opoziční uskupení a různé pohledy na zahraniční politiku. ANO, SPD, Stačilo! a Motoristé sobě se sice v některých názorech liší, přesto by mohly po volbách společně hledat šéfa české diplomacie. Kdo se může stát ministrem?
Francouzský místopředseda Evropské komise odpovědný za prosperitu a průmyslovou strategii požádal v dopise o odložení podpisu smlouvy o stavbě dvou nových jaderných bloků v elektrárně Dukovany. Není právně závazný.
Česká pošta na webu uvedla, že doba doručení dopisů v ekonomickém režimu se od dubna může protáhnout až na pět dnů. Mluvčí Matyáš Vitík uvedl, že důvodem je úbytek listovních zásilek a snaha zachování efektivity doručovací sítě.
Čtvery sněmovní volby, čtyři různé kraje. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš volí pro každé volby jinou strategii. Letos se svou taktikou pravděpodobně míří k historickému úspěchu.
Policie odložila prověřování případu výhrůžného dopisu, který dostal předseda hnutí ANO Andrej Babiš před druhým kolem prezidentských voleb. Nepodařilo se zjistit pachatele.
V Brně skončila proslulá pobočka pošty na hlavním nádraží. Přestěhovala se do obchodního domu přes ulici, ale první den provozu provázejí zmatky. Lidé čekali na obsloužení i přes dvě hodiny.
Česká pošta se chystá na transformaci, při které se bude zbavovat i řady poboček, především ve větších městech. Bez toho by státnímu podniku hrozila na konci roku insolvence, potvrdil ministr vnitra Vít Rakušan.
Česká pošta od listopadu zdraží posílání dopisů, balíků i poštovních poukázek. Doručení obyčejného dopisu podraží o dvě koruny na 21 korun, prioritní psaní doručované do druhého dne pak vyjde na 28 korun namísto 26.
Poslanecký klub opozičního hnutí ANO zašle otevřený dopis premiéru Petru Fialovi (ODS) a bude žádat výměnu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Redlem.
Seznam Zprávy zjistily, kdo nově usedne v dozorčí radě národního dopravce. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) informace potvrdil. Odcházejí členové spojení s garniturou Andreje Babiše (ANO).
Budeme tentokrát trochu věštit. Co čeká hnutí ANO po odchodu Andreje Babiše? Může vůbec hnutí přežít odchod svého majitele? Může Babiš najít inspiraci v tom, jak se se svými stranami loučili Klaus a Zeman?