Mediální novela z pera ministra kultury Oty Klempíře má za sebou připomínkovací kolečko. Celkem 24 institucí resortu na desítkách stran sděluje své námitky. Často hovoří o nepřipravenosti návrhu v mnoha směrech.
Ministr kultury Oto Klempíř to schytává za svoje výroky o tom, kde vláda po zrušení koncesionářských poplatků vezme na veřejnoprávní média. Je v tom ale vlastně nevinně - zmátli ho koaliční partneři, především z hnutí ANO.
Návrh zákona, který představil ministr kultury Oto Klempíř, převádí financování České televize a Českého rozhlasu z poplatků na státní rozpočet a zároveň jim pro příští rok ubírá 1,4 miliardy korun. Částka se možná ještě změní.
Tisíce studentů středních a vysokých škol po celé republice protestovalo na podporu veřejnoprávních médií, jejichž financování chce vláda změnit. Volali i po setkání s ministrem kultury Otou Klempířem.
Část radních České televize se staví kriticky k plánované změně ve financování veřejnoprávních médií. Na středečním jednání si tak odhlasovali, že by chtěli o návrhu jednat osobně s ministrem kultury Otou Klempířem.
Rada České televize na mimořádném zasedání probírá zvažované změny placení koncesionářských poplatků, které chtějí předložit vládní poslanci. Ředitel ČT Hynek Chudárek půjde plán řešit v pátek na ministerstvo kultury.
Ministr kultury Oto Klempíř chce sídlo resortu otvírat více veřejnosti. První příležitostí jsou blížící se Velikonoce. Ministerstvo přivezlo zvířátka i „Moravu“.
Podle nejmenovaného vysokého představitele NATO má česká muniční iniciativa přislíbenou munici v hodnotě 1,4 miliardy eur, která má dále směřovat na pomoc Ukrajině. Cíl iniciativy je zajistit munici v hodnotě pěti miliard eur.
Radní ČT a ČRo zaslali poslancům a ministrům otevřený dopis vyzývající k dialogu s odborníky v otázce financování veřejnoprávních médií. Radní v dopise uvedli, že nemůžou plnit své povinnosti bez nezávislého systému financování.
Oto Klempíř zve na Ministerstvo kultury umělce, kteří vystupovali na nedělní demonstraci na podporu prezidenta. Ti reagovali výzvou k veřejné debatě, tu Klempíř odmítl. Dál platí jeho pozvání umělcům na ministerstvo.
Ministr kultury Oto Klempíř v Praze debatoval se slovenskou ministryní kultury Martinou Šimkovičovou mimo jiné o přechodu veřejnoprávních médií pod státní rozpočet.
Paměť národa s Reportéry ČT pátrala po lidech, které udával ministr kultury Oto Klempíř. Badatelé v archivu StB objevili dosud nezveřejněné dokumenty. Dokazují, že spolupracoval s tajnou policií aktivně, vědomě a za odměnu.
Česká televize v tiskové zprávě uvedla, že její generální ředitel Hynek Chudárek a zbytek vedení stále považují koncesionářské poplatky za vhodnou formu financování instituce. Vláda zamýšlí poplatky od roku 2027 zrušit.
Vážný aspirant na post ministra kultury Oto Klempíř se stal v 21 letech na 15 měsíců spolupracovníkem StB a podle uloženého svazku jí nosil zprávy na své známé. Je to problém pro angažmá ve vládě? V anketě odpovídá sedm osobností.
Některé české firmy se objevily na ukrajinském sankčním seznamu. Jejich zboží totiž putuje do Ruska, kde může sloužit i k výrobě zbraní. I když o některých má stát informace, odhalit všechny a zamezit jejich obchodům je složité.
Čtvery sněmovní volby, čtyři různé kraje. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš volí pro každé volby jinou strategii. Letos se svou taktikou pravděpodobně míří k historickému úspěchu.
Česká pošta se chystá na transformaci, při které se bude zbavovat i řady poboček, především ve větších městech. Bez toho by státnímu podniku hrozila na konci roku insolvence, potvrdil ministr vnitra Vít Rakušan.