English

POLAR - moravskoslezská regionální televize

Thursday, Jun 4

18

Sleva na nájemném 30 procent, Frýdek-Místek pomůže drobným podnikatelům

polar.cz

Frýdek-Místek podpoří drobné podnikatele. Zastupitelé jim na svém jednání schválili prominutí 30 procent nájemného z užívání městských nebytových prostor a pozemků. Více než 4 desítkám obchodů odpustí magistrát dohromady nájem za více než…

Kdo si nepřeparkuje auto, zaplatí jeho přesun i pokutu. Frýdek-Místek zahájil blokové čištění ulic

polar.cz

Frekventovanou ulici 8. pěšího pluku v Místku čeká v neděli blokové čištění. Řidiči by na to rozhodně neměli zapomenout. Každý, kdo tam nechá stát své auto, tak ho nemusí najít na původním místě a navíc zaplatí pokutu i náklady spojené s…

17

Krajiny a lidé očima Jaroslava Homolky. 300 děl, která vznikla za 60 let

polar.cz

Krajiny a lidé, takový je název výstavy významného umělce regionu Jaroslava Homolky. Na Frýdeckém zámku představil část malířských a grafických děl, která vznikla v průběhu šedesáti let jeho kariéry. Své náměty čerpal především z Beskyd a…

Monday, Jun 1

18

Oprava části T. G. Masaryka ve Frýdku-Místku má být hotová do neděle

polar.cz

Frýdek-Místek už zahájil opravu třídy T.G. Masaryka pod Rubikovou křižovatkou. Frézování starého asfaltu a následná pokládka nového by měla být hotová do konce týdne. Rekonstrukce vyjde na zhruba 2 miliony korun a dělá se kvůli budoucí…

17

Hasičská zbrojnice v Lískovci dostala novou střechu

polar.cz

Dobrovolní hasiči z Lískovce mají svou hasičárnu jako ze škatulky. Právě jim totiž skončila další část rekonstrukce stanice, která dostala novou střechu za zhruba tři čtvrtě milionu korun. Opravu hradil magistrát, který dobrovolné hasiče…

Friday, May 29

18

Frýdek-Místek má mistryně České republiky v atletice. Starší žačky získaly titul zpětně za rok 2019

polar.cz

Loni získaly na Mistrovství České republiky stříbro, teď jim bylo zpětně uznáno zlato. Starší žačky Atletiky TJ Slezan Frýdek-Místek mají o to větší důvod k radosti. Klubu navíc začala po rozvolnění opatření sezóna, atletické závody tak…

Thursday, May 28

20

Sociální zařízení Frýdku-Místku i hospic jsou opět přístupné návštěvám

polar.cz

Městská sociální zařízení i hospic jsou opět přístupné návštěvám. Dveře zařízení se rodinným příslušníkům a známým otevřely v úterý. I nadále je ale nutné dodržovat přísná hygienická opatření.

19

Sady Bedřicha Smetany v Místku jsou plné atraktivit, nově si zde můžete zahrát i discgolf

polar.cz

Sady Bedřicha Smetany v Místku se stávají vyhledávanou a atraktivní lokalitou. Nabízí nové moderní dětské hřiště, nedávno tam vyrostlo broukoviště, jsou tam nové lavičky a nyní si v parku mohou lidé zahrát také discgolf.

V pondělí začne oprava části třídy T. G. Masaryka ve F-M, vyžádá si dopravní omezení

polar.cz

V pondělí 1. června začne oprava komunikace ve střední části třídy T. G. Masaryka, přesněji od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd u Kostíkova náměstí.

F-M čekají dlouhodobá dopravní omezení, potrvají celé léto

polar.cz

Doprava ve městě nebude ani toto léto bez omezení. Dotkne se nejen řidičů, ale také cestujících v autobusech. Moravskoslezský kraj a Ředitelství silnic a dálnic totiž v létě zahájí další opravy svých komunikací na území města.

Monday, May 25

18

Sídliště Riviera v Místku projde revitalizací, proměny se dočkají zatím tři lokality

polar.cz

Sídliště Riviera v Místku projde rozsáhlou revitalizací. V současné době se budou zpracovávat jednotlivé stupně projektové dokumentace. Poté se vypíše zakázka. Samotná revitalizace by mohla začít v příštím roce.

F-M posunul termín splatnosti za odpad a psy, složenky začne rozesílat v červnu

polar.cz

Město posunulo termín splatnosti za odpad a psy. Lidé mohou poplatky hradit až do konce srpna. Složenky začnou do schránek chodit v červnu.

Farmářské trhy ve F-M i přes omezený režim jedou naplno, další proběhnou 4. června

polar.cz

Na náměstí Svobody v Místku proběhly další Farmářské trhy. Na trhu si zákazníci mohli nakoupit různé druhy sazenic, ale také koláče, buchty, nebo mléčné výrobky. I přes omezený počet stánků tak byl sortiment bohatý.

11

Zlomený sloup vysokého napětí uzavřel hlavní tah mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí

polar.cz

V pondělí ochromila dopravu na frekventované silnici mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem mimořádná událost. Celou čtyřproudovou komunikaci totiž zatarasily dráty vysokého napětí, které spadly z ohnutého sloupu. Stožár neunesl tlak zlomeného…

Thursday, May 21

18

Skončil nouzový stav. Frýdek-Místek i nadále vykonává preventivní opatření

polar.cz

Frýdek-Místek i nadále pokračuje s preventivními opatřeními proti šíření koronaviru. Přestože nouzový stav skončil, pořád probíhá dezinfekce ploch ve městě a stále platí, že úřad by se měl navštěvovat jen ve výjimečných případech.

V Sadech Svobody vzniká Fit park pro seniory, fungovat bude od června

polar.cz

Město dělá pro své seniory opravdu hodně. Nyní začalo realizovat nový projekt, který je opět určený starší populaci. Jde o Fit park, tedy místo, kde si budou moci senioři zacvičit a zarelaxovat.

17

Kostel v Chlebovicích potřebuje nové varhany, F-M vypsal veřejnou sbírku

polar.cz

Kostel v Chlebovicích potřebuje nové varhany. Právě proto na ni magistrát Frýdku-Místku vypsal v pořadí druhou veřejnou sbírku v rámci programu Daruj F-M. Do sbírky se stejnou měrou zapojí lidé i město.

Tuesday, May 19

12

STUDUJ U NÁS: SPŠ, OA a JŠ Frýdek-Místek se připravuje na maturity

polar.cz

Tři sloučené školy ve Frýdku-Místku - Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková školy otevřely své brány žáků maturitních ročníků. Příprava probíhá i v odborných učebnách.

Monday, May 18

17

Spolu to zvládneme: klientům Domova pro seniory ve Frýdku-Místku zazpívali Mirai, Stypka a další

polar.cz

Uživatelé Domova pro seniory zažili nevšední odpoledne. Přímo pod jejich okny jim zahráli a zazpívali známí umělci, jako David Stypka nebo Mirai. Akce se konala v rámci projektu Spolu to zvládneme.

Vedení Frýdku-Místku navštívilo domovy pro seniory a rozdávalo dezinfekce

polar.cz

V reportáži navštívíme frýdeckomístecký Penzion pro seniory. Vedení města se bylo podívat, jak se seniorům v době koronavirové krize daří, a také jim rozdalo dezinfekce na ruce.

Radní F-M jednali o revitalizaci sídliště Riviera, opravách v mateřinkách i nočním klidu

polar.cz

Revitalizaci sídliště Riviera, ale také rekonstrukce v mateřských školách nebo vyhlášku o nočním klidu, to vše řešili radní města na svém posledním jednání. V reportáži se na vybraná témata podíváme blíže.

Saturday, May 16

19

Další řidička vjela s autem pod vlak. Po nehodě v Horních Tošanovicích ji transportoval do nemocnice vrtulník

polar.cz

Další vážná nehoda na železničním přejezdu zaměstnala hasiče, záchranáře i policisty. Devětatřicetiletá řidička vjela pod vlak u Horních Tošanovic, v ohrožení života skončila v nemocnici. Vlak, ve kterém cestovalo 20 lidí po srážce…

Friday, May 15

10

Zařízení soc. služeb ve F-M se postupně otevírají, 25. 5. se povolí i návštěvy u seniorů

polar.cz

S rozvolňováním protikoronavirových opatření se ve Frýdku-Místku začínají postupně otevírat zařízení v sociálních službách. Funguje už například Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Semafor. 25. května by se mělo otevřít také…

Thursday, May 14

21

Koronavirus zbrzdil některé investiční akce ve F-M, termín dokončení se protáhne

polar.cz

Pandemie koronaviru ovlivnila řadu věcí. Ve Frýdku-Místku se kvůli ní zbrzdilo několik investičních akcí. Patří k nim například oprava Rubikovy křižovatky nebo rekonstrukce bytových jader v Penzionu pro seniory.

Přechod pro chodce u katastrálního úřadu ve Frýdku budou řídit semafory

polar.cz

Přechod pro chodce u katastrálního úřadu ve Frýdku budou řídit semafory. Výstavba světelného signalizačního zařízení za téměř dva miliony už běží. Práce by měly být hotové do konce měsíce.

Tuesday, May 12

11

Sucho si ve Frýdku-Místku vyžádalo nižší počet sečí trávy

polar.cz

Také letos ve Frýdku-Místku snižují počet sečí trávy. Důvodem je velké sucho. Z původních pěti sečí na sídlištích se bude tráva kosit jen třikrát. Častější kosení proběhne v parcích a v Arboretu.

Ve Frýdku-Místku vznikne unikátní dětské hřiště, bude mít trampolíny

polar.cz

Ve Frýdku-Místku vyroste unikátní dětské hřiště. Vedle klasických herních prvků bude mít jako jediné ve městě trampolíny. Stavba za více jak pět milionů korun začne v polovině května.

Monday, May 11

14

STUDUJ U NÁS: Ve Frýdku-Místku zvládají celodenní péči o děti i jejich výuku

polar.cz

Dětský domov ve Frýdku-Místku se popasoval s novou situací se ctí, Vychovatelé zvládají péči o děti po celý den a ještě jim pomáhají s výukou na dálku.

13

Jesle Frýdek-Místek zahájily provoz, od 25. května začíná zápis nových dětí

polar.cz

Ve Frýdku-Místku opět otevřely jesle. Do péče vychovatelek se vrátilo více jak třicet dětí. Jesle teď navíc chystají zápisy. Začínají 25. května.

Thursday, May 7

16

Frýdek-Místek a některé obce v okrese otevírají v pondělí MŠ

polar.cz

Mateřské školy ve Frýdku-Místku se chystají na návrat dětí. Třídy se po zhruba dvou měsících prázdnoty znovu otevřou v pondělí. Spolu s Frýdkem-Místkem zahájí provoz také další školky v okrese.