English

POLAR - moravskoslezská regionální televize

Friday, Jun 5

15

Přírodní koupaliště ve Studénce čeká jen na teplé počasí

polar.cz

S příchodem letního měsíce června se pro veřejnost otevřelo přírodní koupaliště. Samotný bazén je zatím návštěvníkům nepřístupný. Areál s pískovištěm a prolézačkami je však k dispozici.

Ve Studénce vznikají nová parkoviště za téměř 10 milionů korun

polar.cz

Komplikované situaci s nedostatkem parkovacích míst částečně uleví tři nové parkovací plochy, které by měly ve městě vzniknout. Jedním z nich je budoucí parkoviště u městského úřadu, na kterém začaly předběžné práce již v březnu letošního…

Okolí Studénky by už nemuseli trápit komáři, a to díky speciálnímu přípravku

polar.cz

Bodavý hmyz má na světě okolo tří tisíc druhů už 170 milionů let. Studéňáky by nyní mohli přestat trápit díky novému hubícímu prostředku. Když by se ke Studénce přidaly přilehlé obce, komáři by se kolem nás mohli vyskytovat jen výjimečně.

09

Koronavirus zatím ochudil novojičínskou pokladnu o 80 milionů

polar.cz

Nový Jičín už sestavil hrubý účet za koronavirovou epidemii. Propad daňových příjmů odhaduje na 65 milionů korun. V pokladně dále budou chybět i tržby z městských zařízení a finance, kterými radnice podpoří místní podnikatele.

Thursday, Jun 4

13

Nový Jičín definitivně zrušil letošní slavnost. Budou menší akce mimo náměstí

polar.cz

Novojičínská městská slavnost letos v září nebude. Definitivně o tom rozhodli radní města. Některé menší akce během léta, koncerty a festivaly, se ale uskuteční. Jejich rozsah bude záležet na rychlosti rozvolňování vládních omezení.

12

Děti se v novojičínské nemocnici mohou cítiti jako na louce

polar.cz

Pozitivně naladit děti, které jsou hospitalizované v novojičínské nemocnici, má pomoci nová herna. Svou výzdobou připomíná rozkvetlou louku. Se zafinancováním rekonstrukce pomohlo město i praktičtí lékaři.

Monday, Jun 1

11

Novojičínský Fokus na dálku zadal téměř 40 úkolů

polar.cz

Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně, které už obnovilo provoz, se snažilo být se svými příznivci v kontaktu i v době nuceného uzavření. Prostřednictvím sociálních sítí připravovalo na každý den novou výzvu. Děti tak vybídlo k téměř…

Otevření Zámku Kunín provázela vůně květin

polar.cz

Zámek Kunín na Novojičínsku v sobotu 30. května, téměř o dva měsíce později než obvykle, zahájil novou sezónu.

Friday, May 29

22

Do školních lavic na prvním stupni usedlo 50 % žáků

polar.cz

Do základní školy Sjednocení aktuálně dochází okolo 60 dětí prvního stupně, které se vzdělávají v šesti skupinách. Ze všech základních škol ve Studénce zůstala zavřená pouze škola Slunečnice, v níž se vzdělávají hendikepované děti.

Rezervaci Bažantula u Studénky brzy opustí těžká technika

polar.cz

Rezervace Bažantula se nachází v přírodní krajinné rezervaci CHKO Poodří a vyskytuje se v ní řada chráněných rostlin a živočichů. Mezi ně patří například plavín štítnatý nebo moták pochop. Kvůli špatnému stavu břehů se ale musí rybníky…

12

Nový Jičín láká zpět turisty, sází na 3D technologie i mytologii

polar.cz

Novojičínské Návštěvnické centrum i zdejší muzeum se znovu snaží vrátit turisty do svých expozic. Sází na novinky, moderní prvky a třeba i na hororové téma.

Thursday, May 28

13

Sportovci se dočkají tartanu a nového trávníku

polar.cz

Tělovýchovná jednota Nový Jičín uspěla na ministerstvu školství s žádostí o dotaci na opravu sportoviště. Ještě letos by měl získat novou podobu letní stadion. Na jeho rekonstrukci přispěje i město.

Motocykloví veteráni vyrazili na Jízdu Kravařskem. Vzpomínali na éru místních závodů

polar.cz

Fandové motocyklových veteránů předvedli své stroje na srazu v Novém Jičíně. Konala se zde Jízda Kravařskem, jako vzpomínková akce na motocyklové závody, které se tu jezdily v 50tých letech.

Wednesday, May 27

10

Teploty budou stoupat, údržbové práce finišují. Venkovní bazén v NJ je připraven v červnu otevřít

polar.cz

Teploty mají v příštím týdnu vystoupat nad 20 stupňů a na otevření se připravují venkovní koupaliště. Bazén v Novém Jičíně chce standardně otevřít 1. června. V těchto dnech zde finišují údržbové práce.

Jízda veteránů připomněla motocyklové závody

polar.cz

Fandové motocyklových veteránů předvedli své stroje na srazu v Novém Jičíně. Konala se zde Jízda Kravařskem, jako vzpomínková akce na motocyklové závody, které se tu jezdily v 50tých letech.

Tuesday, May 26

20

Radar v Revoluční přistihl už tři tisíce hříšníků, jejich počet zatím neklesá

polar.cz

Dodržování povolené padesátky ve městě kontroluje od března nový radar. Odhalil i takové rekordmany, kteří Revoluční ulicí jeli více než stokilometrovou rychlostí. Celkem zachytil přes 3 tisíce přestupků.

Opravy potrubí omezí novojičínskou Máchovu ulici do prosince

polar.cz

Rozsáhlá oprava vodovodu a kanalizace uzavřela Máchovu ulicli. Dopravní omezení, které se týká i městských autobusů, bude trvat až do konce roku. Správce sítí tu buduje téměř kilometr nového potrubí.

Zpívající studenty virus nezastavil, natočili videoklip

polar.cz

Doba koronaviru uzavřela do domovů také členy pěveckého sboru Puellae et Pueri. Ti ale nepřestali zpívat a z nahrávek na mobilní telefony natočili videoklip své verze jedné oblíbené skladby.

15

Ve Fulneku shořela zděná stodola, chytila od krbových kamen

polar.cz

O krásnou zděnou stodolu přišel v úterý majitel z Fulneku. Zničil ji totiž požár, který vznikl od krbových kamen uvnitř. Nikomu se nic nestalo a škoda byla vyčíslena na 180 tisíc korun.

10

Moře z novojičínského bazénu nebude, ale teplá voda ano

polar.cz

Teploty mají v příštím týdnu opět vystoupat nad 20 stupňů a na otevření se připravují venkovní koupaliště. Bazén v Novém Jičíně chce standardně otevřít 1. června. V těchto dnech zde finišují údržbové práce.

Monday, May 25

13

Hückelovy vily o sobě prozradí téměř vše

polar.cz

Hückelovy vily, o jejichž záchranu město Nový Jičín usiluje, mají vlastní webové stránky. Mapují historii areálu, který je na seznamu kulturních památek, obsahují zajímavosti ze života rodiny Hückelů a informace o záměru jejich…

Friday, May 22

11

Novojičínští sboristé se na dálku propojili ve videoklipu

polar.cz

Doba koronaviru uzavřela do domovů také členy novojičínského pěveckého sboru Puellae et Pueri. Ti ale nepřestali zpívat a z nahrávek na mobilní telefony natočili svou verzi jedné oblíbené skladby.

10

Tyršova po deváťácích přivítá 153 mladších žáků

polar.cz

V lavicích základních škol už se znovu zabydleli deváťáci a od pondělka do nich usednou i žáci prvního stupně. Základní škola Tyršova opět přivítá téměř polovinu těchto mladších dětí.

Thursday, May 21

11

K deváťákům se v pondělí připojí první stupeň. Do novojičínské školy Tyršova se chystá téměř polovina dětí

polar.cz

V lavicích základních škol už se znovu zabydleli deváťáci a od pondělka do nich usednou i žáci prvního stupně. Základní škola Tyršova v Novém Jičíně opět přivítá téměř polovinu těchto mladších dětí.

Mladí jezdci na koních skládali zkoušky

polar.cz

V areálu střediska chovu koní v Žilině se konaly jezdecké zkoušky. Mladí adepti plnili kritéria, která jim umožní soutěžit na závodech České jezdecké federace. Museli prokázat, že umí svého koně ovládat, a také předvést základní skoky.

10

Fokus oživil polovinu kroužků a připravuje tábory

polar.cz

Téměř polovinu kroužků se podařilo znovu uvést do života Středisku volného času Fokus. Děti se mohou znovu věnovat výtvarným aktivitám a bavit se pohybem. Pokračuje i příprava na letní tábory.

Wednesday, May 20

12

Novojičínský Fokus uvedl do života polovinu kroužků

polar.cz

Téměř polovinu kroužků se podařilo znovu uvést do života Středisku volného času Fokus v Novém Jičíně. Děti se mohou od tohoto týdne znovu věnovat výtvarným aktivitám a bavit se pohybem.

Kino znovu otevírá, bez nápojů a s rouškou

polar.cz

Kino v Novém Jičíně je po pauze vynucené koronavirem připraveno na znovuotevření. Podle nařízení vlády v něm ale zůstanou dvě třetiny sedaček prázdné. Na první film sem lidé mohou přijít 18. května.

11

Město se zbavuje vraků, zmizel i ten z Bezručovy

polar.cz

Odstraňování autovraků z veřejných prostranstvích není pro města jednoduchou záležitostí. V Novém Jičíně se teď, i díky nové legislativě, podařilo odtáhnout nepoužívané vozidlo, které na parkovací ploše chátralo tři roky.

Nový kiosek na Čerťáku hledá provozovatele

polar.cz

Po dvouleté pauze začne v létě opět rekreační sezona u vodní plochy Čerťák. Přerušena byla kvůli opravě nádrže. Město její vypuštění využilo k revitalizaci areálu, staví tu nový kiosek, pro který hledá provozovatele.