English

POLAR - moravskoslezská regionální televize

Today News

13

Záchranáři bojovali o život pacienta po pádu z výšky v Novém Jičíně

polar.cz

Záchranáři zasahovali ve čtvrtek v podvečer u kriticky zraněného muže v Novém Jičíně. Čtyřiačtyřicetiletý muž měl spadnout z okna domu. Záchranáři ho museli dvakrát oživovat a v kritickém stavu byl letecky přepraven do nemocnice.

12

BEZ KOMENTÁŘE: Zámek Nová Horka u Studénky zahájil sezónu

polar.cz

Na zámku Nová Horka u Studénky zahájili sezónu, přibyde spousta novinek a nejen pro dospělé.

Friday, Apr 19

10

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

polar.cz

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

Thursday, Apr 18

08

Spolek aktivních Novojičíňáků hraje divadlo a baví se tancem

polar.cz

Skupina Novojičíňáků, kteří, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo pro děti.

Wednesday, Apr 17

15

Rodáci vyhlásili jaro Karla Kryla, připomněli kulatá výročí jeho narození a úmrtí

polar.cz

Klub rodáků a přátel města vyhlásil jaro Karla Kryla. Tento čestný občan Nového Jičína se před 80 lety narodil - a před 30 lety zemřel.

09

“Blešák” v Novém Jičíně zaujal, přesunul se na náměstí

polar.cz

Obliba bleších trhů mezi nakupujícím i prodejci roste. V Novém Jičíně se původně jednodenní akce konaná v uzavřeném prostoru rozšířila na dva dny, a uskutečnila se na Masarykově náměstí.

Tuesday, Apr 16

Nechtějí být jen seniorkami, založily v Novém Jičíně aktivní spolek

polar.cz

Skupina novojičínských žen, které, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo.

Monday, Apr 15

18

Trofej vítěze AHL skončila v rukou domácího týmu

polar.cz

Zimní sezonu na ledové ploše ve Studénce uzavřelo finále amatérské hokejové ligy. Rozhodující zápas se odehrál poslední březnovou sobotu. Těsným rozdílem jediného gólu jej vyhrál tým domácích.

13

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

polar.cz

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

12

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

polar.cz

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

08

Začínali v tělocvičně, teď tančí v největším sále ve městě

polar.cz

Žáci odborného učiliště a praktická školy s lehčím a středním mentálním postižením nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Sunday, Apr 14

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

polar.cz

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Saturday, Apr 13

13

08

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

polar.cz

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Friday, Apr 12

12

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

polar.cz

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

10

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

polar.cz

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

polar.cz

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

polar.cz

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Thursday, Apr 11

14

Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

polar.cz

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu…

13

Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

polar.cz

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

polar.cz

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Wednesday, Apr 10

17

Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

polar.cz

Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

15

Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

polar.cz

V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

Tuesday, Apr 9

16

Ve Studénce loni o sto procent narostly krádeže v obchodech

polar.cz

Městská policie vypracovala zprávu o bezpečnostní situaci ve Studénce za rok 2023. Ta je víceméně stabilní. Výraznější nárůst zaznamenala pouze v majetkových přestupcích, tedy zhruba na dvojnásobek stoupl počet drobných krádeží.

15

Dobrovolníci uklidili okolí potoka Rakovce, některé nálezy se ani do pytle nevešly

polar.cz

Desítky dobrovolníků se společně vydaly uklidit okolí toku Rakovce. Jarní brigáda se konala v rámci kampaně Ukliďme Česko.

Monday, Apr 8

Policisté v rámci “zebry” hlídkovali u přechodů pro chodce u Tyršovy školy

polar.cz

Policisté napříč Moravskoslezským krajem vyrazili k přechodům pro chodce v blízkosti škol. V rámci kampaně Zebra se za tebe nerozhlédne hlídkovali i v Novém Jičíně na Tyršově ulici.

12

Ze zablokovaných peněz má město 98 milionů zpět na účtě

polar.cz

Nový Jičín obdržel 98 milionů korun, které měl dva roky zablokované ve Sberbank. Celková pohledávka města u této banky byla 102,8 milionů korun. Radnice bude usilovat i o vyplacení zbývající část

Studénka bude v květnu hrát všemi barvami

polar.cz

Studénka se připravuje na barevnou párty. Zhruba za měsíc se zde bude konat sportovní festival Rainbow run. Dějištěm akce bude městské koupaliště.

Sunday, Apr 7

19

Zámek Kunín ukázal svou krásu veřejnosti právě na Velký pátek před Velikonoci

polar.cz

Barokní zámek Kunín byl postaven rodinou Harrachů v polovině 18. století a po dalších změnách vlastníků a poválečné konfiskaci byl následně vypleněn vojáky Sovětské armády. Teprve převod zámku do majetku obce Kunín a spolupráce s Muzeem…

Saturday, Apr 6

09

Truhlářští učni nestloukají jen ptačí budky

polar.cz

Střední škola technická a zemědělská v Novém Jičíně se věnuje také učňovskému vzdělávání. Velmi výrazný je obor truhlář, jehož učeň je i mistrem republiky. Se svými spolužáky teď ukázal, že své řemeslo už dokážou využít i prakticky.